JLSS

Jelgavas ledus sporta skolas jauniešu komanda līdz astoņpadsmit gadu vecumam “JLSS U18” 2018. gada 27. janvārī aizvadīja Latvijas bērnu un jauniešu čempionāta regulāro spēli ar “DKLRM” (Lietuva) vienaudžiem, gūstot uzvaru ar rezultātu 6:1 (3:0; 3:1; 0:0). Vienībai ir atlikušas astoņas spēles čempionātā un tā atpaliek no iespējas iekļūt izslēgšanas spēļu kārtā par diviem punktiem.

Pirmās trešdaļas trešajā minūtē, pēc Bogdana Hodasa un Emīla Baloža piespēlēm, spēles rezultātu atklāja Kristaps Kromans #17 – 1:0. Minūti vēlāk, pēc Jāņa Podobeda un Emīla Baloža piespēlēm, vārtus guva Ralfs Cēsnieks #27 – 2:0. Sekoja trīs noraidījumi jelgavnieku rindās, kuri aizkavēja nākošo vārtu gūšanu. Spēlējot pilnā sastāvā divpadsmitajā minūtē, pēc Roberta Mezīša un Renarta Džeroda Alkšņa piespēlēm, trešos vārtus guva Kristaps Mārtiņš Bukšs #18 – 3:0.

Otrajā trešdaļā “JLSS U18” jaunieši vilcinājās ar vārtu gūšanu līdz septītajai minūtei un tad divās ar pusi minūtēs tika gūti trīs vārti, kurus guva Renarts Džerods Alksnis, Roberts Mezītis un Jānis Ričards Kārkliņš – 6:0. Trešdaļas astoņpadsmitajā minūtē “DKLRM” spēlētāji spēja atgūt vienus vārtus un tos guva Vainius Jankauskas – 6:1.

Trešā trešdaļā abas komandas pelnīja noraidījums un sarīkoja divas dūru kaujas, bet pie vārtu guvuma tā arī neviena no viņām netika.

Ar trīs rezultivitātes punktiem spēlē izcēlās četri spēlētāji – Kristaps Mārtiņš Bukšs (1+2), Roberts Mezītis (1+2), Renarts Džerods Alksnis (1+2) un Emīls Balodis (0+3). Komandas rezultatīvākais spēlētājs Kristaps Kromans čempionāta ir desmitais vērtīgākais spēlētājs ar 18 gūtiem vārtiem un 12 rezultatīvām piespēlēm. Trīspadsmito pozīciju ar 18 gūtiem vārtiem un 10 rezultatīvām piespēlēm ieņem Roberts Mezītis.

“JLSS U18” uzvarot spēlē guva trīs punktus, bet ar to vēl nepietiek, lai pietuvinātos un apsteigtu HK “Venta 2002” vienību, kura ar divu punktu pārsvaru atrodas ceturtajā vietā. Čempionāta izslēgšanas spēļu kārtā iekļūs pirmās četras vietas, bet priekš “JLSS U18” tas būs smags izaicinājums. Gan “JLSS U18”, gan “Venta 2002” regulārā čempionātā ir atlikušas astoņas spēles, kurās jelgavniekiem būtu jāuzvar par vienu spēli vairāk, nekā ventspilniekiem. Tika situāciju apgrūtina tas, ka “JLSS U18” sešas spēles būs jāaizvada ar čempionāta spēcīgākām komandām, bet “Venta 2002” tikai viena. Jelgavniekiem nāksies smagi strādāt, lai gūtu punktus un cerēt uz to, ka ventspilnieki paklups pret Daugavpils un Mārupes komandām. Būs interesanti.