About Match

HK “Zemgale/LLU” dodas izbraukuma spēlē pret HK “Kurbads”, kurš pēdējās spēlēs ir cietis vairākas sakāves un noslīdējis uz trešo vietu turnīra tabulā. Teorētiski tas nav nekas traks, bet HK “Kurbads” spēlētāju pašpārliecība ir iedragāta un viņi mēģinās to atjaunot uz jelgavnieku rēķina. Bet HK “Zemgale/LLU” netaisās kaut kādā veidā piekāpties.

Uzbrucējs Valentīns Feoktistovs

2016. gada 03. decembrī, Ogrē, Vidzemes ledus hallē notika Latvijas hokeja Virslīgas regulārā turnīra spēles starp HK “Zemgale/LLU” un HK “Kurbads”. Ogrēniešiem pēdējā laikā nevedās ar uzvaru gūšanu un tāpēc viņi plānoja tādu iegūt pret jelgavniekiem. Par spīti tam, ka viņi bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru, HK “Zemgale/LLU” izlīdzināja spēles rezultātu un papildlaikā izcīnīja uzvaru ar rezultātu – 4:3 (2:1; 1:1; 0:1; 0:1).

No pirmām spēles sekundēm HK “Kurbads” uzņēmās spēles kontroli un spēles vadību. Jelgavniekiem bija jāiztur spiediens uz saviem vārtiem un daudz darba bija vārtsargam Rihardam Cimermanim. Spēles sestā minūtē, kad abas komandas dēļ noraidījumiem spēlēja četri pret četri, pēc Jāņa Bullīša piespēles ātrā pretuzbrukumā devās HK “Zemgale/LLU” uzbrucēji Raivis Kurnigins un Olafs Aploks. Pretī bija viens pretinieka aizsargs, bet Raivis izvēlējās izdarīt metienu pats. Ripa tika atvairīta, bet jau atlēkušo ripu vārtos ieraidīja Olafs Aploks – 0:1. Ogrēnieši turpināja savu ofensīvu uz viesu vārtiem un piecpadsmitā minūtē viņi izmantoja vairākumu, lai izlīdzinātu rezultātu – 1:1. Astoņpadsmitā minūtē individuālā pretuzbrukumā devās HK “Kurbads” uzbrucējs Mārcis Zembergs, kurš izdarīja asu metienu no asa leņķa. Ripa trāpīja vārtsarga Riharda Cimermaņa kājsargā un nokrita uz vārtu līnijas. Jau nākamā mirklī Rihards ar kāju izgrūda vārtus, bet tiesnesis aiz vārtiem no sākuma parādīja, ka vārti netika gūti, bet tūlīt mainīja lēmumu, norādot, ka ripa šķērsoja vārtu līniju – 1:2. Līdz trešdaļas beigām katrai no komandām nopelnīja pa vienam noraidījumam, bet uz spēles rezultātu tas neatstāja nekādu ietekmi.

Otrās trešdaļas sākumā HK “Kurbads” turpināja kontrolēt spēles gaitu un raidīt ripas uz jelgavnieku vārtiem. Divi noraidījumi pirmās deviņās minūtēs HK “Zemgale/LLU” rindās ļāva ogrēniešiem būt vadībā un veidot izspēles. Desmitā minūtē, kad jelgavnieki jau spēlēja pilnā sastāvā, HK “Kurbads” izdevās pabeigt iesākto izspēli un izvirzīties vadībā ar divām ripām – 1:3. Pēc gūtiem vārtiem ledus saimnieki atslābinājās, kas ļāva HK “Zemgale/LLU” veidot savus pretuzbrukumus, kurus apturēt varēja tikai ar noteikumu pārkāpumiem. Diemžēl vairākumus jelgavnieki neizmantoja, bet uz trešdaļas beigām manāmi palielināja spiedienu uz pretinieka vārtiem. Spieda tik tālu, ka 0.7 sekundes līdz trešdaļas beigām, pēc Olafa Aploka un Raivja Kurnigina mēģinājumiem dabūt ripu vārtos, tas izdevās Ērikam Ozollapam – 2:3.

