LV izlases

Latvijas klubu izlase 8. un 9. aprīlī Viļņā (Lietuva) aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Lietuvas nacionālo valstsvienību, kura gatavojās pasaules čempionātam pirmās divīzijas B grupā.

Šoreiz no “Zemgale/LLU” klubu izlasē tika iekļauti uzbrucēji Lauris Rancevs un Vladislavs Adeļsons, ka arī aizsargs Andrejs Kostjuks. Klubu izlasi vadīja “Zemgale/LLU” galvenais treneris Valērijs Kuļibaba, bet par ekipējumu rūpējās Andris Leitis. Treneris pirms čempionāta stāstīja, ka Latvijas klubu hokejisti ļoti aktīvi pieteicās dalībai izlasei un viņam bija iespēja izvēlēties labākos spēlētājus.

Pirmajā spēlē pirmo trešdaļu komandas aizvadīja bez gūtiem vārtiem, bet otrā guva pa vieniem vārtiem. Lietuvas izlasē vārtus guva Tadas Kumeliauskas, bet Latvijas – Edgars Homjakovs (Liepāja/Optibet). Arnoldas Bosas trešā trešdaļā izvirzīja Lietuvu vadībā, bet Georgs Golovkovs (Liepāja/Optibet) izlīdzināja spēles rezultātu – 2:2. Papildlaiks ilga vien astoņpadsmit sekundes, kad Tadas Kumeliauskas guva uzvaras vārtus Lietuvas izlases labā – 3:2. Pēcspēles metienos gan uzvarēja Latvijas klubu izlase, jo lietuvieši nespēja pārspēt vārtsargu Māri Jučeru (“Lyon”, Francija).

Otrā pārbaudes spēlē Lietuvas izlasē izvirzījās vadībā pirmās trešdaļas vidū ar Mark Kaleinikov gūtiem vārtiem. Edgars Homjakovs (Liepāja/Optibet) atbildēja ar gūtie vārtiem jau pēc 29 sekundēm. Šie bija vienīgie vārti, kurus spēja gūt Latvijas klubu izlases spēlētāji, kuri bija spiesti atzīt lietuviešu pārākumu ar rezultātu 4:1. Vārtus Lietuvas izlasē guva – Danielius Nomanovas, Emilijus Krakauskas un Rolandas Aliukonis.

Jāatzīmē, ka Lietuvas izlases sastāvā startēja divi bijušie “Zemgale/LLU” leģionāri, kuri ari izcēlās ar rezultativitātes punktiem. Danieluis Nomanovas guva vienus vārtus, bet Iļja Četvertak izdarīja divas rezultatīvas piespēles. Lietuviešu vārtus sargāja vārtsargs Mantas Armalis, kurš sezonu aizvadīja “Rīgas Dinamo” sastāvā.

Latvijas klubu izlase šosezon uzvarēja visos “Crowns Baltic Challenge” turnīrā posmos. “Zemgale/LLU” spēlētāji bija plaši pārstāvēti izlases sastāvā.