“Zemgale/LLU” šodien izvirzījās vadībā Optibet hokeja līgas izslēgšanas kārtas pusfināla sērijā  ar rezultātu 2:1, kuras trešajā spēlē pieveica “Mogo/LSPA” ar rezultātu 3:1 (0:0; 3:0; 0:1). Visus vārtus jelgavnieki guva spēlējot vairākumā. Divi vārti Aleksandra Novikova kontā, bet vieni – Frenkam Razgalam.

Abas komandas trešo spēli uzsāka manāmi lēnākā tempā, jo pirmajās divās iztērēja ļoti daudz spēku. Hokejisti centās vairāk izspēlēt taktiskos zīmējumus, bez pārmērīgas skriešanas. Viennozīmīgi pirmās trešdaļas galvenie varoņi bija abu komandu vārtsargi – Rihards Cimmermanis un Henrijs Ančs.

Ņemot vērā ne pārāk augstu spēles tempu, spēlētāji pieļāva daudz kļūdas un kopumā trešdaļas laikā nopelnīja piecus noraidījumus – divus “Zemgale/LLU”, trīs “Mogo/LSPA”. Spēlējot nevienlīdzīgos sastāvos, vārtsargi bija tie, kas glāba savas komandas no vārtu zaudējuma, noslēdzot trešdaļu ar neizšķirtu rezultātu – 0:0.

Otrās trešdaļas sākumā “Mogo/LSPA” iesāka spēlēt mazākumā un jau ceturtajā minūtē nopelnīja vēl divus noraidījumus, kas deva jelgavniekiem iespēju spēlēt lielā vairākumā. Pirmo vairākumu “Zemgale/LLU” labā izmantoja Aleksandrs Novikovs, bet nākamo – Frenks Razgals, panākot rezultātu 2:0.

Par nelaimi laukuma saimniekiem, pēc diviem zaudētiem vārtiem, viņi atkal nonāca mazākumā un tajā savus otros vārtus guva “Zemgale/LLU” uzbrucējs Aleksandrs Novikovs – 3:0. Jelgavnieki līdz trešdaļas beigām centās izmantot “tuvā soliņa” priekšrocību, bet “Mogo/LSPA” iemācīti no iepriekšējām spēlēm, pietiekami veiksmīgi spēja no tā izvairīties.

Trešās trešdaļas sākumā “Mogo/LSPA” hokejisti izrādīja enerģiskus mēģinājums atspēlēties, bet jelgavnieki spēja tikt ar tiem galā, upurējot sevi un stājoties pretī pretinieka ripu raidījumiem. Izturot pirmo spiedienu, “Zemgale/LLU” spēlētāji izlīdzināja spēles gaitu, bet trešdaļas izskaņā tomēr izlaida rīdzinieku uzbrukumu, kuru precīzi noslēdza Daniels Mūrnieks – 3:1.

“Zemgale/LLU” uzvara ļāva komandai izvirzīties pusfināla sērijā ar rezultātu 2:1, bet spēles gaitā zaudēja vienu no saviem vadošajiem aizsargiem – Aleksandru Galkinu, kurš guva traumu pirmajā trešdaļā un līdz spēles beigām vairs neparādījās uz ledus.

Nākamā komandu tikšanās notiks svētdien, 28. martā un tā var kļūt par lūzumu punktu visā sērijā. Hokejistiem jāspēj maksimāli atjaunot savus spēkus, jo uzvara tajā var dot pamatīgu psiholoģisko spiedienu uz tās zaudētāju.

Vārtu guvēji

“Mogo/LSPA”: 56:40 Daniels Mūrnieks (Zeile, Grīnbergs).

“Zemgale/LLU”: 24:39 Aleksandrs Novikovs – vairākums +2; 25:28 Frenks Razgals (Novikovs, Ģēģeris) – vairākums; 26:08 – Aleksandrs Novikovs (Razgals).

Nākamās spēles

28.03.2021.  19:00 Mogo ledus halle;

30.03.2021.  19:00 Jelgavas ledus halle.

Izspēles koks

Foto galerija

Video apskats