“Zemgale/LLU” izbraukuma spēlē Daugavpilī ar rezultātu 4:1 (0:1; 2:0; 2:0) pārspēja HK “Dinaburga” hokejistu un panāk trešo uzvaru pēc kārtas Optibet hokeja līgas regulārajā čempionātā. Ar diviem vārtu guvumiem izcēlās jelgavnieku uzbrucējs Kristaps Roķis.

Daugavpilī “Zemgale/LLU” ieradās bez trim “Zemgale Juniors” uzbrucējiem – Rudolfa Muraško, Kevina Strādnieka un Roberta Vītola, kuri ir iekļauti Latvijas U-18 valstsvienības sastāvā dalībai Eiropas jauniešu ziemas olimpiskajā festivālā Somijā no 12. līdz 17. decembrim. Tomēr jelgavnieki nepalika bez papildinājuma. Uz ledus pirmo reizi šosezon kāpa uzbrucējs Deivid Tempelmanis, kurš “Zemgale/LLU” sastāvā spēlēja pagājušā gadā.

Hokeja komandas “Dinaburga” sastāvs novembrī arī ir piedzīvojis ievērojamas izmaiņas. Komandu atstāja čehu leģionārs Mareks Malinskijs un lietuvietis Kostas Gusevas. Toties komandai pievienojās Krievijas augstākās līgas aizsargs Daniils Kurašovs. Daugavpils pilsētas hokeja komandas sastāvā iekļauti arī no “Mogo” aizgājušais vārtsargs Reinis Liepiņš un sezonu “Zemgale/LLU” sākušais aizsargs Ņikita Koļesņikovs, bet abi šajā spēlē nepiedalījās.

Spēle sākās augstā tempā, kurā “Zemgale/LLU” bija iespējas atklāt spēles rezultātu pirmajiem, bet pārspēt astoņpadsmit gadus veco “Dinaburga” vārtsargu Aleksandru Mucenieku nekādi neizdevās.

Trešdaļas divpadsmitajā minūtē notika pavisam negaidīts spēles pavērsiens. Jelgavnieku aizsargs savā aizsardzības zonā pieļāva rupju kļūdu, kas ledus saimnieku uzbrucējam Vladislavam Barkovskim ļāva izvirzīt savu komandu vadībā – 0:1.

Pēc neveiksmīgās pirmās trešdaļas bija skaidrs, ka “Zemgale/LLU” hokejisti “ies uz visu banku”, lai atjaunotu savu vadību. Daugavpilieši gan centās aktīvi traucēt šos mēģinājumus, kas izvērtās daudzās divcīņās un asumos.

Otrās trešdaļas vidū jelgavnieku uzbrucējs Aleksis Ostaņkovičs ar individuālo caurgājienu izlīdzināja spēles rezultātu, bet pēc četrām minūtēm uzbrucējs Kristaps Roķis “izsita” ripu caur vārtsarga kājsargiem, izvirzot “Zemgale/LLU” spēles vadībā – 2:1.

Trešajā trešdaļā “Dinaburga” spēlētāji lika lietā visus atlikušos spēkus, lai apturētu jelgavnieku gājienu pēc uzvaras. Aktīvi provocējot “Zemgale/LLU” uz asumiem, ledus saimnieki panāca raustītu trešdaļas gaitu ar daudziem noraidījumiem.

“Zemgale/LLU” krievu leģionārs Iļja Olonovs (Ilya Olonov) trešdaļas vidū izmantoja vairākumu un panāca divu vārtu pārsvaru jelgavnieku labā – 3:1. Spēles izskaņā, kad viesi spēlēja lielā mazākumā, uzbrucējs Kristaps Roķis guva savus otros vārtus spēlē un pārliecinošu “Zemgale/LLU” uzvaru ar rezultātu – 4:1.

Par spēles vērtīgāko spēlētāju “Zemgale/LLU” rindās tika atzīts aizsargs Mārtiņš Porejs. Abas komandas šo sestdien 11. decembrī Jelgavas ledus hallē tiksies atkārtoti.

Vārtu guvēji

“Dinaburga”: 12:00 Vladislavs Barkovskis.

“Zemgale/LLU”: 30:33 Aleksis Ostaņkovičs (Porejs, Ozoliņš) – vairākumā; 34:05 Kristaps Roķis (Zayats); 50:15 Ilya Olonov (Mateiko, Jekimovs) – vairākums; 59:59 Kristaps Roķis (Grekovs) – lielais mazākums (-2).