HK “Zemgale/LLU” otrās trešdaļas sākumā ielaida savos vārtos vienu ripu, bet tik pat ātri atspēlējās un izcīnīja uzvaru pret HK “Mogo/LSPA” ar rezultātu 5:2 (0:0; 2:1; 3:1), turpinot savu deviņu uzvaru sēriju Optibet hokeja līgas regulārā čempionātā.

Spēles intrigu radīja tas, ka abās komandās ir notikusi virkne spēlētāju maiņa, bet lielākais notikums noteikti ir HK “Mogo/LSPA” galvenā trenera nomaiņa. Rīdziniekus tagad vada bijušai “Dinamo Rīga” spēlētājs un galvenais treneris Ģirts Ankipāns. Viesu rindas šonedēļ pameta jelgavnieks Renārs Krastenbergs un uzbrucējs Mārtiņš Laviņš, bet papildināja uzbrucēji Ričards Grinbergs un Daniels Mūrnieks. Rīdzinieku aizsardzību savukārt pastiprināja aizsargs Dāvis Orniņš.

Savukārt “Zemgale/LLU” šķīrās no uzbrucēja Raivja Kristiāna Ansona, bet papildināja rindas ar aizsargu Robertu Kaļķi un uzbrucēju Robertu Petroviču. Daži jelgavnieki iedzīvojās traumās, kas pavēra jaunu iespēju diviem JLSS audzēkņiem, kuri iekļuva komandas sastāvā pēc garās pauzes – uzbrucējs Ričards Briņecs un aizsargs Renārs Džerods Alksnis.

Spēles pirmo trešdaļu spēlētāji aizvadīja samērā piesardzīgi, ļoti cenšoties laicīgi atgriezties aizsardzībā, ka rezultātā neviena no komandām vārtus šajā nogrieznī neguva.

Otrās trešdaļās sākumā ar precīzu metienu izcēlās Latvijas hokeja veterāns Elviss Želubovskis, izvirzot HK “Mogo/LSPA” spēles vadībā – 0:1. Bet jau pēc trim minūtēm “Zemgale/LLU” aizsargs Aleksandrs Galkins izlīdzināja spēles rezultātu, bet vēl pēc trim minūtēm, spēlējot vairākumā, jelgavnieku vadībā izvirzīja uzbrucējs Roberts Jekimovs – 2:1.

Kā pēc spēles atklāja HK “Mogo/LSPA” spēlētāji, galvenais treneris Ģirts Ankipāns, lika hokejistiem lauzt spēles gaitu, ko viņi arī centās darīt. Rīdzinieku spiediens un agresīva spēle noveda pie tā, ka iekarsa arī HK “Zemgale/LLU” hokejisti un trešā trešdaļa izvērtās kaujā, kura atgādināja izslēgšanas spēles gaitu.

Veiksme šoreiz bija jelgavnieku pusē. Trešdaļas vidū, spēlējot vairākumā, aizsargs Patriks Ozols ar metienu no zilās līnijas guva mājinieku labā trešos vārtus – 3:1. Kā atzina HK “Mogo/LSPA” vārtsargs Henrijs Ančs, ripa trāpīja vienīgā spraugā starp kājsargiem, kura veidojās to konstrukcijas dēļ.

Trešdaļa turpinājās ar vairākām dūru kaujām, kurā jelgavnieki nesalūza un divas minūtes līdz spēles beigām ar savu debijas vārtu guvumu izcēlās aizsargs Roberts Kaļķis – 4:1. Pēdējās divās minūtēs “Zemgale/LLU” spēlēja četratā pret sešiem rīdziniekiem, kuri vārtsargu nomainīja pret laukuma spēlētāja. HK “Mogo/LSPA” uzbrucējam Vladimiram Mamonovam izdevās šajā vairākumā atgūt vienus vārtus – 4:2, bet pēc dažām sekundēm “Zemgale/LLU” uzbrucējs Kirils Tambijevs atjaunoja trīs vārtu pārsvaru, ieraidot ripu tukšos vārtos – 5:2.

Kirils Tambijevs atzina, ka šodien bija laba un interesanta spēle starp komandām, kuras vada treneri ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pieredzi. Pēc viņa vārdiem jelgavniekiem ļoti paveicās, ka trešajā trešdaļā izdevās iemest svarīgas ripas. Emocijas spēles noslēgumā viņš izskaidroja ar to, ka nevienai komandai nepatīk zaudēt, pat viņa tēvam nepatīk.

Vārtsargs Rihards Cimermanis atklāja, ka spēle pret līderiem nekad nav viegla. Šodien labā līmenī nospēlēja jelgavnieku aizsargi, kuri teicami pildīja savus uzdevumus. Pēdējā trešdaļā bija smagāk, jo HK “Mogo/LSPA” spēlētāji trijatā stāvēja vārtu priekšā, aizsedzot redzamību, kas gan nenoņem no viņa pienākumu aizstāvēt vārtus.

“Zemgale/LLU” izcīnīja jau devīto uzvaru pēc kārtas un 30 punktiem turpina ieņemt Optibet hokeja līgas turnīra tabulas otro vietu, atpaliekot no “Olimp/Venta 2002” par trim punktiem. Vienīgais jelgavnieki ir aizvadījuši par divām spēlēm mazāk nekā olimpieši un teorētiski var jau nonākt pirmajā vietā, tikai jāizcīna uzvaras divās nākamās spēlēs. Bet tas nemaz nebūs tik viegli. 26. un 27. janvārī jelgavnieki aizvadīs divas pēc kārtas spēles pret HS “Rīga” jauniešiem, kuri atgriezušies čempionātā ar lielām ambīcijām, spējot pat uzvarēt čempionāta līderus “Olimp/Venta 2002”.

Vārtu guvēji:

“Zemgale/LLU”: 24:30 Aleksandrs Galkins (Visockis); 27:46 Roberts Jekimovs (Tambijevs, Begovs); 48:45 Patriks Ozols (Razgals, Bernhards); 57:45 Roberts Kaļķis (Bernhards); 59:31 Kirils Tambijevs.

“Mogo/LSPA”: 21:40 Elviss Želubovskis (Lipsbergs); 59:17 Vladimirs Mamonovs

Turnīra tabula:

Vieta

Komanda

Spēles

Punkti

Vārti

Soda min.

1

Olimp/Venta 2002

20

33

86:53

244

2

Zemgale/LLU

18

30

94:46

228

3

Mogo/LSPA

23

27

91:62

301

4

Liepāja

20

25

82:53

260

5

Dinaburga

21

12

71:117

373

6

HS Rīga

17

10

47:81

160

7

Prizma/IHS

21

10

62:121

301

Foto galerija

Video apskats