Trešās trešdaļas pirmā minūtē HK “Zemgale/LLU” pilnībā pārņēma spēles vadību savās rokās un iespieda pretinieku viņu aizsardzības zonā, bīstami apdraudot viņu vārtus. Likās, ka spiediens beigsies ar gūtiem vārtiem, bet viss beidzās ar Riharda Pašakauska noraidījumu. Izturot mazākumu HK “Zemgale/LLU” lēnām kāpināja savu pārsvaru un spēle kļuva manāmi skatāmāka, jo abas komandas veidoja bīstamus uzbrukumus, kas lika elsot un kliegt skatītājiem tribīnēs. Jelgavniekiem bija trīs iespējas izmantot vairākumu, bet ledus saimniekiem viens. Iespēju neizmantoja neviena no komandām, kaut arī tādi momenti bija. Tuvojoties spēles noslēgumam, likās, ka HK “Zemgale/LLU” cietīs sakāvi, jo īsti tuvu pie vārtiem viņiem tikt neizdevās un metieni tika bloļķēti vai atvairīti. Tomēr nevar noliegt, ka jelgavnieki spēlēja ar pārliecību, izspēlējot momentus līdz galam. Un tieši pateicoties savam raksturam divas minūtes līdz spēles beigām, otrā maiņa iespieda HK “Kurbads” aizsardzības zonā. Pēc nesavtīgās Romāna Ņekļudova un Niklāva Birova cīņas, no aizvārtes ripa nonāca pie Artjoma Ogorodņikova, kurš ieraidīja ripu augšējā vārtu stūrī, izlīdzinot spēles rezultātu – 3:3. Līdz spēles pamatlaika beigām komandas mēģināja gūt vārtus, bet tam nebija lemts notikt, jo spēles intriga tika atlikta uz papildlaiku.

Papildlaikā komandas spēlēja četri pret četri. Pārsvarā komandas centās uzsākt uzbrukumus, atduroties pret pretinieku aizsardzību. Otrās minūtes izskaņā pēc Artjoma Ogorodņikova un Didža Jansona piespēlēm, negaidīti uzbrukumā gar labo bortu devās aizsargs Eduards Hugo Jansons. Ņemot vēra, ka no aizsarga tāda ātrumu neviens negaidīja, tad arī negaidīja viņa asu metienu uz vārtu tālāko stabiņu. HK “Kurbads” vārtsargs Mārtiņš Raitums novēloti noreaģē un nespēj glābt savu komandu no zaudējuma ar rezultātu – 3:4.

Par labāko spēlētāju HK “Zemgale/LLU” rindās tika atzīts vārtsargs Rihards Cimermanis.

Ruslans Antropovs

Spēles foto galerija

Spēles video

Jelgavas hokeja komanda piektajā “Optibet” Baltijas līgas fināla spēlē ar rezultātu 5:1 (2:0; 2:0; 1:1) pieveica “Mogo/LSPA” un pirmo reizi kļuva par Baltijas čempioniem, ka arī otro reizi pēc kārtas par Latvijas čempioniem. Vārtus spēlē guva Gustavs Millers, Ričards Bernhards, Kristaps Kristiņš, Renarts Džerods Alksnis un Kaspars Ziemiņš.

“Zemgale/LLU” komandas sastāvs uz šo spēli nepiedzīvoja izmaiņas, savukārt rīdziniekiem šajā spēlē nevarēja palīdzēt aizsargi Renārs Kamergrauzis un Dario Mackevics, tāpēc sastāvā atgriezās aizsargs Harijs Šmits un uzbrucējs Rodrigo Strautiņš.

Varēja paredzēt, ka “Mogo/LSPA” šoreiz nespēlēs no aizsardzības, jo tādā veidā panākt uzvaru viņiem būtu maz izredžu. Savukārt priekš “Zemgale/LLU” tas atvēra iespējas izmantot savas prasmes ripas kontrolē, kas palielināja vārtu gūšanas iespējas.

Pirmās trešdaļas otrās puses sākumā jelgavnieki izmantoja savu priekšrocības, kad jauno hokejistu Kristapa Kristiņa un Rainera Rulles izspēli ar vārtu guvumu noslēdza Gustavs Millers – 1:0.

“Mogo/LSPA” pēc zaudētiem vārtiem nonāca lielā mazākumā, kuru “Zemgale/LLU” labā izmantoja uzbrucējs Ričards Bernhards – 2:0.

Otrā trešdaļa iesākās ar līdzīgu spēles scenāriju un jau trešajā minūtē Gustavs Millers ātrā uzbrukumā izvirzīja Raineru Rulleru, kurš no laukuma labās malas atdeva perfektu piespēli uz laukuma centru Kristapam Kristiņam, kurš aci pret aci ar vārtsargu Henriju Anču bija precīzs – 3:0.

“Zemgale/LLU” vārtsargam Ērikam Vītolam arī nācās biežāk iesaistīties cīņā, jo rīdzinieki mēģināja dažādiem veidiem lauzt spēles gaitu. Trešdaļas izskaņā viņu centienus pamatīgi samazināja aizsargs Renarts Džerods Alksnis, kurš pieslēdzās uzbrukumam un pēc Daniela Andersona filigrānās piespēlēs panāca rezultātu – 4:0.

