Gatim Spruktam 2+2, Kurniginam - 100

Divi hokejisti pie laukuma borta
HK Zemgale LLU kapteinis Valentīns Feoktistovs un HK Prizma IHS aizsargs Artūrs Apfelbaums | Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com

Pēdējā gada Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē HK “Prizma/IHS” nespēj apturēt HK “Zemgale/LLU” spēlētājus un piekāpjas ar rezultātu 1:7 (1:2; 0:1; 0:4). Gatim Spruktam četri rezultativitātes punkti (2+2), Raivim Kurniginam simtie vārti Latvijas čempionāta regulārās spēlēs.

Spēles ievadam

Komandas savā starpā šosezon tikās divas reizes. Pirmajā spēlē uzvaru izcīnīja “Zemgale/LLU” hokejisti (6:2), bet otrajā – “Prizma/IHS” (3:1). Jauna spēle nesīs jaunus pārsteigumus, jo rīdzinieki nav nemaz tik viegls pretinieks, ka varētu likties. Ledus saimnieki pārsvarā spēlēs aizsardzībā un atbildēs ar ātriem pretuzbrukumiem. Jelgavnieku vadošiem virknējumiem būs jāmēģina pārspēt pretinieku vārtsargu, jo pagājušā spēlē japānis Yoshihiro Kuroiwa sagādāja daudzus pārsteigumus.

Abu komandu tikšanās ir iekļauta labdarības hokeja spēļu dienā, kuras laikā vāks ziedojumus labdarības akcijai “Eņģeļi pār Latviju”. Spēļu apmeklētāji savus ziedojumus varēs atstāt “Eņģeļi pār Latviju” ziedojumu kastītēs.

Komandu sastāvi

HK “Prizma/IHS” vārtus šoreiz tika uzticēt sargāt Ņikitam Ustinovičam (Nikita Ustinovich) nevis japānim Yoshihiro Kuroiwa, kurš sagādāja jelgavniekiem pagājušā spēlē pamatīgas grūtības.

No trīspadsmit HK “Prizma/IHS” aizsargiem spēlē varēja piedalīties vien pieci. Uzbrukuma līnijas arī piedzīvoja pamatīgu spēlētāju trūkumu, jo spēlei tika pieteikti tikai trīs virknējumi, bez jaudīgā šķēliena meistara Edija Brahmaņa. Par prieku jelgavniekiem, spēlē piedalījās arī pilsētas kulta hokejists – Ēriks Ozollapa.

HK “Zemgale/LLU” uzbrukumā komandai nespēja palīdzēt Rustams Begovs un Vladislavs Adeļsons. Aizsardzības pamata sastāvs bija pilnā apjomā, bet vārtus bija uzticēt sargāt Rihardam Cimermanim.

Pirmā trešdaļa

Pirmo trešdaļu aktīvi iesāka HK “Zemgale/LLU” spēlētāji, cenšoties lauzt spēles gaitu jau pirmajās spēles minūtēs. HK “Prizma” vārtsargs Ņikita Ustimovičs (Nikita Ustimovich) un pārējā komanda spēja tikt galā ar pirmo spiedienu un brīžiem arī pārņēma ripas kontroli, bīstami metot uz Riharda Cimermaņa sargātiem vārtiem. Cīkstēšanās par līdera titulu turpinājās līdz pirmās trešdaļās vidum, kad ledus saimnieki nonāca mazākumā par skaitliskā sastāva pārkāpumu. HK “Zemgale/LLU” metodiski izspēlēja vairākuma kombinācijas līdz desmitajā minūtē Gata Sprukta #44 raidītā ripa ar vairākiem rikošetiem neielidoja vārtos – 0:1. Rezultatīvā piespēle tika ieskaitīta aizsarga Mārtiņa Mežuļa #83 kontā.

Trīs minūtes vēlāk HK “Prizma/IHS” spēja nostiprināties jelgavnieku aizsardzības zonā, kas uzbrucējam Nikam Sandim Voiseščukam ļāva izdarīt metienu uz vārtiem no zilās līnijas. Metiena brīdī vārtsarga Riharda Cimermaņa skatu aizsedza divi pretinieka spēlētāji un viņš nespēja pamanīt ripas lidojumu, lai glābtu komandas vārtus – 1:1.

HK “Zemgale/LLU” pēc zaudētiem vārtiem centās atkārtoti pārņemt spēles vadības grožus, bet to neizdevās panākt gana ātri. Rīdzinieki spēja aizstāvēt savus vārtus, ka arī aktīvi darbojās jelgavnieku aizsardzības zonā. Ledus saimnieki tomēr neizturēja spiedienu un sešpadsmitajā minūtē atkārtoti pārkāpa spēles noteikumus. Otro reizi pirmās trešdaļas laikā uz sodīto soliņa devās HK “Prizma/IHS” uzbrucējs un vienlaicīgi Jelgavas hokeja personība Ēriks Ozollapa. HK “Zemgale/LLU” uzbrucējs Gatis Sprukts, pēc Mārtiņa Mežuļa un Aleksandra Pavļenko (Alexander Pavlenko) piespēlēm, realizēja vairākumu – 1:2.

