About Match

HK “Zemgale/LLU” dodas izbraukuma spēlē pret HK “Kurbads”, kurš pēdējās spēlēs ir cietis vairākas sakāves un noslīdējis uz trešo vietu turnīra tabulā. Teorētiski tas nav nekas traks, bet HK “Kurbads” spēlētāju pašpārliecība ir iedragāta un viņi mēģinās to atjaunot uz jelgavnieku rēķina. Bet HK “Zemgale/LLU” netaisās kaut kādā veidā piekāpties.

Uzbrucējs Valentīns Feoktistovs

2016. gada 03. decembrī, Ogrē, Vidzemes ledus hallē notika Latvijas hokeja Virslīgas regulārā turnīra spēles starp HK “Zemgale/LLU” un HK “Kurbads”. Ogrēniešiem pēdējā laikā nevedās ar uzvaru gūšanu un tāpēc viņi plānoja tādu iegūt pret jelgavniekiem. Par spīti tam, ka viņi bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru, HK “Zemgale/LLU” izlīdzināja spēles rezultātu un papildlaikā izcīnīja uzvaru ar rezultātu – 4:3 (2:1; 1:1; 0:1; 0:1).

No pirmām spēles sekundēm HK “Kurbads” uzņēmās spēles kontroli un spēles vadību. Jelgavniekiem bija jāiztur spiediens uz saviem vārtiem un daudz darba bija vārtsargam Rihardam Cimermanim. Spēles sestā minūtē, kad abas komandas dēļ noraidījumiem spēlēja četri pret četri, pēc Jāņa Bullīša piespēles ātrā pretuzbrukumā devās HK “Zemgale/LLU” uzbrucēji Raivis Kurnigins un Olafs Aploks. Pretī bija viens pretinieka aizsargs, bet Raivis izvēlējās izdarīt metienu pats. Ripa tika atvairīta, bet jau atlēkušo ripu vārtos ieraidīja Olafs Aploks – 0:1. Ogrēnieši turpināja savu ofensīvu uz viesu vārtiem un piecpadsmitā minūtē viņi izmantoja vairākumu, lai izlīdzinātu rezultātu – 1:1. Astoņpadsmitā minūtē individuālā pretuzbrukumā devās HK “Kurbads” uzbrucējs Mārcis Zembergs, kurš izdarīja asu metienu no asa leņķa. Ripa trāpīja vārtsarga Riharda Cimermaņa kājsargā un nokrita uz vārtu līnijas. Jau nākamā mirklī Rihards ar kāju izgrūda vārtus, bet tiesnesis aiz vārtiem no sākuma parādīja, ka vārti netika gūti, bet tūlīt mainīja lēmumu, norādot, ka ripa šķērsoja vārtu līniju – 1:2. Līdz trešdaļas beigām katrai no komandām nopelnīja pa vienam noraidījumam, bet uz spēles rezultātu tas neatstāja nekādu ietekmi.

Otrās trešdaļas sākumā HK “Kurbads” turpināja kontrolēt spēles gaitu un raidīt ripas uz jelgavnieku vārtiem. Divi noraidījumi pirmās deviņās minūtēs HK “Zemgale/LLU” rindās ļāva ogrēniešiem būt vadībā un veidot izspēles. Desmitā minūtē, kad jelgavnieki jau spēlēja pilnā sastāvā, HK “Kurbads” izdevās pabeigt iesākto izspēli un izvirzīties vadībā ar divām ripām – 1:3. Pēc gūtiem vārtiem ledus saimnieki atslābinājās, kas ļāva HK “Zemgale/LLU” veidot savus pretuzbrukumus, kurus apturēt varēja tikai ar noteikumu pārkāpumiem. Diemžēl vairākumus jelgavnieki neizmantoja, bet uz trešdaļas beigām manāmi palielināja spiedienu uz pretinieka vārtiem. Spieda tik tālu, ka 0.7 sekundes līdz trešdaļas beigām, pēc Olafa Aploka un Raivja Kurnigina mēģinājumiem dabūt ripu vārtos, tas izdevās Ērikam Ozollapam – 2:3.

