Pirmajā jaunā gada spēlē “Zemgale/LLU” ar rezultātu 6:0 (0:0; 1:0; 5:0) pārspēja HS “Rīga” ar atjaunoto hokejistu sastāvu. Ar diviem gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvo piespēli (2+1) jelgavnieku rindās izcēlies Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba “Pittsburgh Penguins” draftētais uzbrucējs Raivis Kristiāns Ansons.

Ņemot vērā Latvijā ieviestos Covid-19 ierobežojumus, kuri neļauj čempionātā piedalīties nepilngadīgiem sportistiem, valsts jauniešu izlases bāzes komanda HS “Rīga” tika papildināta ar 13 jauniem hokejistiem, kas ļaus komandai pabeigt sezonu kopā ar pārējām. Četrus spēlētājus aizdeva HK “Mogo/LSPA”, pieciem no tiem nav bijis līgums ne ar vienu komandu, trīs pārgāja no citiem klubiem, bet kā trīspadsmitais tika pieteikts komandas galvenais treneris – Oļegs Sorokins.

Pirmā spēles trešdaļa tika aizvadīta ar pārliecinošu HK “Zemgale/LLU” pārsvaru ripas kontrolē, bet jelgavniekiem pietrūka precizitātes, ka arī HS “Rīga” vārtsargs Toms Broks precīzi spēlēja savos vārtos, kā rezultātā pirmais spēles nogrieznis beidzās bez gūtiem vārtiem. Starp nozīmīgākiem notikumiem var minēt Aleksandram Visockim piespriesto desmit minūšu disciplināru sodu par neapzinātu pretinieka iegrūšanu bortā, ka arī Ričarda Bernharda nelielo saķeršanos ar rīdzinieku Gustavu Ozoliņu, par ko abi tika nosūtīt atvēsināties uz sodīto soliņa.

Otrā trešdaļa norisinājās līdzīgi. Jelgavnieki uzbruka un meta ripu uz vārtiem, bet ilgu laiku pārspēt HS “Rīga” vārtsargu nebija iespējami. Rīdzinieki ik pa laikam veidoja bīstamas situācijas pie HK “Zemgale/LLU” vārtiem, bet arī jelgavnieku vārtsargs Rihards Cimermanis spēlēja pārliecinoši stabili. Trešdaļas izskaņā aļņiem beidzot vairākumā izdevās atklāt spēles rezultātu, kad pēc Aleksandra Galkina un Rustama Begova piespēlēm, ripu vārtos ieraidīja komandas rezultatīvākais spēlētājs Kirils Tambijevs – 1:0. Šajā spēles nogrieznī īpaši daudz darba bija pirmajai un otrajai maiņai, kuras galvenais treneris Artis Ābols laida uz laukuma biežāk un beigās izskatījās, ka tie ir paguruši.

Trešā trešdaļā HS “Rīga” spēki sāka pakāpeniski izsīkt un tas ļāva “Zemgale/LLU” pārņem iniciatīvu spēles rezultātā. Tuvāk trešdaļas vidum Frenks Razgals veicis negaidītu metienu uz vārtiem no zilās līnijas, ar ko spēja pārsteigt pretinieka vārtsargu – 2:0. Divas minūtes vēlāk jelgavnieku otrā maiņa (Visockis-Homjakovs-Bernhards) ar ātru saspēli izmantoja vairākumu, vārtus gūstot Ričardam Bernhardam – 3:0. Vēl pēc divām minūtēm, kad HS “Rīga” spēlējot vairākumā nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Aleksandrs Visockis raidīja ripu tukšajos vārtos – 4:0. Spēles noslēdzošās minūtēs ar diviem skaistiem vārtiem izcēlies “Pittsburgh Penguins” draftētais Raivis Kristiāns Ansons – 6:0.

“Zemgale/LLU” uzvara atnesa divus punktus, kas komandu turnīra tabulā pietuvināja līderiem “Olimp/Venta 2002”, no kuriem jelgavnieki atpaliek tikai par vienu punktu. Janvārī komandai jāaizvada vēl četras spēles un tajās, jelgavnieki var mēģināt izvirzīties čempionāta vadībā.

Vārtu guvēji:

38:19 Kirils Tambijevs (Galkins, Begovs); 47:29 Frenks Razgals (Brants, Ansons); 49:38 Ričards Bernhards (Homjakovs, Visockis); 52:47 Raivis Kristiāns Ansons (Razgals); 58:38 Raivis Kristiāns Ansons

Turnīra tabula

Vieta

Komanda

Spēles

Punkti

Vārti

Soda min.

1

Olimp / Venta 2002

16

27

62:38

200

2

Zemgale/LLU

16

26

80:39

186

3

Mogo/LSPA

19

25

73:48

263

4

Liepāja

17

21

64:46

214

5

Prizma/IHS

19

10

59:103

289

6

Dinaburga

17

8

53:94

305

7

HS Rīga

12

6

29:52

120