HK “Zemgale/LLU” savās mājās Jelgavas ledus hallē 2017. gada 01. novembrī aizvadīja trešo savstarpējo spēli Optibet hokeja līgā ar šī gada līdervienību “Liepājā/Optibet”. Liepājnieki atklāja spēles rezultātu, bet jelgavnieki spēja saņemties un sagādāt viesiem trešo zaudējumu ar rezultātu 6:2 (1:1; 1:0; 4:1).

Šī spēle bija veltīta labdarības akcijai “Izvēlēties. Noticēt.”, kuras ietvaros apmeklētāji ziedoja lietas jauniešiem, kuri cīnās ar atkarībām un ar kurām tie varētu pavadīt brīvo laiku. Valsts atbalsta programmā nav paredzēti līdzekļi tādām lietām, tāpēc “Zemgale/LLU’ aicināti, cilvēki ziedoja galda spēles, grāmata un citas lietas. Akcija tika rīkota kopā ar Biznesa Augstskolas „Turība” sabiedrisko attiecību maģistrantūras studentiem un sadarbībā ar VSIA slimnīca „Ģintermuiža” 5. nodaļu. Klubs ārkārtīgi pateicās visiem, kas atsaucās uz šo aicinājumu un aicina tos, kas nepaspēja to izdarīt, izdarīt to sazinoties ar organizētajiem akcija mājas lapā.

Pirmās trešdaļas sākumā “Liepāja/Optibet” spēlētāji lēnām pārņēma kontroli par ripu, bet jelgavnieki daudz ko ir mācījušies no iepriekšējām spēlēm un īsti nelaida viesus klāt saviem vārtiem. Komandas ļoti bieži iestrēga laukuma centrā, kur tos sagaidīja pretinieks un apturēja uzbrukumu veidošanos. Trešdaļas piektā minūtē “Zemgale/LLU” spēlētāji pieļāva jau pierasto kļūdu spēlē ar liepājniekiem. Pieciniek par dziļu ieslidoja pretinieka zonā, atspēlēja ripu aizsargam un kurš to zaudēja, ļaujot liepājniekiem doties ātrā pretuzbrukumā un Danielam Bogdzjulam #17 atklāt spēles rezultātu – 0:1. Tomēr “Liepāja/Optibet” pievīla spēles disciplīna un nopelnītais noraidījums, kuru devītā minūtē pēc Artjoma Ogorodņikova #17 un Andreja Kostjuka #7 piespēlēm realizēja Ričards Bernhards #15 – 1:1. Viesi līdz trešdaļas beigām nopelnīja vēl divus noraidījumus un līdz ar to nebija īpaši spējīgi mainīt spēles rezultātu, bet arī jelgavnieki to neizmantoja.

Otrā trešdaļā “Liepāja/Optibet” spēlētāji saņēmās un pārstāja pelnīt noraidījums, bet šis grēks nāca pāri ledus saimniekiem. Līdz trešdaļas vidum tika nopelnīti divi noraidījumi un vārtsargam Rihardam Cimermanim #1 nācās vairākas reizes glābt savus komandas biedrus no vārtu zaudēšanas. Otrā trešdaļas pusē “Zemgale/LLU” spēlētāji arī sāka veidot savus uzbrukumus un tas nesa arī spēles lūzumu. Trešdaļas noslēgumā pēc Emīla Potāpova #14 piespēles, uzbrucējs Olafs Aploks #77 raidīja ripu vārtos. Metiens bija ļoti spēcīgs un ripa asā leņķi ielidoja vārtos un atleca atpakaļ laukumā. Viss notika tik zibenīgi, ka tiesneši vārtu guvumu nefiksēja, bet uz mirkli uz laukuma visi apstājās, jo likās, ka ripa ir bijusi vārtos, bet tiesneša svilpe klusēja. “Liepāja/Optibet” spēlētāji atjēdzās pirmie un ar ripu devās pretuzbrukumā. Jelgavnieki jūtoties pievilti par neieskaitītiem vārtiem, nespēja pareizi nostāties aizsardzības zonā un ļāva pretiniekam ieraidīt ripu savos vārtos. Protams sekoja protests no mājinieku puses, jo arī skatītāju neapmierinātība bija ļoti skaļa. Tiesneši devās apskatīties video atkārtojumu un konstatēja, ka vārti tika gūti un jelgavnieki pirmo reizi šajā sezonā spēlēs ar “Liepāja/Optibet” izvirzījās vadībā – 2:1.

