Optibet hokeja līgā HK “Zemgale/LLU” Jelgavas ledus hallē 2018. gada 21. februārī aizvadīja savu pēdējo spēli regulārajā čempionātā, tiekoties ar HK “Prizma” un panākot uzvaru ar rezultātu 3:0 (0:0; 2:0; 1:0).

Pirmo trešdaļu jelgavnieki uzsāka ļoti pārliecinoši. Kontrolēja ripu, veidoja bīstamus momentus pie Edgara Lūsiņa sargātiem vārtiem. Ripu vārtos ieraidīt vārtos neizdevās, bet trešdaļas beigās nopelnītie divi noraidījumi, norakstīja iespējas to izdarīt.

Otro trešdaļu HK “Zemgale/LLU” spēlētāji uzsāka agresīvāk un tas nesa savus rezultātus jau otrajā trešdaļā. Aizsargs Andrejs Kostjuks #73 raida ripu uz vārtiem, bet vārtsargs to aiztur ar kājsargu. Tiesneši nefiksēja, ka ripa ir piespiesta pie ledus un Ričards Bernhards #15 to iegrūž vārtos, atklājot spēles rezultātu – 1:0. Jelgavnieki turpināja uzbrukt un HK “Prizma” spēlētāji bija spiesti pārkāpt noteikumus divreiz, ka ļāva ledus saimniekiem spēlēt lielā vairākumā. Lielais pārākums netika realizēts, bet ar četriem pretiniekiem uz laukuma izdevās tikt galā. Pēc aizsarga Vjačeslava Minajeva #69 piespēles, ripu vārtos ierādīja Olafs Aploks #77 – 2:0. Līdz trešdaļas beigām “Zemgale/LLU” spēlētāji vairs nespēja gūt vārtus, bet HK “Prizma” neizmantoja savu lielo vairākumu.

Trešā trešdaļa sanāca raustīta. “Zemgale/LLU” uzbrukumi bieži beidzās bez metieniem uz vārtiem, kas deva iespēju “Prizma” izvērst savus uzbrukumus un līkt “svīst” vārtos Rihardam Cimermanim. Trešdaļas noslēgumā viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Rīcība bija motivēta ar to, ka komandai tā ir pēdējā sezonas spēle vispār un tās rezultāts nekādi nemainītu situāciju turnīra tabulā. HK “Prizma” mēģinājums gūt, kaut vienus vārtus tā arī netika realizēts. Toties aizsargs Kristaps Jākobsons # raidīja ripu tukšu vārtu virzienā. Ripa trāpīja vārtu stabā, bet pirmais pie tās nokļuva uzbrucējs Lauris Rancevs #25, panākot rezultātu 3:0.

Optibet hokeja līgas regulāro čempionātu “Zemgale/LLU” noslēdza ceturtā vietā ar 45 punktiem, 30 aizvadītām spēlēm (12 uzvaras, 4 uzvaras PL/PSM, 1 zaudējums PSM, 13 zaudējumi). Tika gūti 87 vārti, bet zaudēti 94. Spēlētāji uz sodīto soliņa pavadīja 476 minūtes.

Rezultatīvākais “Zemgale/LLU” spēlētājs Ivans Ribčiks (Ivan Rybchik) #19 starp labākiem turnīra spēlētājiem ieņēma sešpadsmito vietu ar 14 gūtiem vārtiem un 9 rezultatīvām piespēlēm. Labu laiku Ribčiks bija labāko spēlētāju desmitniekā, bet tad viņu piemeklēja trauma, kuru nācās ilgi ārstēt un arī pēc atgriešanās sastāvā, tā turpināja sevi izrādīt.

Jau šo sestdienu HK “Zemgale/LLU” aizsāks aizraujošāko čempionāta daļu – izslēgšanas spēļu sēriju. Pusfinālā komanda tiksies ar HK “Mogo”, kura šosezon jau izcīnīja Latvijas Kausu. Izslēgšanas spēļu kārtā komandas cīnīsies līdz brīdim, kad kāda no tām izcīnīs četras uzvaras. Pirmās divas spēles tiks aizvadītas 24.02. un 25.02. Rīgā, Mogo ledus hallē. Nākošās divas 28.02. un 01.03. tiks aizvadītas Jelgavas ledus hallē.

Turnīra tabula

Vieta Komanda Spēles Punkti
1. HK MOGO 30 72
2. HK Liepāja/Optibet 30 60
3. HK Kurbads 30 59
4. HK Zemgale/LLU 30 45
5. HS Rīga 30 19
6. HK Prizma 30 15

Spēles galerija

Spēles apskats

Pēcspēles intervija

Saistītie raksti

Leave a Reply