Pārsteidzošu zaudējumu “Zemgale/LLU” Optibet hokeja līgas regulārā čempionātā 2018. gada 20. oktobrī hokeja hallē “Rīga” sagādāja jaunieši no HK “Rīga” – 2:4 (1:2; 0:1; 1:1). Jau trešo sezonu pēc kārtas, kādā no sezonas spēlēm rīdzinieki spēj pieveikt jelgavniekus un atņemt svarīgos trīs punktus.

Pirmā trešdaļa iesākās ar jelgavnieku uzbrukumiem uz laukuma saimnieku vārtiem, bet bez metieniem uz tiem. Trešajā trešdaļas minūtē HK “Zemgale/LLU” nonāca lielā mazākumā, jo nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas. HS “Rīga” spēlētāji Raivis Kristiāns Ansons un Rihards Liģis izmantoja vairākumu un ar precīziem metieniem izvirzīja savu komandu vadībā – 0:2. Saniknotie jelgavnieki metās atspēlēties, bet metienu trūkuma dēļ tas tik viegli neizdevās. Tik pat viegli neizdevās izmantot vairākumus. Piecpadsmitajā minūtē aizsargs Kristaps Jākobsons ar tālu piespēli ātrā pretuzbrukumā aizsūtīja uzbrucēju Valentīnu Feoktistovu, kurš spējā atgūt vienu vārtu deficītu – 1:2.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” spēlētāji biji krietni disciplinētāki un veica divreiz vairāk metienu uz pretinieku vārtiem, bet tā arī nespēja izlīdzināt spēles rezultātu. Savukārt HS “Rīga” spēlētāji izmantoja vairākumā gūto iniciatīvu un trešdaļas devītā minūtē ripu vārtos ieraidīja Aleksandrs Biškins – 1:3.

Pēc pārdzīvojumu pilna pārtraukuma “Zemgale/LLU” spēlētāji devās uz laukuma, lai izpildītu treneru norādījumus un atgūtu savu godu. Jau trešdaļas ceturtā minūtē, pēc aizsarga Kristapa Jākobsona metiena uz vārtiem, atlekušo ripu vārtos ieraidīja Māris Miezis, samazinot spēles rezultāta atšķirību līdz minimumam – 2:3. Izjūtas, ka spēles rezultātu izdosies izlīdzināt, lika HK “Zemgale/LLU” spēlētājiem skriet uz priekšu. Par nelaimi, ripas kontrole nepārvērtās precīzos metienos uz vārtiem. Sešpadsmitā minūtē, steiga nospēlēja ļaunu joku pret jelgavniekiem. Mēģinot ripu pēc iespējas ātrāk atgriezt uzbrukumā, bez vārtsarga tika atstāti vārti, bet ripa nonāca pie HS “Rīga” spēlētāja Vladislava Koniševa, kurš ieraidīja to tukšos vārtos – 2:4.

Jau trešo reizi pēdējās Latvijas čempionāta sezonās, HK “Zemgale/LLU” cieš zaudējumu izbraukumā hokeja hallē “Rīga” pret HS “Rīga”. Pie tam tas notiek ar dažādu treneru vadībā un ar dažādiem komandas sastāviem. Kurioza zaudējumu vēsture varētu sakņoties tajā, ka hokeja halles “Rīga” laukums ir nedaudz šaurāks un ierastās izspēles uz tās neizdodas izspēlēt. Šajā hallē būtu jāspēlē pēc iespējas vienkāršāk, bet pārslēgties uz šo spēles stilu nav tik vienkārši. Atliek cerēt, ka spēlētāji nākamajai spēlei būs labāk sagatavojušies un nepieļaus trīs punktu zaudējumu.

Iepriekšējie kuriozie zaudējumi tika piedzīvoti:

2015/2016. gadu sezonā HK “Zemgale/LLU” aizvadīja divas spēles hokeja hallē “Rīga” un abās izcīnīja pārliecinošo uzvaru – 0:6 un 1:9.