Trešās trešdaļas pirmā minūtē HK “Zemgale/LLU” pilnībā pārņēma spēles vadību savās rokās un iespieda pretinieku viņu aizsardzības zonā, bīstami apdraudot viņu vārtus. Likās, ka spiediens beigsies ar gūtiem vārtiem, bet viss beidzās ar Riharda Pašakauska noraidījumu. Izturot mazākumu HK “Zemgale/LLU” lēnām kāpināja savu pārsvaru un spēle kļuva manāmi skatāmāka, jo abas komandas veidoja bīstamus uzbrukumus, kas lika elsot un kliegt skatītājiem tribīnēs. Jelgavniekiem bija trīs iespējas izmantot vairākumu, bet ledus saimniekiem viens. Iespēju neizmantoja neviena no komandām, kaut arī tādi momenti bija. Tuvojoties spēles noslēgumam, likās, ka HK “Zemgale/LLU” cietīs sakāvi, jo īsti tuvu pie vārtiem viņiem tikt neizdevās un metieni tika bloļķēti vai atvairīti. Tomēr nevar noliegt, ka jelgavnieki spēlēja ar pārliecību, izspēlējot momentus līdz galam. Un tieši pateicoties savam raksturam divas minūtes līdz spēles beigām, otrā maiņa iespieda HK “Kurbads” aizsardzības zonā. Pēc nesavtīgās Romāna Ņekļudova un Niklāva Birova cīņas, no aizvārtes ripa nonāca pie Artjoma Ogorodņikova, kurš ieraidīja ripu augšējā vārtu stūrī, izlīdzinot spēles rezultātu – 3:3. Līdz spēles pamatlaika beigām komandas mēģināja gūt vārtus, bet tam nebija lemts notikt, jo spēles intriga tika atlikta uz papildlaiku.

Papildlaikā komandas spēlēja četri pret četri. Pārsvarā komandas centās uzsākt uzbrukumus, atduroties pret pretinieku aizsardzību. Otrās minūtes izskaņā pēc Artjoma Ogorodņikova un Didža Jansona piespēlēm, negaidīti uzbrukumā gar labo bortu devās aizsargs Eduards Hugo Jansons. Ņemot vēra, ka no aizsarga tāda ātrumu neviens negaidīja, tad arī negaidīja viņa asu metienu uz vārtu tālāko stabiņu. HK “Kurbads” vārtsargs Mārtiņš Raitums novēloti noreaģē un nespēj glābt savu komandu no zaudējuma ar rezultātu – 3:4.

Par labāko spēlētāju HK “Zemgale/LLU” rindās tika atzīts vārtsargs Rihards Cimermanis.

Ruslans Antropovs

Spēles foto galerija

Spēles video

2017. gada 19. augustā, Jelgavas ledus hallē HK “Zemgale/LLU” aizvadīja draudzības spēli ar HK “Mogo” un sīvā cīņā spēja izcīnīt uzvaru ar rezultātu 5:3. Ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās uzbrucēji Rihards Paškausks un Artjoms Ogorodņikovs.

Gatavojoties jaunajai sezonai abu komandu treneriem bija svarīgi pārbaudīt savu komandu stāvokli, līdz ar to draudzības spēle neizcēlās ar ļoti skaistu saspēli. Abas komandas daudz kļūdījās un tad cītīgi centās labot savas kļūdas. Pirmās trešdaļas izskaņā HK “Mogo” uzbrucējam Viktoram Lobačovam, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja HK “Prizma”, izdevās rīdzinieku nominālo pārsvaru pārvērst gūtos vārtos un atklāt spēles rezultātu – 0:1.

