Mogo - Zemgale/LLU 30.11.2019.

Hokeja vārtsargs vārtu priekšā

HK “Zemgale/LLU” vārtsargs Reinis Petkus atvaira visus četrdesmit piecus HK “Mogo” metienus un ļauj komandai uzvarēt Latvijas čempionus Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē. Divi leģionāri Alexander Pavlenko un Egor Kurbatov gūst par trim rezultativitātes punktiem (1+2).

Komandu sastāvi

HK “Zemgale/LLU” šajā spēlē startēja ar novājinātāko sastāvu šajā čempionātā, jo šoreiz komandai nevarēja palīdzēt trīs tās līderi – Rustams Begovs, Vladislavs Adeļsons un Juliāns Misjus. Sastāvā netika iekļauts arī Krievijas leģionārs Daniil Kulikov, ka arī Igaunijas pilsonis Aleksander Stolbovoy un Aleksandrs Novikovs. Iztrūkstošo spēlētāju vietā no “Zemgale Juniors’ tika izsaukts uzbrucējs Egidijus Binkulis. Vārtus sargāt tika uzticēts Reinim Petkum.

HK “Mogo” sastāvā netika iekļauti aizsargi Agris Saviels, Andrejs Lavrenovs, Kaspars Alekss Krustiņš. Uz laukuma nekāpa uzbrucēji Artjoms Pankevičs, Elviss Želubovskis, Vladimirs Mamonovs.

Pirmā trešdaļa

Spēlētāju trūkuma dēļ HK “Zemgale/LLU” startēja ar trim uzbrucēju maiņām, kuru svarīgākais uzdevums bija gudri nospēlēt aizsardzībā, lai samazinātu metienu skaitu uz saviem vārtiem. Ar uzdevumu jelgavnieki tika labi, bet arī vārtsargs Reinis Petkus #45 spēja fantastiski nospēlēt vārtos, dodot papildus motivāciju spēlētājiem.

Sestajā trešdaļas minūtē uzbrucējs Ričards Bernhards #97 pārtvēra ripu un devās ātrā pretuzbrukumā. Izlaužoties caur trim rīdziniekiem viņš ieraidīja ripu tālajā augšējā stūrī Henrija Anča sargātajos vārtos – 0:1.

Jau pēc minūtes “Zemgale/LLU” nonāca lielā mazākumā un trijatā spēja izturēt HK “Mogo” spiedienu, ka arī atkal neiztika bez Reiņa Petkus pārliecinošas spēles. Izturētais mazākums vēl piedeva papildus ticību sev un vienpadsmitā minūtē jelgavnieki spēja izveidot rezultatīvu saspēli rīdzinieku aizsardzības zonas. Pēc Danil Dolgushkin #2 un Alexander Pavlenko #19 piespēlēm, no vārtsarg atlekušo ripu vārtos ieraidīja Egor Kurbatov #720:2.

HK “Mogo” pēc zaudētiem vārtiem nonāca mazākumā, kura laikā jelgavnieki ne pārāk intensīvi centās gūt vārtus, bet tas palīdzēja viņiem turēt rīdziniekus tālumā no saviem vārtiem. Sešpadsmitajā spēles minūtē “Mogo” uzbrucējs Verners Fricbergs sitot ar celi savainoja uzbrucēju Aleksandru Visocku #8 par ko tika noraidīts līdz spēles beigām. Bet jelgavnieku tā jau novājinātais sastāvs zaudēja vēl vienu uzbrucēju.

Otrā trešdaļa

Prognozējami otro trešdaļu aktīvi uzsāka HK “Mogo” spēlētāji un jelgavniekiem nācās spēlēt dziļā aizsardzībā. Pirmajās trešdaļas desmit minūtēs HK “Zemgale/LLU” nopelnīja divus noraidījumus, kas pavisam neatviegloja spēlētāju uzdevumu. Neskatoties uz pretinieku pārsvaru “Zemgale/LLU” spēja nosargāt mazākumā savu vārtus neskartus un atkal pārliecinošu spēli parādīja vārtsargs Reinis Petkus #45.

Trešdaļas vidū mazākumā nonāca jau ledus saimnieki un HK “Zemgale/LLU” bija nepieciešamas vien 26 sekundes, lai to izmantotu. Pēc Alekseja Popova #71 piespēles ripu uz vārtiem raidīja Gatis Sprukts #44. Ripa izslīdēja caur vārtsarga Henrija Anča kājsargiem un to vārtos ieraidīja čehu leģionārs Sebastian Janda #690:3.

Pēc gūtiem vārtiem jelgavnieki nopelnīja jau sesto noraidījumu un atkal bija spiesta aizstāvēties pret Latvijas čempioniem. HK “Mogo” neizdevās izmantot vairākumu un pakāpeniski viņu spiediens sāka sarukt, kas ļāva “Zemgale/LLU” uzbrucējiem izveidot vairākas bīstamas situācijas.

Trešā trešdaļa

Pēc pirmā trešdaļā gūtās traumas “Zemgale/LLU” sastāvā atgriezās uzbrucējs Aleksandrs Visockis #8 un jelgavnieki pirmajās trešdaļas minūtē pārņēma spēles vadību, kaut varētu gaidīt, ka to darīs pretinieks, kuram ir trīs vārtu deficīts.

Sešas minūtes jelgavnieki uzbruka uz “Mogo” vārtiem un beidzot tas vainagojās ar Alexander Pavlenko #19 gūtiem vārtiem – 0:4. Rezultativitātes punktus pie šīs spēles epizodes izpelnījās Gatis Sprukts #44 un  Alexander Kovyrin #33. “Mogo” pēc šī vārtu zaudējuma nomainīja vārtsargu Henriju Anču pret Renāru Kazanovu.

“Zemgale/LLU” spēlētāji turpināja kontrolēt spēles gaitu, kas ļāva sabojāt statistiku arī vārtsargam Renāram Kazanovam. Vienpadsmitajā minūtē pēc Egor Kurbatov #72 un Alexander Pavlenko #19 piespēlēm, ripu vārtos ieraidīja komandas jaunākais spēlētājs Daniels Goršānovs #50:5. Bet ar to jelgavnieku spiediens neapstājās. Pēc vienas minūtes Egor Kurbatov #72 un Aleksejs Popovs #71 ar piespēlēm pretuzbrukumā aizsūtīja aizsargu Sebastian Janda #69, kurš otro reizi sabojāja vārtsarga Renāra Kazanova statistiku – 0:6.

Pēc sestajiem zaudētiem vārtiem “Mogo” spēlētāji atdzīvinājās un spēja pārtvert spēles kontroli. Jelgavnieki pašaizliedzīgi aizstāvēja savus vārtus un vairākas reizes iesaistījās arī konfliktos ar pretspēlētājiem. Vārtsargs Reinis Petkus #45 atvairīja visus 45 pretinieku metienus un palīdzēja komandai izcīnīt graujošo uzvaru pār Latvijas čempioniem.