HK “Zemgale/LLU” otro dienu pēc kārtas uzvar HS “Rīga”, bet šoreiz rezultātu 9:3 (2:1; 5:0; 2:2) un tas ir vienpadsmitais komandas panākums pēc kārtas Optibet hokeja līgas regulārā čempionātā. “Hat-trick” (hettriku) jelgavnieku rindās izpildīja Aleksandrs Visockis, bet piecus rezultativitātes punktus sakrāja komandas kapteinis Rustams Begovs.

Abās komandās tika veikta nelielas izmaiņas, lai dotu iespēju daļai spēlētāju atpūsties, bet citiem gūt spēles praksi. “Zemgale/LLU” sastāvā nozīmīgākā izmaiņa bija pamata vārtsarga Riharda Cimermaņa nomaiņa pret Artjomu Ļeščenko, bet otrā vārtsarga loma tika uzticēta Jelgavas ledus sporta skolas (JLSS) audzēknim – Mariusam Bajarunam-Galējam. Aizsardzības līnijā atgriezies kanādiešu izīrētais aizsargs Harijs Brants, bet cīņā nepiedalījās pieredzējušais Mārtiņš Porejs.

No pirmām spēles minūtēm “Zemgale/LLU” hokejisti pārņēmuši ripas kontroli un diktēja spēles gaitu, kas likumsakarīgi noveda pie izvirzīšanas vadībā vēl cīņās sākumā. Līdz trešdaļas vidum ar vārtu guvumiem atzīmējās Rustams Begovs un Aleksandrs Visockis.  HS “Rīga” uzbrucējs Edvards Bergmanis trešdaļas vidū izmantoja vairākuma izspēli un atguva vienus vārtus – 2:1.

HS “Rīga” otro trešdaļu uzsāka ar lielu apņemšanos lauzt spēlēs gaitu, bet jelgavniekiem apņemšanās bija vēl lielāka. Viņi uz laukuma izskatījās krietni aktīvāki, nekā iepriekšējā spēlē un diezgan ātri salauza pretinieku cīņas sparu – 7:1. Šajā trešdaļā vārtus guva četri ‘Zemgale/LLU” spēlētāji – Ričards Bernhards, Frenks Razgals, Roberts Jekimovs, bet Aleksandrs Visociks veselus divu vārtus, tāda veido izpildot tā saucamo – “hat-trick” (hettriks), kad hokejists vienas spēles laikā gūst trīs vārtus, bet skatītāji pateicībā par sniegumu met uz laukuma savas cepures. Tā, kā spēle notika bez skatītājiem, tad Aleksandrs ar elegantu rokas žestu nocēla pats no savas ķiveres iedomājamo cepuri.

Trešajā trešdaļā HS “Rīga” hokejisti atrada sevī motivāciju cīnīties tālāk, kas sakrita ar to, ka jelgavnieki iesāka šo spēles nogriezni pārāk pašpārliecināti. Šajā trešdaļā viesi divas reizes pārspēja “Zemgale/LLU” vārtsargu Artūru Ļeščenko, kurš nespēja apturēt Nika Feņenko un Anrī Ravinska raidītās ripas. Jelgavnieku galvenais treneris Artis Ābols bija spiests mudināt savu padotos atgriezties pie sev raksturīgas spēles, kas atnesa divus vārtus guvumus, kurus nokārtoja pirmās maiņas uzbrucēji Rustams Begovs un Kirils Tambijevs.

“Zemgale/LLU” uzbrucējs Aleksandrs Visockis pēc spēles skaidroja sava uzbrucēju virknējuma (Visockis, Homjakovs, Bernhards) lielo atdevi ar centienu reabilitēties par iepriekšējās spēles nepietiekamu labu sniegumu. Viņš atzīst, ka HS “Rīga” spēlētāji sākumā bija gana aktīvi, bet jelgavniekiem izdevās tos pārspēt un mainīt spēles gaitu sev par labu.

HS “Rīga” galvenais treneris Oļegs Sorokins, kā iemeslus neveiksmīgai spēlei min vadošo spēlētāju aiziešana no komandas, ka arī ar to, ka jauniem spēlētājiem vēl trūkst pieredzes.

Nākamo spēli “Zemgale/LLU” aizvadīs jau šo sestdien 30. janvārī, tiekoties ar čempionāta līderiem – “Olimp/Venta 2002”. Pēdējās piecās spēlēs rīdzinieki uzrādīja ne pārāk stabilu sniegumu, kaut arī vinnēja četrās no tām un vienu reizi piekāpās HS “Rīga”. Pēdējā spēlē pret “Prizma/IHS” olimpieši ātri izvirzījās vadībā, bet spēli noslēdzi ar minimālu vārtu pārsvaru – 5:4. Lai arī nākamais pretinieks nav pārliecinošs savā sniegumā, viņš joprojām ar saviem pieredzes bagātiem hokejistiem turpina saglabāt čempionāta pirmo vietu un nesola “Zemgale/LLU” vieglu pastaigu.

Vārtu guvēji

“Zemgale/LLU”: 04:13 Rustams Begovs (Jekimovs, Galkins); 09:49 Aleksandrs Visockis (Homjakovs); 27:46 Ričards Bernhards (Begovs, Visocikis); 34:26 Aleksandrs Visockis (Ozols); 37:17 Frenks Razgals (Jākobsons, Brants); 37:58 Roberts Jekimovs (Begovs, Galkins); 38:35 Aleksandrs Visockis (Brants, Jākobsons); 43:48 Kirils Tambijevs (Begovs); 57:45 Rustams Begovs (Jekimovs, Tambijevs).

HS “Rīga”: 11:50 Edvards Bergmanis; 49:31 Niks Feņenko (Koniševs); 57:27 Anri Ravinskis.

Turnīra tabula

Vieta

Komanda

Spēles Punkti Vārti Soda min.
1 Olimp/Venta 2002 21 35 91:57 246
2 Zemgale/LLU 20 34 109:50 238
3 Mogo/LSPA 24 28 94:66 305
4 Liepāja 21 27 86:56 293
5 Dinaburga 21 12 71:117 383
6 HS Rīga 19 10 51:96 176
7 Prizma/IHS 22 10 66:126 307

Foto galerija

Video apskats