Latvijas hokeja Virslīgas ceturtdaļfināla izslēgšanas spēļu sērijas otrajā spēlē HK “Zemgale/LLU” spēlētāji nopietni piegāja pie iepriekšējās spēļu kļūdu labošanas un rezultātā sagrāva HK “Prizma” ar rezultātu 10:2 (1:0; 3:0; 6:2), panākot sērijas rezultātu 2:0. Vienā šajā spēlē jelgavnieki guva vairāk vārtus, nekā visās četrās iepriekšējās sezonas izslēgšanas sērijas spēlēs pret HK “Prizma”.

Atšķirībā no pirmās spēles HK “Zemgale/LLU” spēlētāji pārņēma ripas kontroli jau no pirmām spēles minūtēm un vien ar to pietika, lai gūtu arī pārliecību savā sniegumā. Par to liecina arī metienu uz vārtiem attiecība. Pirmajā trešdaļā jelgavnieki izdarīja 19 metienus uz vārtiem, savukārt HK “Prizma” tikai sešus. Vienīgais, kas bremzēja HK “Zemgale/LLU” uzbrūkošo garu, bija pašu nopelnītie trīs noraidījumi. Lai arī pirmā trešdaļa bija bagāta ar vārtu gūšanas momentiem, rezultatīvs metiens bija tikai viens. Piecpadsmitā minūtē pēc Eduarda Hugo Jansona piespēles, caur kreiso malu uzbrukumā devās Ivans Ribčiks (Ivan Rybchik). Ieejot zonā, viņš atdeva piespēli centrā asistējošam uzbrucējam Ērikam Ozollapam, kurš ar precīzu metienu atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Otrā trešdaļā spēles kontrole bija HK “Zemgale/LLU” rokās un skatītājiem bija iespējas redzēt daudzus bīstamus momentus. Metienos uz vārtiem pārsvars bija jelgavnieku pusē, jo tika veikti 17 metieni uz vārtiem, bet viesi atbildēja ar astoņiem. Arī otrā trešdaļā HK “Zemgale/LLU” nopelnīja trīs noraidījumus un pat septiņpadsmit sekundes spēlēja trijatā pret pieciem pretiniekiem, kuri gan nespēja izmantot savas iespējas un paši trešdaļas laikā nopelnīja četrus noraidījumus. Piektajā trešdaļas minūtē, pēc aizsarga Raimonda Upenieka piespēles, caur labo malu uzbrukumā devās uzbrucēja Artjoms Ogorodņikovs. Pretinieku aizsardzības zonā viņš izturēja elegantu pauzi, kamēr nokrīt rīdzinieku aizsargs un atdeva piespēli uz centru Kristapam Milleram, kurš ieraidīja to vārtos – 2:0. Četrpadsmitajā minūtē vairākuma izspēlē pēc kapteiņa Valentīna Feoktistova piespēles, ripu gar vārtiem partnerim atdeva Ivans Ribčiks (Ivan Rybchik). Uzbrucējs Ēriks Ozollapa meta to bez sagatavošanas un panāca rezultātu – 3:0. Arī nākošos vārtu šī uzbrucēja maiņa guva vārtus. Pēc Valentīna Feoktistova un Ērika Ozollapas piespēlēm, ripu vārtos ieraidīja Ivans Ribčika (Ivan Rybchik) – 4:0.

Trešā trešdaļa aizritēja krietni emocionālākā gaisotnē, jo HK “Prizma” centās lauzt spēles gaitu, bet ņemot vērā, ka tas īsti nesanāca, tad uz beigām gāja vaļā dūru cīņas. Tas arī izskaidro lielo noraidījumu skaitu šajā trešdaļā, ieskaitot arī disciplināro sodu rīdziniekam Edgaram Beizakam. HK “Prizma” iesāka trešdaļu nomainot vārtsargu Edgaru Lūsiņu pret Kuroiwa Yoshihiro. Taču jau 22 trešdaļas sekundē, pēc Olafa Aploka un Žiga Svete piespēlēm, precīzs vairākuma realizācijā bija Niklāvs Birovs – 5:0. Ceturtā minūtē uzbrucējs Olafs Aploks izmantoja, ka pretinieki pazaudēja ripu savā zonā un ar tālu metienu panāca – 6:0. HK “Zemgale/LLU” spēlētāji pie tāda rezultāta atslābinājās un jau pēc 21 sekundes ielaida ripu savos vārtos. Kristapa Riekstiņa raidīto ripu vārtsargs Reinis Petkus atvairīja, bet aizgriezās ar muguru pret pretiniekiem, kamēr neaizsargātos vārtos ripu trieca Vladislavs Koniševs – 6:1. Astotā trešdaļas minūtē HK “Zemgale/LLU” izspēlēja vairākuma realizāciju. Uz metiena pozīciju tika virzīts aizsargs Eduards Hugo Jansons. Pirmajā metienā viņš trāpīja vārtu pārliktnī, bet ar otru piegājienu, asistējot Ivanam Ribčikam un Matīsam Gelažim, bija precīzs un guva vārtus – 7:1. Uzreiz pēc gūtiem vārtiem HK “Zemgale/LLU” nopelnīja otro noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu spēles gaitā, bet tas neatturēja spēlētāju no vārtu gūšanas. Niklāvs Birovs atņēma pretinieku aizsargam ripu viņu aizsardzības zonā, atdeva piespēli Romānam Ņekļudovam, kurš nekļūdījās savā metienā – 8:1. HK “Prizma” galvenais treneris Ēriks Miļūns bija spiests atgriezt vārtos vārtsargu Edgaru Lūsiņu un mudināja savus spēlētājus uz aktīvāku spēlēšanu. Trīspadsmitā minūtē ar spēcīgu metienu, uzbrucējs Kristāns Zelts “cauršauj” ripu starp vārtsarga Reiņa Petkus kājsargiem, panākot rezultātu – 8:2. Piecpadsmitā minūtē pēc aizsarga Matīsa Gelaža piespēles, uzbrucējs Kristaps Millers ātrā pretuzbrukumā apspēlējot visus spēlētājus un vārtsargu, vairākumā panāca rezultātu – 9:2. Astoņpadsmitā minūtē kapteinis Valentīns Feoktistovs uzvarēja iemetiena pretinieka aizsardzības zonā, bet Ēriks Ozollapa atdeva piespēli Ivanam Ribčikam (Ivan Rybchik), kurš to negaidot ieraidīja vārtos – 10:2.

Pēc otrās spēles HK “Zemgale/LLU” izvirzījās izslēgšanas sērijas vadībā ar rezultātu 2:0. Trešā sērijas spēle tiks aizvadīta 08. martā, Rīgā, Volvo ledus hallē, plkst. 19:00.