About Match

HK “Zemgale/LLU” dodas izbraukuma spēlē pret HK “Kurbads”, kurš pēdējās spēlēs ir cietis vairākas sakāves un noslīdējis uz trešo vietu turnīra tabulā. Teorētiski tas nav nekas traks, bet HK “Kurbads” spēlētāju pašpārliecība ir iedragāta un viņi mēģinās to atjaunot uz jelgavnieku rēķina. Bet HK “Zemgale/LLU” netaisās kaut kādā veidā piekāpties.

Uzbrucējs Valentīns Feoktistovs

2016. gada 03. decembrī, Ogrē, Vidzemes ledus hallē notika Latvijas hokeja Virslīgas regulārā turnīra spēles starp HK “Zemgale/LLU” un HK “Kurbads”. Ogrēniešiem pēdējā laikā nevedās ar uzvaru gūšanu un tāpēc viņi plānoja tādu iegūt pret jelgavniekiem. Par spīti tam, ka viņi bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru, HK “Zemgale/LLU” izlīdzināja spēles rezultātu un papildlaikā izcīnīja uzvaru ar rezultātu – 4:3 (2:1; 1:1; 0:1; 0:1).

No pirmām spēles sekundēm HK “Kurbads” uzņēmās spēles kontroli un spēles vadību. Jelgavniekiem bija jāiztur spiediens uz saviem vārtiem un daudz darba bija vārtsargam Rihardam Cimermanim. Spēles sestā minūtē, kad abas komandas dēļ noraidījumiem spēlēja četri pret četri, pēc Jāņa Bullīša piespēles ātrā pretuzbrukumā devās HK “Zemgale/LLU” uzbrucēji Raivis Kurnigins un Olafs Aploks. Pretī bija viens pretinieka aizsargs, bet Raivis izvēlējās izdarīt metienu pats. Ripa tika atvairīta, bet jau atlēkušo ripu vārtos ieraidīja Olafs Aploks – 0:1. Ogrēnieši turpināja savu ofensīvu uz viesu vārtiem un piecpadsmitā minūtē viņi izmantoja vairākumu, lai izlīdzinātu rezultātu – 1:1. Astoņpadsmitā minūtē individuālā pretuzbrukumā devās HK “Kurbads” uzbrucējs Mārcis Zembergs, kurš izdarīja asu metienu no asa leņķa. Ripa trāpīja vārtsarga Riharda Cimermaņa kājsargā un nokrita uz vārtu līnijas. Jau nākamā mirklī Rihards ar kāju izgrūda vārtus, bet tiesnesis aiz vārtiem no sākuma parādīja, ka vārti netika gūti, bet tūlīt mainīja lēmumu, norādot, ka ripa šķērsoja vārtu līniju – 1:2. Līdz trešdaļas beigām katrai no komandām nopelnīja pa vienam noraidījumam, bet uz spēles rezultātu tas neatstāja nekādu ietekmi.

Otrās trešdaļas sākumā HK “Kurbads” turpināja kontrolēt spēles gaitu un raidīt ripas uz jelgavnieku vārtiem. Divi noraidījumi pirmās deviņās minūtēs HK “Zemgale/LLU” rindās ļāva ogrēniešiem būt vadībā un veidot izspēles. Desmitā minūtē, kad jelgavnieki jau spēlēja pilnā sastāvā, HK “Kurbads” izdevās pabeigt iesākto izspēli un izvirzīties vadībā ar divām ripām – 1:3. Pēc gūtiem vārtiem ledus saimnieki atslābinājās, kas ļāva HK “Zemgale/LLU” veidot savus pretuzbrukumus, kurus apturēt varēja tikai ar noteikumu pārkāpumiem. Diemžēl vairākumus jelgavnieki neizmantoja, bet uz trešdaļas beigām manāmi palielināja spiedienu uz pretinieka vārtiem. Spieda tik tālu, ka 0.7 sekundes līdz trešdaļas beigām, pēc Olafa Aploka un Raivja Kurnigina mēģinājumiem dabūt ripu vārtos, tas izdevās Ērikam Ozollapam – 2:3.

Trešās trešdaļas pirmā minūtē HK “Zemgale/LLU” pilnībā pārņēma spēles vadību savās rokās un iespieda pretinieku viņu aizsardzības zonā, bīstami apdraudot viņu vārtus. Likās, ka spiediens beigsies ar gūtiem vārtiem, bet viss beidzās ar Riharda Pašakauska noraidījumu. Izturot mazākumu HK “Zemgale/LLU” lēnām kāpināja savu pārsvaru un spēle kļuva manāmi skatāmāka, jo abas komandas veidoja bīstamus uzbrukumus, kas lika elsot un kliegt skatītājiem tribīnēs. Jelgavniekiem bija trīs iespējas izmantot vairākumu, bet ledus saimniekiem viens. Iespēju neizmantoja neviena no komandām, kaut arī tādi momenti bija. Tuvojoties spēles noslēgumam, likās, ka HK “Zemgale/LLU” cietīs sakāvi, jo īsti tuvu pie vārtiem viņiem tikt neizdevās un metieni tika bloļķēti vai atvairīti. Tomēr nevar noliegt, ka jelgavnieki spēlēja ar pārliecību, izspēlējot momentus līdz galam. Un tieši pateicoties savam raksturam divas minūtes līdz spēles beigām, otrā maiņa iespieda HK “Kurbads” aizsardzības zonā. Pēc nesavtīgās Romāna Ņekļudova un Niklāva Birova cīņas, no aizvārtes ripa nonāca pie Artjoma Ogorodņikova, kurš ieraidīja ripu augšējā vārtu stūrī, izlīdzinot spēles rezultātu – 3:3. Līdz spēles pamatlaika beigām komandas mēģināja gūt vārtus, bet tam nebija lemts notikt, jo spēles intriga tika atlikta uz papildlaiku.