Hokejisti sveicina viens otru
HK "Zemgale/LLU" uzbrucēji sveic viens otru gūtajos vārtos | Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com

Otrā trešdaļa

Otrā trešdaļa sākās ar spēles noteikumu pārkāpumu un praktiski visā garumā ar tiem turpinājās. Pirmo noraidījumu nopelnīja HK “Zemgale/LLU”, kad pēc garas ofensīvas uz rīdzinieku vārtiem aizsargs Aleksandrs Kovirins (Alexander Kovyrin) kļūdaini neizmeta ripu ārpus laukuma. Mazākumu jelgavnieki izturēja, bet tad sestajā minūtē laukuma vidū HK “Prizma/IHS” uzbrucējs Ēriks Ozollapa veica nepatīkamu spēka paņēmienu pret jelgavnieku aizsargu Alekseju Popovu, kurš nepalika parādā un iesaistījās dūru cīņā ar pretspēlētāju. Kaujas rezultātā abi hokejisti nonāca uz sodīto soliņa.

Trešdaļas vidū HK “Prizma/IHS” nonāca mazākumā, bet to spēja izturēt. Tad sekoja trīs noraidījumi HK “Zemgale/LLU” spēlētāju rindās, kas izraisīja neapmierinātību skatītāju pulkā. Neapmierinātība bija balstīta uz to, ka jelgavniekiem deva noraidījumus jebkurā gadījumā, bet rīdziniekiem vairāki momenti tika piedoti. Tā vismaz domāja skatītāji.

Lai nu, kā tur būtu ar noraidījumiem, trešdaļas noslēgumā HK “Prizma/IHS” rindās jau bija manāms nogurums, jo spēlēt ar diviem aizsargu virknējumiem ir ārkārtīgi grūti. Tas pierādījās ar to, ka HK “Zemgale/LLU” uzbrucējs Gatis Sprukts spēja mazākumā atņemt pretiniekiem ripu viņu aizsardzības zonā un atdot precīzu piespēli Aleksadram Pavļenko (Alexander Pavlenko) #19, kurš to vienkārši ieskaldīja rīdzinieku vārtos, gūstot lūzumu spēles gaitā – 1:3.

Trešā trešdaļa

Trešajā trešdaļā HK “Prizma/IHS” salūza. Jau iepriekš to paredzot, komandas galvenais treneris Ēriks Miļūns nomainīja vārtsargus, Ņikitas Ustinoviča vietā laižot uz laukuma Klāvu Deimondu Ošiņu (paldies svētai nūjas lāpstiņai, ka ne Yoshihiro Kuroiwa). Galvenais treneris mēģinājis ar šo gājienu kaut kādi savākt kopā spēlētāju atlikušos spēkus. Tas ledus saimniekiem nelīdzēja.

Trešajā minūtē pēc aizsarga Danilas Dolguškina (Danil Dogushkin) raidījuma, HK “Prizma/IHS” vārtsargs ripu atvairīja, bet tā atlēca pie HK “Zemgale/LLU” veterāna – Raivja Kurnigina #13. Kurnigins ar neērto nūjas lāpstiņas pusi ieraidīja melno gumijas gabalu vārtos – 1:4. Komandas biedri vēl pirms spēles motivēja Raivi gūt vārtus, jo šie viņam bija simtie vārti (100!!!) Latvijas hokeja čempionāta 325 regulārās spēlēs.

Trešdaļas vidū HK “Prizma/IHS” nonāca mazākumā – uzbrucējs Armands Bērziņš tika noraidīts par pretinieka turēšanu ar nūju. HK “Zemgale/LLU” aizsargu Alekseju Popovu #71 tas nekādi nesatrauca. Viņš vairākumā uz zilās līnija izvēlējās ērtāko pozīciju un ieraidīja ripu vārtos – 1:5.

Mazāk nekā pēc minūtes, uzbrucējs Rolands Dietlavs uzmeta no zilās līnijas ripu uz vārtiem. Nevainīgi un droši. Vārtsargs Klāvs Deimonds Osiņš nespēja notvert ripu un no viņa cimda tā atleca tieši uz HK “Zemgale/LLU” komandas kapteiņa Valentīna Feoktistova #85 nūjas, kurš nekavējoties to ieraidīja vārtos, liekot ledus saimniekiem atkal uz ledus aicināt kazahu vārtsargu Ņikitu Ustinoviču – 1:6.

Divas ar pusi minūtes līdz spēles beigām, jelgavnieki nonāca mazākumā un “Prizma/IHS” spēlētāji pielika maksimālas pūles, lai izmantot šo iespēju. Nekas jēdzīgs viņiem no tā neizdevās un Armands Bērziņš, kurš atdeva daudz spēku spēlei, emociju izvirdumā pat aizmeta pa gaisu nūju, par ko tika noraidīts no laukuma. Bija sāpīgi skatīties uz izcilo hokejistu, kurš sēž ar nokārtu galvu uz sodīto soliņa.

HK “Zemgale/LLU” nekas no augstāk minētā nesatrauca. Gata Sprukta un Juliāna Misjusa saspēle pretinieku aizsardzības zonā noveda pie tā, ka ripa nonāca pie Artura Homjakova #89, kurš to ieraidīja vārtos un pēdējo 2019. gada spēli noslēdza ar rezultātu – 1:7.

Foto galerija

Viņi runāja

HK “Zemgale/LLU” uzbrucējs Gatis Sprukts pēcspēles intervija atzīmēja:

Domāja, ka sākums jau parādīja, ka mēs gājām tikai uz uzvaru. Pēc trim zaudētām spēlēm sākām spēlēt ļoti agresīvi un tā arī visu spēli centāmies noturēt agresīvu tempu.