HK “Zemgale/LLU” savu pirmo sezonas spēli Optibet hokeja līgā aizvadīja pret HK “Kurbads” un tādā veidā atkārtoja iepriekšējās sezonas finālu, kurā abas komandas cīnījās par pirmo vietu. Līdzīgi, kā iepriekšējas sezonas noslēgumā, rīdzinieki izcīnīja uzvaru ar minimālo pārsvaru 3:2 (2:1, 0:1; 1:0).

Abas komandas uzsāka spēli vidējos ātrumos un cieši sekojot galveno treneru nostādītiem plāniem, tāpēc bīstamas situācijas bija gan pie vieniem, gan pie otriem vārtiem, bet gan bez gūtiem vārtiem Vienāda spēle ritēja līdz piecpadsmitajai minūtei, kad jelgavnieki nopelnīja noraidījumu. Aizturētā noraidījuma laikā HK “Kurbads” spēlētājs nejauši raidīja ripu savos vārtos, kuri bija atstāti tukši, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tādā veidā pirmie sezonas vārti tika ieskaitīti komandas kapteiņa Kriša Grundmaņa kontā – 0:1. “Zemgale/LLU” prieki ilga vien četrdesmit sekundes, kad individuālā uzbrukumā vārtus guva “Kurbads” uzbrucējs Edgars Homjakovs, tādā veidā realizējot iegūto vairākumu. Homjakovs pašas trešdaļas izskaņā vēlreiz guva vārtus un vēlreiz izmantojot skaitlisko pārākumu, jo rīdzinieki aizturētā soda laikā spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem. “Zemgale/LLU” spēlētāji izmisīgi sargāja vārtu, bet Homjakovs bija neatlaidīgs pie atlecošas ripas raidīšanas vārtos, izvirzot “Kurbads” vadībā ar rezultātu – 2:1.

Otro trešdaļu “Zemgale/LLU” uzsāka mazākumā, kas ietekmēja spēles kontroles attiecību. Rīdziniekiem bija krietni vairāk iespēju raidīt ripu uz Reiņa Petkus sargātiem vārtiem. Tomēr jelgavnieki atbildēja ar vairākiem bīstamiem pretuzbrukumiem, izspēlējot kombinācijas līdz tukšiem vārtiem, bet nespējot ieraidīt ripu vārtos. Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” spēlētājiem bija iespēja spēlēt vairākumā, bet ripa vārtos netika ieraidīta, jo rīdzinieki diezgan naski ripu raidīja ārā no savas aizsardzības zonas. Trešdaļas septiņpadsmitajā minūtē, jelgavnieki iespieda pretinieku viņu aizsardzības zonā, kurā pēc Juliāna Misjusa un Vladislava Adeļsona saspēles ripa nonāca pie aizsarga Iļjas Makarova, kurš no zilās līnijas precīzi to ieraidīja vārtos, izlīdzinot spēles rezultātu – 2:2.

Trešo trešdaļu “Kurbads” uzsāka ar paātrinātu tempu, lai mainītu spēles rezultātu, bet iedzīvojās mazākumā, kuru jelgavnieki nespēja realizēt savā labā. Pie tam trešdaļas piektā minūtē ripa neveiksmīgi pameta rīdzinieku aizsardzības zonu, ļaujot pretiniekiem sarīkot ātro pretuzbrukumu, kuru realizēja Deivids Sarkanis, izvirzot ledus saimniekus vadībā ar – 3:2. “Zemgale/LLU” spēlētāji centās izlīdzināt spēles rezultātu, bet rīdzinieki viņiem to neļāva izdarīt un mazajā fināla atkal uzvarot ar minimālo pārsvaru.

Foto galerija

Saistītie raksti

Leave a Reply