Zemgale/LLU pret Mogo - 1

HK “Zemgale/LLU” savās mājās ar rezultātu 3:4 (0:1; 0:0; 3:2; 0:1) papildlaikā piekāpās “Mogo/LSPA” hokejistiem pirmajā Optibet hokeja līgās izslēgšanas kārtas pusfināla spēlē. Jelgavnieku sastāvā ar diviem gūtiem vārtiem izcēlies uzbrucējs Frenks Razgals, bet ar vieniem – Aleksandrs Visockis.

Pavisam ne tādu spēles iznākumu gaidīja “Zemgale/LLU” atbalstītāji un paši hokejisti. Sāpīgākais laikam ir tas, ka jelgavnieki paši “uzdāvināja” uzvaru pretiniekiem, jo pamatlaikā “Mogo/LSPA” spēja gūt vārtus tikai uz mājinieku muļķīgu kļūdu pamata.

“Mogo/LSPA” iesāka spēli ļoti augstā ātrumā, kuru regulārā čempionāta reti varēja vērot un tādā veidā kārtējo reizi pierādot, ka tā ir īsta izslēgšanas spēļu vienība. “Zemgale/LLU” hokejistiem tas radīja grūtības ieiet pretinieku aizsardzības zonā, tāpēc metieni uz Henrija Anča vārtiem tika veikti no attālas distances un viņš ar tiem tika galā. Spēles devītajā minūtē, mājinieku aizsargs uzbrukumā uz zilās līnijas pazaudēja ripu, kas ļāva “Mogo/LSPA” uzbrucējam Jurim Ziemiņam aizskriet ātrā pretuzbrukumā. Viņa raidīto ripu vārtsargs Rihards Cimermanis atraidīja tālu laukumā, bet pirmais pie tās bija Ričards Grinbergs un ieraidīja to jelgavnieku vārtos – 0:1.

Otrajā trešdaļā sāka izpausties “Zemgale/LLU” labāka fiziska sagatavotība, kas ļāva viņiem vairāk kontrolēt ripu un mest to uz rīdzinieku vārtiem, bet precizitātes trūkuma dēļ, izlīdzināt spēles rezultātu šajā nogrieznī neizdevās.

Trešajā trešdaļā pārsvars jau pavisam piederēja “Zemgale/LLU” spēlētājiem un trešajā minūtē uzbrucējs Frenks Razgals vairākumā ieraidīja ripu zem vārtu augšēja pārliktņa, izlīdzinot spēle rezultātu – 1:1. Trešdaļas divpadsmitajā minūtē, pēc pamatīgas ofensīvas, uzbrucējs Aleksandrs Visockis negaidīti raidīja ripu uz pretinieku vārtiem un tā izslīdēja caur Henrija Anča kājsargiem tieši vārtos – 2:1. Divas minūtes vēlāk Frenks Razgals kārtējā vairākumā ieraidīja trešo ripu – 3:1.

“Zemgale/LLU” hokejisti sajutuši “uzvaras garšu” un pavirši nospēlēja aizsardzībā, neizvadot ripu no savas aizsardzības zonas, kas viņiem maksāja ar zaudētiem vārtiem, kurus guva “Mogo/LSPA” uzbrucējs Daniels Mūrnieks – 3:2. Briesmīgākais notika jau pēc 23 sekundēm. Jelgavnieki atkal pieļāva kļūdu aiz saviem vārtiem un šoreiz to izmantoju rīdzinieku uzbrucējs Tomass Zeile, panākot spēles rezultāta izlīdzināšanu – 3:3.

Spēles papildlaikā “Zemgale/LLU” uzbrucējam Robertam Jekimovam padevās lielisks metiens, bet ripa trāpīja augšējā pārliktnī un atleca atpakaļ laukumā, laupot jelgavniekiem uzvaru. Papildlaika vidū mājinieki nonāca mazākumā un šo priekšrocību viesu labā izmantoja Daniels Mūrnieks, sagādājot “Mogo/LPSA” uzvaru pirmajā pusfināla spēlē – 3:4.

Pusfināla sērija turpinās līdz kādas komandas četrām uzvarām, tāpēc “Zemgale/LLU” spēlētāji apzinoties savas kļūdas šajā spēlē, centīsies tās labot jau trešdien, kad abas komandas atkal tiksies Jelgavas ledus hallē.

Vārtu guvēji

“Zemgale/LLU”: 42:36 Frenks Razgals (Jekimovs) – vairākums; 51:31 Aleksandrs Visockis (Bernhards); 53:03 Frenks Razgals (Galkins, Jekimovs) – vairākums.

“Mogo/LSPA”: 08:14 Ričards Grīnbergs (Ziemiņš); 53:35 Daniels Mūrnieks (Rancevs); 53:58 Tomass Zeile (Demiters); 63:01 Daniels Mūrnieks (Gricinskis, Želubovskis) – vairākums.

Nākamās spēles

24.03.2021.  19:00  Jelgavas ledus halle

26.03.2021.  19:00  Mogo ledus halle

28.03.2021.  19:00  Mogo ledus halle

Izslēgšanas spēļu kārta

Video