Hokeja komanda “Zemgale/LLU” ar rezultātu 6:2 (2:0; 4:2; 0:0) uzvarēja HK “Dinaburga” savā pirmajā mājās spēlē jaunajā “Optibet” hokeja līgas regulārā čempionātā. Ar diviem vārtu guvumiem izcēlies uzbrucējs Patriks Zabusovs, bet pieredzējis uzbrucējs Artūrs Ozoliņš atdeva trīs rezultatīvās piespēles.

Pēdējo reizi skatītāji Jelgavas ledus hallē vārēja vērot savu mīļoto komandu 2020. gada 29. septembrī. Pēc gada pārtraukuma gan komanda, gan skatītāji piedzīvoja lielu emociju uzplūdumu pēc atkal satikšanās un tas kļuva par vienu no svarīgākiem motīviem šīs dienas panākumam.

“Zemgale/LLU” uz spēli pieteica 11 uzbrucējus un 5 aizsargus, jo vēl turpina sava sastāva komplektāciju. Neskatoties uz spēlētāju trūkumu, jelgavnieki pārliecinoši un ātri iesāka spēli un jau pirmajā minūtē aizsargs Mārtiņš Porejs no zilās līnijas ieraidīja ripu viesu vārtsarga Marka Slavinska vārtos – 1:0.

Spēles sestajā minūtē no “Dinamo Rīga” atsūtītājs uzbrucējs Patriks Zabusovs izrādīja individuālo meistarību un izslīdot no aizvārtes spēja otro reizi pārsteigs Daugavpils vārtsargu – 2:0. Trešdaļas beigās laukuma saimnieki divreiz nonāca mazākumā, kas mazināja viņu spējas palielināt rezultātu.

Otrā trešdaļa iesākās ar ātru “Dinaburga” pretuzbrukumu, kuru viesu labā izmantoja pieredzējušais uzbrucējs Sergejs Pečura – 2:1. Jelgavnieki savukārt izmantoja “tuvā soliņa” priekšrocības un divu minūšu laikā atbildēja ar trim vārtu guvumiem, kuros atzīmējās Kirils Tambijevs, Patriks Zabusovs un Aleksandrs Novikovs – 5:1.

Otrās trešdaļas vidū “Dinaburga” atkal izveidoja ātru pretuzbrukumu, kurš noslēdzās ar Artūra Kriša Avotiņa vārtu guvumu – 5:2. Trešdaļas noslēgumā viesi nonāca mazākumā un vairākuma izspēles laikā Roberts Jekimovs izdarīja piespēli gar vārtu priekšu, bet ripa trāpīja daugavpiliešu aizsarga slidā un ielidoja vārtos – 6:2.

Trešajā trešdaļā abu komandu spēlētājiem sāka apsīkt spēki, kas noveda pie daudzām kļūdām un noraidījumiem. Kirilam Tambijevam pat tika dota iespēja mest soda metienu, bet pārspēt vārtsargu Slavinski viņam neizdevās. Kopumā viesi trešdaļas laikā saņēma 6 sodus, bet jelgavnieki – 3. Saraustītā spēlē neviena no komandām vairs vārtus neguva.

Par labākiem spēlētājiem tika atzīti abu komandu vārtsargi – Rihards Cimermanis (Zemgale/LLU) un Marks Slavinskis (Dinaburga).

Nākamo spēli “Zemgale/LLU” aizvadīs 15. septembrī Jelgavas ledus hallē un uzņems Latvijas U-18 valstsvienības bāzes komandu – HS “Rīga”.

Vārtu guvēji:

“Zemgale/LLU”: Māriņš Porejs (Ozoliņš), Patriks Zabusovs (Edgars Kulda), Kirils Tambijevs (Jekimovs, Ozoliņš), Patriks Zabusovs, Aleksandrs Novikovs, Roberts Jekimovs (Tambijevs, Ozoliņš).

“Dinaburga”: Sergejs Pečura (M. Ļeščovs), Artūrs Krišs Avotiņš.

Nākamās spēles

15.09.2021. Jelgavā pret HS “Rīga”

18.09.2021. Jelgavā pret HK “Liepāja”

22.09.2021. Rīgā pret “Mogo/LSPA”

Turnīra tabula

Vieta Komanda Spēles Punkti
1 Zemgale/LLU 2 6
2 MOGO/LSPA 1 3
3 Olimp/Venta 2002 1 0
4 DINABURGA 1 0
5 Liepāja 1 0
6 HS Rīga 0 0
7 PRIZMA 0 0

Foto galerija