Otrās trešdaļas izskaņā “Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns lika lietā pēdējo iespēju spēles ritējuma maiņai – vārtsarga vietā laida laukumā sesto spēlētāju. To pašu viņš izdarīja arī trešās trešdaļas sākumā, bet šo iespēju izmantoja Kaspars Ziemiņš, kurš apsteidza pretinieku aizsargu un ieraidīja ripu tukšos vārtos – 5:0.

Rīdzinieki, atšķirībā no pirmās un otrās trešdaļas, pēdējo nogriezni aizvadīja ar agresīviem un ātriem uzbrukumiem. Aizsarga Krišjānim Rēdliham ar tālu metienu no zilās līnijas, izdevās pārspēt vārtsargu Ēriku Vītolu, bet tas bija vienīgais “Mogo/LSPA” panākums šajā spēlē – 5:1.

“Zemgale/LLU” izcīnīja savu ceturto uzvaru fināla sērijā un otro gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempioniem. Ņemot vērā, kā ar šo sezonu sacensības ir arī Baltijas čempionāts, tad jelgavnieki vienlaicīgi kļuva par reģiona pirmajiem uzvarētājiem.

Jelgavas hokeja komandas kapteinis Gatis Gricinskis no “Latvijas Hokeja federācijas” priekšsēdētāja Aigara Kalvīša rokām saņēma ne tikai uzvarētāju kausu, bet arī izslēgšanas kārtas vērtīgākā spēlētāja piemiņas apbalvojumu. Jelgavnieku kapteinis izslēgšanas kārtas 12 spēlēs guva 6 vārtus un atdeva 11 rezultatīvas piespēles.

“Zemgale/LLU” vadībā jau svētku dienā sāka plānot nākošās sezonas norisi, jo jelgavnieki arī nākošajā sezonā piedalīsies gan Baltijas, gan Somijas “Mestis” līgā. Protams komanda arī otro reizi piedalīsies Kontinentāla kausa izcīņas turnīrā.

Komandas direktors Aivars Zeltiņš pozitīvi skatās uz nākotni, jo sezona laikā ir iegūta vērtīga pieredze un ir skaidrs, kādās sacensībās komanda piedalīsies. Šīs sezonas sākumā, komanda tikai pēdējā brīdī uzzināja, ka piedalīsies “Mestis” līgā. Tas stipri apgrūtināja sastāva komplektēšanu, ka arī daudzu organizatorisko jautājumu risināšanu.

“Mogo/LSPA” – “Zemgale/LLU” –  1:5 (0:2; 0:2; 1:1)

Sērijas rezultāts: 1:4

Vārtu guvēji: 11:32 Gustavs Millers (Kristiņš, Rullers); 14:18 Ričards Bernhards (Millers, Karaša) – lielais vairākums; 22:25 Kristaps Kristiņš (Rullers, Millers); 38:53 Renarts Džerods Alksnis (Andersons, Roķis); 40:36 Kaspars Ziemiņš – tukšos vārtos; 43:38 Krišjānis Rēdlihs (Bērziņš).

Komandu sastāvi

“Mogo/LSPA”:  vārtsargi – Henrijs Ančs (vārtos), Kārlis Beķeris-Brīvkalns; aizsargi – Krišjānis Rēdlihs, Harijs Šmits*, Renarts Bērziņš, Krišs Lipsbergs, Gustavs Bergs, Mārtiņš Porejs; uzbrucēji – Artūrs Ozoliņš, Aleksandrs Biškins, Toms Opelts, Elviss Želubovskis, Zigmārs Reinis Zīle, Patriks Trasūns, Kārlis Ozoliņš, Ernests Krūms, Niks Zīle, Mārtiņš Šulcs, Rodrigo Strautiņš*, Reinis Mārtiņš Lejnieks, Rolands Strautiņš, Rūdolfs Maslovskis; galvenais treneris – Ģirts Ankipāns.

“Zemgale/LLU”: vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; aizsargi – Harijs Brants, Patriks Seilis, Gustavs Krūmiņš, Daniels Goršanovs, Haralds Rauls Slišāns, Renarts Džerods Alksnis, Edgars Dīķis; uzbrucēji – Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Kristaps Roķis, Kristers Brauns, Gustavs Millers, Artūrs Homjakovs, Kasparas Ziemiņš, Daniels Andersons, Pēteris Purmalis, Artūrs Karaša, Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis, Ričards Bernhards; galvenais treneris – Artis Ābols.

* – iepriekšējā spēlē nespēlēja.

Galvenie tiesneši: Eduards Odiņš un Uldis Bušs.

Foto: Ruslans Antropovs

Foto galerija

Saistītie raksti

Share