Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēle starp HK “Liepāja/Optibet” un HK “Zemgale/LLU” LOC ledus hallē, Liepāja, 2018. gada 03. februāris.

Optibet hokeja regulāra čempionāta pēdējā savstarpējā spēlē 2018. gada 03. februārī, Liepājā, HK “Zemgale/LLU” bija spiesta atzīt “Liepāja/Optibet” pārākumu ar rezultātu – 3:7 (0:2; 1:1; 2:4).

Pirmo trešdaļu komandas uzsāka ar pozicionālo cīņu vienādā tempā un gaidot, kad pretinieks pieļaus kļūdu. Ripas kontrolē “Zemgale/LLU” pat bija nedaudz labāka, savukārt liepājniekiem izdevās vairāk mest uz vārtiem. Divpadsmitajā minūtē jelgavnieki nopelnīja noraidījumu un “Liepāja/Optibet” uzbrucējam Mārim Miezim izdevās to ātri realizēt – 0:1. Vārtsargs Reinis Petkus paspēja noreaģēt uz Mieža metienu, bet ripa atlecot no kājsarga ielidoja zem augšējās vārtu pārliktņa. Vieni zaudēti vārti vēl nebija pamats krist panikā, bet liepājniekiem mazāk nekā pēc vienas minūtes izdevās dubultot savu panākumu. “Liepāja/Optibet” aizsargs Normunds Vibāns raidīja ripu uz vārtiem, bet vārtu priekšā tā skāra spēlētāju un izmainīja savu lidojuma virzienu, ielidojot vārtu tīklā – 0:2.

Otrā trešdaļā “Zemgale/LLU” kāpa uz ledus ar mērķi mainīt spēles rezultātu, bet mērķis tika bremzēts ar vairākiem noraidījumiem un biežu spēlēšanu nevienlīdzīgos sastāvos. Kopā komandas trešdaļā nopelnīja septiņus noraidījumus. Trešdaļas vidū, pēc Ričards Bernharda un Kristapa Legzdiņa piespēlēm, uzbrukumā devās Kristaps Millers un ieraidīja ripu zem augšējā vārtu pārliktņa – 1:2. Jelgavnieki sajutuši, ka izvēlējušies pareizo taktiku turpināja mēģinājumus izlīdzināt spēles rezultātu. Diemžēl pēc divām ar pusi minūtēm liepājniekiem izdevās palielināt rezultātu. Vārtsargs Reinis Petkus atraidīja “Liepāja/Optibet” spēlētāja raidīto ripu, bet tā pārlidoja viņam pāri un neaizsargātos vārtos to ieraidīja Māris Diļevka – 1:3.

“Zemgale/LLU” trešā trešdaļā devās uzbrukumā ar visiem saviem spēkiem, jo rezultāts bija jāmaina sev par labu. Piektajā minūtē, pēc Jurija Moiseičenko un Kristapa Millera piespēlēm, ripu no vārtu priekšas ieraidīja Ričards Bernhards #15 – 2:3. Likās, ka jelgavnieki ar savu spiedienu spēs panākt uzstādīto mērķi, bet trešdaļas vidū uzdevumu pamatīgi apgrūtināja “Liepāja/Optibet” uzbrucēja Valtera Freija gūtie vārti, spēlētāju aizsegā ieraidot ripu virs vārtsarga kreisā pleca – 2:4. Pēc trim minūtēm jelgavnieki pavirši nospēlē aizsardzībā un vārtu ripos ieraidīja “Liepāja/Optibet” uzbrucējs Aleksandrs Novikovs – 2:5. Situācija kļuva jau katastrofāla, bet pēc trīsdesmit septiņām sekundēm, pēc Jurija Moiseičenko un Artūra Āboliņa piespēlēm, atbildes ripu vārtos ieraidīja “Zemgale/LLU” uzbrucējs Olafs Aploks – 3:5. Aplokam šie bija 60 vārti, spēlējot komandas sastāvā. Nelielo cerības staru jelgavniekiem nodzēsa liepājnieku uzbrucēja Māra Mieža gūtie vārti jau pēc trīsdesmit septiņām sekundēm – 3:6. Spēle pārgāja atklātā hokejā, kurā veiksmīgāki izrādījās “Liepāja/Optibet” spēlētāji, jo astoņpadsmitajā minūtē Māris Diļevka guva septītos vārtus – 3:7. “Zemgale/LLU” spēlētāji mēģināja glābt situāciju, bet tam nebija lemts notikt.