Necauršaujam japānis sagādā zaudējumu “Zemgale/LLU”

Hokejists lido pa gaisu pēc spēka paņēmiena
Uzbrucējs Alexander Pavlenko uzlido gaisā pēc Ērika Ozollapas spēka paņēmiena. Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com

HK “Zemgale/LLU” savās mājās piedzīvo nepatīkamu zaudējumu Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē pret HK “Prizma/IHS”. Japāņu vārtsargs Yoshihiro Kuroiwa atvaira 44 no 45 jelgavnieku veiktiem metieniem, bet rīdzinieku uzbrucējs trīs reizes pārspēja laukuma saimniekus – 1:3. Vienīgo vārtus “Zemgale/LLU” labā guva Krievijas leģionārs Jegors Kurbatovs (Egor Kurbatov) #72.

Pirmā trešdaļa

Pirmā trešdaļa sākās ar noraidījumu HK “Zemgale/LLU” rindās. Uzbrucējs Gatis Sprukts #44 desmitajā sekundē par ripas izraidīšanu ārpus laukuma. Jelgavnieki samērā veikli tika galā ar mazākumu un varēja sākt veidot savu spēli. Ripas kontrole pārsvarā bija “Zemgale/LLU” pusē, bet kļūdas uzbrukuma un aizsardzības zonā neļāva nonākt līdz metieniem uz vārtiem. “Prizma/IHS” hokejisti veiksmīgi izmantoja šīs kļūdas un veidoja pretuzbrukumus, kuri ļāva viņiem izvirzīties spēles vadībā. Sestajā minūtē vārtsargu Rihardu Cimermani #1 apspēlēja uzbrucējs Armands Bērziņš – 0:1, bet devītā minūtē pretuzbrukumā spēcīgu un precīzu metienu izdarīja Edijs Brahmanis – 0:2.

Tik dramatiski neveiksmīgu spēles jelgavnieki nebija gaidījuši. Galvenais treneris veica vārtsargu nomaiņu un vārtos stājās Reinis Petkus #45. Notika arī izmaiņas spēlētāju maiņās. Lēnām jelgavnieki uzlaboju savstarpējos saspēli, bet vēl uz vienu noraidījumu aizkavējās pilnīga spēles iniciatīvas pārņemšana.

Pēdējās sešas pirmās trešdaļas uz laukuma valdīja “Zemgale/LLU” hokejisti, tikai vienā pretuzbrukumā izlaižot Ediju Brahmani, bet ar viņa metienu tika galā vārtsargs Reinis Petukus #45. Savukārt jelgavnieku uzbrucēji neveiksmīgi bombardēja “Prizma/IHS” vārtsarga Yoshihiro Kuroiwa sargātos vārtus. Pirmajā trešdaļā uz pretinieka vārtiem tika izdarīti 13 metieni, neskaitot tos, kuri lidoja garām vārtu rāmim. Rīdzinieki trešdaļas laikā meta vien sešas reizes, bet divas no tām bija precīzi.

Hokejist lido pa gaisu ar vārtsargu fonā
Uzbrucējs Raivis Kurnigins pēc klupināšanas augsti uzlido gaisā. | Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com

Otrā trešdaļa

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” treneru korpuss izvēlējās spēlēt trīs maiņās, lai varētu izlīdzināt spēles rezultātu. Par labu jelgavniekiem nāca arī trīs noraidījumi “Primza/IHS” sastāvā, kas ļāva gan kontrolēt spēles gaitu, gan gūt vienu vārtus. Trīspadsmitā minūtē pēc uzbrucēja Alexander Pavlenko #19, ripu uz vārtiem spēcīgi raidīja uzbrucējs Gatis Sprukts #44, bet vārtu priekšā tās lidojumu izmainīja Egor Kurbatov #721:2.

Neskatoties uz acīmredzamo “Zemgale/LLU” pārsvaru ripas kontrolē un metienos uz vārtiem, rīdzinieku vārtsargs Yoshihiro Kuroiwa spēja atvairīt septiņpadsmit metienu no astoņpadsmit veiktajiem. “Prizma/IHS” spēja jelgavnieku aizsardzības zonā nedaudz paspēlēt vien trešdaļas pēdējās četrās minūtēs, bet vārtsargs Reinis Petkus #45 atvairīja visus septiņus metienus, kuri tika veikti uz viņa vārtiem.

Hokejists stāv ar paceltu roku pēc vārtu guvuma
HK "Zemgale/LLU" uzbrucējs Egor Kurbatov svin vārtu guvumu. | Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com

Trešā trešdaļa

Trešajā trešdaļā “Zemgale/LLU” atgriezās pie spēles četrās maiņās, bet spēles kontroli uzreiz neizdevās pārņemt savās rokās, kas maksāja ar to, ka “Prizma/IHS” ceturtajā minūtē vienkāršā situācija guva trešos vārtus. Pēc precīzas Endija Brahmaņa piespēles no labā borta, nūju vārtu priekšā pielika Kristaps Liepa un ripa ielidoja vārtos – 1:3.

“Zemgale/LLU” ilgu laiku pēc zaudētiem vārtiem neizdevās iekļūt pretinieku aizsardzības zonā. “Prizma/IHS” spēlētāji veiksmīgi pārtvēra ripu, izraidīja no zonas, īpaši necenšoties veidot uzbrukumus, bet deldējot spēles laiku. Tikai trešdaļas otrā pusē jelgavniekiem izdodas nostiprināties rīdzinieku zonā un veikt metienus uz vārtiem. Pirms spēles pamatlaika “Zemgale/LLU” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet vārtsargs Yoshihiro Kuroiwa spēja atvairīt visus četrpadsmit metienus uz vārtiem, sagādājot svarīgu uzvaru savai komandai.

Hokejistu cīņa vārtu priekšā
Uzbrucējam Aleksandram Novikovam neizdodas apspēlēt vārtsargu Yoshihiro Kuroiwa. | Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com

Viņi runāja

Pēcspēles intervijā “Sportacentrs” žurnālistam Edgaram Biķerniekam HK “Zemgale/LLU” aizsargs Aleksejs Popovs #71 atzīmēja:

“Neizpildījām trenera uzdevumu. Nesanāca izdarīt to, ko gribējām. Viņš (“Prizma” vārtsargs) izvilka visu, ko varēja. Nākamā spēlē pildīsim trenera uzdevumu un mēģināsim iziet uz uzvaras taku.”