Papildlaikā komandas spēlēja četri pret četri. Pārsvarā komandas centās uzsākt uzbrukumus, atduroties pret pretinieku aizsardzību. Otrās minūtes izskaņā pēc Artjoma Ogorodņikova un Didža Jansona piespēlēm, negaidīti uzbrukumā gar labo bortu devās aizsargs Eduards Hugo Jansons. Ņemot vēra, ka no aizsarga tāda ātrumu neviens negaidīja, tad arī negaidīja viņa asu metienu uz vārtu tālāko stabiņu. HK “Kurbads” vārtsargs Mārtiņš Raitums novēloti noreaģē un nespēj glābt savu komandu no zaudējuma ar rezultātu – 3:4.

Par labāko spēlētāju HK “Zemgale/LLU” rindās tika atzīts vārtsargs Rihards Cimermanis.

Ruslans Antropovs

Spēles foto galerija

Spēles video

Vienīgajā Latvijas Kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēlē HK “Zemgale/LLU” 27. septembrī tikās ar HK “Prizma”. Spraigā, spēku paņēmienu pārbagātā spēlē, jelgavniekiem papildlaikā izdodas izraut uzvaru ar rezultātu 3:2 un izcīnīt vietu pusfinālā, kurš norisināsies 2017. gada decembrī. 

Jau vēsturiski ir izveidojies, ka HK “Prizma” ir sīvākais jelgavnieku pretinieks atbildīgajās spēlēs un ir bijušas sezonas, kurās rīdzinieki ir apturējuši mūsu puišus ceļā uz godalgām. Šī spēle nekļuva izņēmums, jo HK “Prizma” spēj uz atbildīgām spēlēm mobilizēt savu spēlētājus. Pirmā trešdaļa norisinājās ļoti dinamiski. HK “Zemgale/LLU” bija neliels pārsvars ripas kontrolē, bet rīdzinieki ar spēka paņēmieniem un aktīvu darbību spēja to neitralizēt. Jelgavniekiem trešdaļas gaitā neizdevās ieraidīt ripu vārtos, toties HK “Prizma” uzbrucējs Edgars Lipsbergs minūti pirms trešdaļas beigām ar precīzu metienu spēja viesus izvirzīt vadībā – 0:1.

Otrā trešdaļā abas komandas nedaudz izmainīja taktiku. HK “Prizma” uzsāka diezgan agresīvi uzbrukt uz ledus saimnieku vārtiem un sagādāja daudz rūpes vārtsargam Reinim Petkum. Savukārt HK “Zemgale/LLU” spēlētāji no pozicionāliem uzbrukumiem, pārgāja uz momentu saasināšanu un iziešanu uz vārtu priekšu. Abas komandas pielietoja daudz fizisku paņēmienu, lai apturētu pretinieka centienus un tas sagādāja lielu baudu skatītājiem, jo spēles asums nemazinājās. Trešdaļas vidū jelgavniekiem izdevās klasiskā ripas izspēle no aizvārtes. Pēc Emīla Potāpovs un Laura Ranceva piespēlēm, ripa tika nogādāta uz vārtu priekšu, kur to vārtos zibeņātruma ieraidīja Kristaps Millers, panākot spēles rezultāta izlīdzināšanu – 1:1. Saimnieku gūtie vārti bija arī vienīgie šajā trešdaļā.

Trešā trešdaļā abas komandas gāja uz pilnu banku, jo no vieniem gūtiem vārtiem, varēja izšķirties komandas tālākais liktenis Latvijas Kausa izcīņā. Spēles gaita sanāca raustīta, jo parādījās vairāk kļūdu un pārkāpumu. HK “Zemgale/LLU” uzbrucējam Ričardam Bernhardam bija iespēja mest soda metienu, bet pārspēt pretinieka vārtsargu neizdevās. Izdevās to panākt septītā trešdaļas minūtē, kad HK “Prizma” spēlēja mazākumā. Cīņā vārtu priekšā ar nūju izveicīgāks par pretiniekiem bija Lauris Rancevs, kurš izvirzīja jelgavniekus vadībā – 2:1. Rezultatīvās piespēle tika Emīla Potāpova un Vjačeslava Minajeva kontā. Līdz trešdaļas beigām viesi lieka lietā visas savas prasmes, lai izlīdzinātu spēles rezultāta un pusotru minūti līdz spēles beigām HK “Prizma” uzbrucējs Edgars Lipsbergs aizskrēja ātrā pretuzbrukumā un kritienā spēja izlīdzināt spēles rezultātu – 2:2.

Sakaitētā atmosfēra valdīja uz laukuma arī papildlaikā, jo no Latvijas Kausa pusfināla katru komandu šķīra tika vieni gūtie vārti. Šoreiz gan veiksme bija HK “Zemgale/LLU” pusē, jo pēc Matīsa Gelažis un Ričarda Bernharda piespēlēm vārtus guva uzbrucējs Olafs Aploks – 3:2. Līdz ar uzvaras izcīnīšanu, jelgavnieki turpinās cīņu par Latvijas Kausu un šī gada decembrī tiksies pusfinālā ar HK “Mogo”.

Video apskats

Sociālos tīklos

#orkaans #hokejs #hkzemgale

A post shared by Ervīns Vējš (@orkaans) on

Malači @hkzemgale !!Turpinām cīņu par Latvijas kausu!!! #hkzemgale #optibethokejaliga

A post shared by Andris Punga (@andrispunga) on

Share

Leave a Reply