Otrā trešdaļā HK “Zemgale/LLU” spēja uzlabot savu darbību aizsardzībā un krietni ilgāk kontrolēt ripu savās rokās. Trešdaļas vidū pēc Artjoma Ogorodņikova piespēles, rezultātu izlīdzināja Rihards Paškausks – 1:1. HK “Mogo” nopelnīja noraidījumu un jau pēc 48 sekundēm, Artjoms Ogorodņikovs ar precīzu raidījumu izvirzīja HK “Zemgale/LLU” vadībā ar rezultātu – 2:1.

Jelgavnieki otrā trešdaļā izskatījās labāki, līdz ar to varēja gaidīt, ka HK “Mogo” gandrīz savā optimālā sastāvā izdarīs maksimālo spiedienu, lai lauztu spēles gaitu. Tikai trešdaļu viņi sāka mazākumā, dēļ noraidījuma nopelnītā vēl iepriekšējā trešdaļā. HK “Zemgale/LLU” pietika ar 27 sekundēm, lai izmantotu pārsvaru savā labā. Pēc Artjoma Ogorodņikova un Andreja Kostjuka piespēlēm, vārtus guva Rihards Paškausks – 3:1. HK “Mogo”, kā jau bija prognozēts, pārgāja totālā uzbrukumā un trešdaļas vidū, pēc Krišjāņa Lipsberga piespēles vārtus guva Jānis Ozoliņš – 3:2. Jelgavniekus tas nesalauza un viņi jau pēc 15 sekundēm guva atbildes vārtus. Ar otriem vārtiem atzīmējās uzbrucējs Artojms Ogorodņikovs, bet asistēja viņam Rihards Paškausks un Mārtiņš Mežulis – 4:2. Rīdzinieki turpināja ofensīvu, kurš tikai vienu reizi deva rezultātu. Pusotru minūti līdz spēles beigām, pēc Rustama Begova un Edgara Kurmja piespēlēm, vārtus guva Rūdolfs Prūsis – 4:3. HK “Mogo” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, cenšoties izlīdzināt spēles rezultātu. HK “Zemgale/LLU” spēlētājiem izdevās saskaņoti nospēlēt aizsardzībā, kur atguva ripu un uzbrucējam Raivim Kurniginam metot to pāri visam laukumam, panākt rezultātu – 5:3.

Komandu sastāvi.

HK “Zemgale/LLU”

Vārtsargi – Rihards Cimermanis, Reinis Petkus. Aizsargi – Mārtiņš Mežulis, Andrejs Kostjuks, Krišs Grundmanis, Silvestrs Seļickis, Reinis Švēdenbergs, Jorens Grauds, Matīss Gelažis, Vjačeslavs Minajevs. Uzbrucēji – Artjoms Ogorodņikovs, Kristaps Millers (kapteiņa asistents), Rihards Paškausks, Kristaps Namiķis, Jānis Ričards Kārkliņš, Roberts Pētersons, Artūrs Āboliņš, Raivis Kurnigins, Valentīns Feoktistovs (kapteinis), Kristaps Legzdiņš, Ivans Ribčiks (leģionārs), Aksels Andrijaitis. Galvenais treneris – Haralds Vasiļjevs. Trenera palīgs – Valerijs Kuļibaba.

HK “Mogo”

Vārtsargi – Renārs Kazanovs, Henrijs Ančs. Aizsargi – Jānis Bullītis, Ronalds Cinks, Agris Saviels, Krists Apsītis (kapteinis), Andrejs Lavrenovs, Pauls Zvirbulis, Sergejs Tjoluškins, Kālis Logins. Uzbrucēji – Aleksejs Širokovs, Elviss Želubovskis (kapteiņa asistents), Andris Siksnis, Viktors Lobačovs, Miks Lipsbergs, Juris Ziemiņš, Rustams Begovs (kapteiņa asistents), Edgars Kurmis, Rūdolfs Prūsis, Krišjānis Lipsbergs, Jānis Ozoliņš. Galvenais treneris – Oļegs Sorokins. Trenera palīgs – Sergejs Durdins.

Share

Leave a Reply