Pie tik blīva rezultāta, bija skaidrs, ka trešā trešdaļā visu izšķirs psiholoģiskais faktors, kurš jau ilgus gadus spēlē svarīgu lomu komandu savstarpējās spēlēs. Un lūzums notika jau trešdaļas otrā minūtē. Pēc Vjačeslava Minajeva #69 piespēles, ātrā pretuzbrukumā devās uzbrucējs Emīls Potāpovs #14. Viņam uz muguras praktiski karājās pretinieka aizsargs, bet viņš piesedzoties ar korpusu, spēja no laukuma vidus aizslidot līdz vārtiem un ieraidīt ripu Vadima Miščuka #31 sargātos vārtos – 3:1. Tāda rezultāta izmaiņa emocionāli salauza abas komandas – “Zemgale/LLU” pacēlās spārnos, bet liepājniekiem nolaidās rokas. Jau mazāk nekā pēc minūtes, Valentīns Feoktistovs #85 kritienā ieraida ripu vārtos, pēc kombinācijas, kura izveidoja Raivis Kurnigins #13 un Ivans Ribčiks #19 (Ivan Rybchik) – 4:1. Liepājnieku galvenais treneris Igors Ļebedevs nekavējoties pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, lai liktu sakoncentrēties saviem spēlētājiem. Bet tas sapurināja jelgavniekus. Uzreiz pēc iemetiena, pretinieka aizsardzības zonā Ričards Bernhards #15 un Artjoms Ogorodņikovs #17 izcīnīja ripu, kuru piespēlēja Kristapam Milleram #44. Millers pilnīgi brīvs stāvējis vārtu priekšā un nekavējoties ieraidīja ripu vārtos, starp vārtsarga kājsargiem – 5:1. Trīs ripas pusotrā minūtē!!! Tāds rezultāts var sagraut jebkuru komandu. “Liepāja/Optibet” bija dota iespēja atspēlēties, jo jelgavnieki nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas. Bet visi vārtu stabi un cita neiedomājamies faktori, sargāja “Zemgale/LLU’ vārtus. Tas sekoja lielais mazākums liepājnieku rindās, bet viņi ar to tika galā bez zaudētiem vārtiem. Sešpadsmitā minūtē “Liepāja/Optibet” aizsargs Reinis Demiters #90 (kādreiz spēlējis “Zemgale/LLU” sastāvā) atrada spraugu starp vārtsargu un vārtu stabu, panākot rezultātu – 5:2. Atlikušajās minūtēs liepājnieki spieda. Un trāpīja gan vārtu pārliktnī, gan gandrīz ieraidīja ripu, bet pusotru minūti līdz spēles beigām nopelnīja noraidījumu un to izmantoja ledus saimnieki. Pēc Valentīna Feoktistova #85 un Rimanta Zeiļa #11 saspēles, Raivis Kurnigins #13 pareizi pieliek nūju pie raidītas ripas un tā ielido vārtos 40 sekundes līdz spēles beigām – 6:2.

Fantastiska jelgavnieku uzvara pār “Liepāja/Optibet”, nostiprina viņus turnīra tabulas ceturtajā vietā, jau par četriem punktiem apsteidzot HS “Rīga”, bet atpaliekot no “Kurbads” par četriem punktiem. Pie tam “Kurbads” ir viena spēle rezervē, bet “Zemgale/LLU” to visu var mainīt sev par labu, jo nākamā spēle būs tieši ar “Kurbads” – 2017. gada 04. novembrī, Kurbads ledus hallē, plkst. 16:00.

Spēles galerija

Spēles apskats

Pēcspēles intervija

Leave a Reply