No 2010. līdz 2013. gadam aizsargs Edgars Dīķis spēlējis Krievijas jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandā HK “Rīga”. Netiekot “Dinamo Rīga” sastāvā jaunietis savas karjeras nākamos astoņus gadus aizvadījis leģionāra lomā Somijā, Polijā un visvairāk Francijā.

Kā “Dinamo Rīga” sistēmas audzēknis Edgars ir spēlējis Latvijas U-18 un U-20 izlasēs un vienmēr atzīmējies ar pozitīviem lietderības koeficientiem. Divos U-18 pasaules čempionātos pirmās divīzijas B grupā izcīnīja sudraba un zelta medaļu, bet 2009. gadā tika nominēts par sacensību labāko aizsargu. U-20 Latvijas izlases sastāvā pirmās divīzijas A grupā 2011. gadā izcīnīja zelta medaļu un nomināciju – aizsargs, kurš visvairāk guvis vārtus.

Pēdējos septiņus gadus Edgars visvairāk spēlējis Francijas augstākās un otrās spēcīgākās līgas komandās, bet pa vidu aizvadījis vienu sezonu Polijas hokeja komandā “Polonia Bytom”, kuras rindās izcīnījis valsts čempionāta bronzas medaļu.

Pandēmijas laikā Edgaram kopā ar Francijas otrās līgas komandu “Albatros Brest” neizdevās pabeigt vienu sezonu un arī nākamā netika aizvadīta pilnvērtīgi.

Interesants fakts, ka “Albatros Brest” rindās 2018./2019. gadā spēlēja bijušais “Zemgale/LLU” uzbrucējs, jelgavnieks Gatis Sprukts, bet pie kluba kulta personībām pieskaitīts cits Latvijas uzbrucējs – Andrejs Ignatovičs, kurš 2009./2010. gada sezonā 26 regulārā čempionāta spēlēs guva 15 vārtus un atdeva 20 rezultatīvas piespēles.

Vēl jāpiezīmē, ka savulaik Edgars Dīķis ir kopā spēlējis ar tādiem “Zemgale/LLU” spēlētājiem, kā Kirilu Tambijevu un Mārtiņu Poreju.

Hokejists pievienojās jelgavniekiem 2021./2022. gadu sezonā, aizvadot 26 spēles regulārajā čempionātā un 8 spēles izslēgšanas kārtā, gūstot 2 vārtus un atdodot 7 rezultatīvas piespēles. Šajā sezonā kopā ar komandu pirmo reizi kļuva par Latvijas čempionu.

2022./2023. gada sezonā Edgars kopā ar “Zemgale/LBTU” otro reizi kļuva par Latvijas čempionu. 10 regulārā čempionāta spēlēs un 8 izslēgšanas kārtas spēlēs viņš guva 1 vārtus un atdeva 4 rezultatīvas piespēlē. Somijas “Mestis” līgā aizsargs aizvadīja 22 spēles, atdodot 2 rezultatīvās piespēles. Edgars šajā sezonā pildīja arī kapteiņa pienākumus.

2023./2024. g. sezonu Edgars Dīķis uzsāka HK “Kurbads” sastāvā, kur aizvadīja 21 spēli un atzīmējās ar 3 gūtiem vārtiem, ka arī 10 rezultatīvām piespēlēm.

Izmantotie resursi: eliteprospects.com, tvnet.lv