čempionus uzvarējušais vārtsargs
Vārtsargs Rihards Cimermanis.

Latvijas “Optibet” hokeja līgas čempionu vienība “Olimp/Venta 2002” pirmajā sezonas spēlē izvirzījās vadībā ar rezultātu 3:0, bet “Zemgale/LLU” hokejisti spēles gaitā spēja atspēlēties un izcīnīt uzvaru ar rezultātu 4:7. Divus vārtus jelgavnieku rindās guva Roberts Jekimovs.

Pirmā trešdaļa uzsākās ar ledus saimnieku ofensīvu uz jelgavnieku vārtiem, bet ar visiem metieniem tika galā vārtsargs Rihards Cimermanis. Viena pēc otras komandas nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā, bet šis taktiskās iespējas neizmantoja. Turpinājumā “Zemgale/LLU” uzbrucējiem Artūram Ozoliņam un Patrikam Zabusovam neizdevās izmantot iespējas atklāt spēles rezultātu. Savukārt sestajā spēles minūtē jelgavnieki kļūdījās izvadot ripu no savas aizsardzības zonas un to nekavējoties izmantoja “Olimp/Venta 2002” uzbrucējs Aleksandrs Jerofejevs – 1:0.

Rīdzinieki turpināja kontrolēt spēles gaitu un traucēja jelgavniekiem iziet no savas aizsardzības zonas. Nepārtraukta spiedienā rezultātā “Olimp/Venta 2002” uzbrucējs Kirils Galoha 12. minūtē dubultoja laukuma saimnieku rezultātu – 2:0. 18. minūtē “Zemgale/LLU” spēlējot vairākumā pieļauj kļūdu uzbrukuma zonā un rīdzinieku uzbrucējs Miķelis Rēdlihs sodīja viņus ar vārtu guvumu – 3:0.

“Olimp/Venta 2002” otro trešdaļu sāka ar pārliecinošu spēles kontroli, bet nopelnīja noraidījumu uzbrukumā, kuru rezultatīvi izmantoja Roberts Jekimovs pēc Tambijeva un Novikova piespēlēm – 3:1. Mazāk nekā pēc divām minūtēm “Zemgale/LLU” uzbrucējs Aleksandrs Novikovs teicami apspēlēja pretinieka aizsargu un samazināja rezultāta atšķirību līdz minimumam – 3:2 (rezultatīvā piespēle Kristapam Roķim).

Izmantojot “tuvā soliņā priekšrocību” jelgavnieki spēja uzspiest savu spēli un pārņemt spēles kontroli savās rokās. Laukuma saimnieku vārtsargs Kārlis Zakrevskis bija spiests atvairīt daudzus metienus, bet bija bezspēcīgs pret Artūra Ozoliņa meistarstiķa. Artūrs no aizvārtes raidīja ripu uz vārtsarga ķiveri un gluži kā biljardā ieraidīja to vārtos, izlīdzinot spēles rezultātu – 3:3 (rezultatīva piespēle Kirilam Tambijevam).

“Zemgale/LLU” turpināja izmantot savu pārsvaru un trešdaļas priekšpēdējā minūtē aizsargs Edgars Dīķis ar precīzu metienu no zilās līnijas izvirzīja jelgavniekus spēles vadībā – 3:4. Pēc gūtiem vārtiem jelgavnieki nonāca mazākumā un šo iespēju izmantoja “Olimp/Venta 2002” uzbrucējs Kirils Galoha – 4:4. Pēdējā trešdaļas minūtē jau laukuma saimnieki nonāca mazākumā un astoņās sekundēs “Zemgale/LLU” uzbrucējs Roberts Jekimovs pēc Artūra Ozoliņa un Aleksandra Novikova piespēlēm atkārtoti izvirzīja jelgavniekus spēles vadībā – 4:5.

Trešā trešdaļa iesākās ar abu komandu spēlētāju mēģinājumiem pārņemt spēles kontroli, kas deva pamatīgu darbu abu komandu vārtsargiem. Trešdaļas 14. minūtē “Zemgale/LLU” uzbrucējs Daniels Andersons pretinieku zonā izcīnīja ripu laukuma stūrī un precīzi to piespēlēja Kristapam Roķim, kurš panāca rezultātu – 4:6. 18. minūtē pēc Mārtiņā Poreja un Iļja Grekova piespēlēm nekādas izredzes rīdziniekiem neatstāja Kirils Tambijevs4:7.

Zemgale/LLU sastāvs

Vārtsargi: Lukas Bukatovs, Rihards Cimermanis. Aizsargi: Renars Džerods Alksnis, Iļja Grekovs, Ņikita Koļesņikovs, Mārtiņš Porejs, Kristaps Glazeikins, Edgars Dīķis. Uzbrucēji: Patriks Zabusovs, Roberts Jekimovs, Edgars Kulda, Daniels Andersons, Aleksandrs Novikovs, Jānis Švanenbergs, Kristaps Roķis, Miks Tumānovs, Kirils Tambijevs, Artūrs Ozoliņš, Rinalds Rosinskis.

Olimp/Venta 2002 sastāv

Vārtsargi: Kārlis Zakrevskis, Antons Naumovs. Aizsargi: Kristaps Bazevičs, Andrejs Kostjuks, Krists Apsītis, Gustavs Ronis. Uzbrucēji: Ņikita Priede, Sandis Mežaraups, Georgijs Pujacs, Reinis Mārtiņš Lejnieks, Kaspars Saulietis, Sandis Grīnbergs, Aleksandrs Jerofejevs, Koba Jass, Miķelis Rēdlihs, Vladislavs Adeļsons, Roberts Potapenko, Pauls Svars, Kirils Galoha, Renārs Undelis, Gatis Sprukts, Ņikita Zantmans.

Nākamās spēles

08.09.2021. 19:30 Jelgavas ledus hallē pret HK “Dinaburga”

15.09.2021. 19:30 Jelgavas ledus hallē pret HS “Rīga”

Video apskats