2017. gada 19. augustā, Jelgavas ledus hallē HK “Zemgale/LLU” aizvadīja draudzības spēli ar HK “Mogo” un sīvā cīņā spēja izcīnīt uzvaru ar rezultātu 5:3. Ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās uzbrucēji Rihards Paškausks un Artjoms Ogorodņikovs.

Gatavojoties jaunajai sezonai abu komandu treneriem bija svarīgi pārbaudīt savu komandu stāvokli, līdz ar to draudzības spēle neizcēlās ar ļoti skaistu saspēli. Abas komandas daudz kļūdījās un tad cītīgi centās labot savas kļūdas. Pirmās trešdaļas izskaņā HK “Mogo” uzbrucējam Viktoram Lobačovam, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja HK “Prizma”, izdevās rīdzinieku nominālo pārsvaru pārvērst gūtos vārtos un atklāt spēles rezultātu – 0:1.

Otrā trešdaļā HK “Zemgale/LLU” spēja uzlabot savu darbību aizsardzībā un krietni ilgāk kontrolēt ripu savās rokās. Trešdaļas vidū pēc Artjoma Ogorodņikova piespēles, rezultātu izlīdzināja Rihards Paškausks – 1:1. HK “Mogo” nopelnīja noraidījumu un jau pēc 48 sekundēm, Artjoms Ogorodņikovs ar precīzu raidījumu izvirzīja HK “Zemgale/LLU” vadībā ar rezultātu – 2:1.

Jelgavnieki otrā trešdaļā izskatījās labāki, līdz ar to varēja gaidīt, ka HK “Mogo” gandrīz savā optimālā sastāvā izdarīs maksimālo spiedienu, lai lauztu spēles gaitu. Tikai trešdaļu viņi sāka mazākumā, dēļ noraidījuma nopelnītā vēl iepriekšējā trešdaļā. HK “Zemgale/LLU” pietika ar 27 sekundēm, lai izmantotu pārsvaru savā labā. Pēc Artjoma Ogorodņikova un Andreja Kostjuka piespēlēm, vārtus guva Rihards Paškausks – 3:1. HK “Mogo”, kā jau bija prognozēts, pārgāja totālā uzbrukumā un trešdaļas vidū, pēc Krišjāņa Lipsberga piespēles vārtus guva Jānis Ozoliņš – 3:2. Jelgavniekus tas nesalauza un viņi jau pēc 15 sekundēm guva atbildes vārtus. Ar otriem vārtiem atzīmējās uzbrucējs Artojms Ogorodņikovs, bet asistēja viņam Rihards Paškausks un Mārtiņš Mežulis – 4:2. Rīdzinieki turpināja ofensīvu, kurš tikai vienu reizi deva rezultātu. Pusotru minūti līdz spēles beigām, pēc Rustama Begova un Edgara Kurmja piespēlēm, vārtus guva Rūdolfs Prūsis – 4:3. HK “Mogo” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, cenšoties izlīdzināt spēles rezultātu. HK “Zemgale/LLU” spēlētājiem izdevās saskaņoti nospēlēt aizsardzībā, kur atguva ripu un uzbrucējam Raivim Kurniginam metot to pāri visam laukumam, panākt rezultātu – 5:3.

Komandu sastāvi.

HK “Zemgale/LLU”

Vārtsargi – Rihards Cimermanis, Reinis Petkus. Aizsargi – Mārtiņš Mežulis, Andrejs Kostjuks, Krišs Grundmanis, Silvestrs Seļickis, Reinis Švēdenbergs, Jorens Grauds, Matīss Gelažis, Vjačeslavs Minajevs. Uzbrucēji – Artjoms Ogorodņikovs, Kristaps Millers (kapteiņa asistents), Rihards Paškausks, Kristaps Namiķis, Jānis Ričards Kārkliņš, Roberts Pētersons, Artūrs Āboliņš, Raivis Kurnigins, Valentīns Feoktistovs (kapteinis), Kristaps Legzdiņš, Ivans Ribčiks (leģionārs), Aksels Andrijaitis. Galvenais treneris – Haralds Vasiļjevs. Trenera palīgs – Valerijs Kuļibaba.

HK “Mogo”

Vārtsargi – Renārs Kazanovs, Henrijs Ančs. Aizsargi – Jānis Bullītis, Ronalds Cinks, Agris Saviels, Krists Apsītis (kapteinis), Andrejs Lavrenovs, Pauls Zvirbulis, Sergejs Tjoluškins, Kālis Logins. Uzbrucēji – Aleksejs Širokovs, Elviss Želubovskis (kapteiņa asistents), Andris Siksnis, Viktors Lobačovs, Miks Lipsbergs, Juris Ziemiņš, Rustams Begovs (kapteiņa asistents), Edgars Kurmis, Rūdolfs Prūsis, Krišjānis Lipsbergs, Jānis Ozoliņš. Galvenais treneris – Oļegs Sorokins. Trenera palīgs – Sergejs Durdins.