Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” uz nākamo sezonu parakstījusi līgumu ar aizsargu Edgaru Dīķi, kurš pēdējās četras sezonas spēlējis Francijas hokeja līgās.

No 2010. līdz 2013. gadam aizsargs Edgars Dīķis spēlējis Krievijas jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandā HK “Rīga”. Netiekot “Dinamo Rīga” sastāvā jaunietis savas karjeras nākamos astoņus gadus aizvadījis leģionāra lomā Somijā, Polijā un visvairāk Francijā.

Kā “Dinamo Rīga” sistēmas audzēknis Edgars ir spēlējis Latvijas U-18 un U-20 izlasēs un vienmēr atzīmējies ar pozitīviem lietderības koeficientiem. Divos U-18 pasaules čempionātos pirmās divīzijas B grupā izcīnīja sudraba un zelta medaļu, bet 2009. gadā tika nominēts par sacensību labāko aizsargu. U-20 Latvijas izlases sastāvā pirmās divīzijas A grupā 2011. gadā izcīnīja zelta medaļu un nomināciju – aizsargs, kurš visvairāk guvis vārtus.

Pēdējos septiņus gadus Edgars visvairāk spēlējis Francijas augstākās un otrās spēcīgākās līgas komandās, bet pa vidu aizvadījis vienu sezonu Polijas hokeja komandā “Polonia Bytom”, kuras rindās izcīnījis valsts čempionāta bronzas medaļu.

Pandēmijas laikā Edgaram kopā ar Francijas otrās līgas komandu “Albatros Brest” neizdevās pabeigt vienu sezonu un arī nākamā netika aizvadīta pilnvērtīgi.

Interesants fakts, ka “Albatros Brest” rindās 2018./2019. gadā spēlēja bijušais “Zemgale/LLU” uzbrucējs, jelgavnieks Gatis Sprukts, bet pie kluba kulta personībām pieskaitīts cits Latvijas uzbrucējs – Andrejs Ignatovičs, kurš 2009./2010. gada sezonā 26 regulārā čempionāta spēlēs guva 15 vārtus un atdeva 20 rezultatīvas piespēles.

Vēl jāpiezīmē, ka savulaik Edgars Dīķis ir kopā spēlējis ar tādiem “Zemgale/LLU” spēlētājiem, kā Kirilu Tambijevu un Mārtiņu Poreju.

Izmantotie resursi: eliteprospects.com, tvnet.lv