LV izlases

Vienpadsmit “Zemgale/LLU” spēlētāji, trenera Valērija Kuļibabas vadībā, Latvijas klubu izlases sastāvā aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Zviedrijas trešās līgas komandām – “Väsby IK” un “Borlänge HF”. Jelgavnieku uzbrucēji Lauris Rancevs un Kristaps Millers izcēlušies ar gūtiem vārtiem, bet neskatoties uz to komanda zaudēja abās spēlēs.

Gatavojoties Baltijas valstu kausa “Crowns Baltic Challenge Cup” trešajam posmam, klubu izlases galvenais treneris Valērijs Kuļibaba izvēlējās aizvadīt pārbaudes spēles ar augstāka līmeņa komandām un viņa izvēle krita uz Zviedrijas hokeja klubiem. Abi klubi ir garu pastāvēšanas vēsturi, izaudzinājuši NHL spēlētājus un arī “Zemgale/LLU” uzbrucējs Lauris Rancevs 2014/2015. gadu sezonā ir spēlējis “Väsby IK” klubā.

2017. gada 18. decembrī Upplands Väsby, “Vilundahallen” hallē Latvijas hokeja izlase tikās ar “Väsby IK” vienību. Lieki piebilst, ka gan vietējie mediji, gan pats klubs bija ārkārtīgi priecīgi, ka aizvadīs starptautisko spēli ar Latvijas izlasi. Protams viņi labi apzinājās, ka tā ir tikai klubu izlase, bet ņēma vērā arī to, ka starp mūsējiem ir divi “Dinamo Rīga” spēlētāji un ir spēlētāji, kuri kandidē uz dalību lielā izlasē.

Pirmajā spēles minūtē Kristaps Millers aizskrēja ātrā pretuzbrukumā, pārsteidzot zviedru aizsargus un 52 sekundē atklāja spēles rezultātu – 0:1. Zviedru vārtsargs Måns Johansson neļāva “Dinamo Rīga” spēlētājiem palielināt mūsu pārsvaru, bet jau astotā minūtē Felix Fjällkeborn, izlīdzināja rezultātu – 1:1. Divi noraidījumi līdz trešdaļas beigām, neļāva spēlētājiem izvērsties un pašās trešdaļas beigās tika nopelnīts trešais, kā rezultātā otro trešdaļu sākām spēlēt mazākumā. Jacob Lundin izmantoja šo vairākumu otrās trešdaļas sākumā un izvirzīja “Väsby IK” vadībā ar – 2:1. Trešdaļas desmitā minūtē uzbrucējs Lauris Rancevs no vārtu priekšas ieraidīja ripu sava bijušā kluba vārtos un izlīdzināja spēles rezultātu – 2:2. Trešās trešdaļas četrpadsmitā minūtē Linus Pellfolk izvirzīja zviedrus vadībā otro reizi – 3:2 un mūsējie vairs nespēja pārspēt mājiniekus, pat nomainot vārtsargu Reini Petkus pret sesto laukuma spēlētāju.

2017. gada 19. decembrī Borlänge, Latvijas klubu izlase tikās ar “Borlänge HF” vienību, kura sagādāja pamatīgas grūtības mūsu puišiem un panāca uzvaru ar rezultātu – 5:1 (2:0; 1:1; 2:0). Vienīgos vārtus klubu izlases sastāvā otrā trešdaļā guva Lauris Rancevs (piespēles: Matīss Gelažis, Jānis Ozoliņš). Zviedri bija ļoti aktīvi jau no pirmām spēles minūtēm un Latvijas izlasi glāba tikai Niklāva Rauzas spēle vārtos, kas pārsteidza zviedrus. Tomēr daudzi noraidījumi un pretinieka pārspēks neļāva gūt vairāk vārtus.

Intervijā Latvijas Hokeja Federācijai galvenais treneris Valērijs Kuļibaba pastāstīja par piedzīvoto Zviedrijā:

Šī bija izcila pieredze. Tagad mums bija iespēja salīdzināt Latvijas hokeja līmeni ar Zviedrijas. Uzskatu, ka Zviedrijas trešā līga ir aptuveni tikpat spēcīga kā mūsu Optibet hokeja čempionāts (OHL).

Arī Zviedrijas trešā līgā nespēlē profesionāļi. Šajā čempionātā cīnās gados jaunie puiši vai arī tie, kas strādā un nodarbojas ar hokeju. Mums bija iespēja aplūkot un salīdzināt spēlētāju dotības laukumos, kurus viņi ieguvuši savās valsts hokeja skolās. Zviedrijā visi izcili slido un meistarīgi darbojas ar ripu, to šajā valstī iemāca no bērnības. Viņiem ir perfekta hokeja audzināšanas sistēma.

Savukārt, ja runājam par pašām spēlēm – pirmajā mačā mums bija lieliskas iespējas, taču nespējām tās realizēt. “Vasby” no četrām iespējām izmantoja trīs, bet mēs no desmit tikai divas. Otrajā spēlē bija manāms neliels nogurums, kas mums patraucēja izcīnīt panākumu, taču puiši cīnījās līdz galam.

Atgriežoties mājās Latvijas klubu izlase turpinās gatavoties “Crowns Baltic Challenge Cup”  trešajam un noslēdzošajam posmam, kas norisināsies no 16. līdz 18.februārim Latvijā.