Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LBTU” savā pirmajā pārbaudes spēlē ar rezultātu 3:0 (1:0; 0:0; 2:0) pārspēja jauniešus no “HS Rīga”. Neskartus komandas vārtus šoreiz nosargāja “Jelgavas Ledus sporta skolas” audzēknis Lukas Bukatovs.

Pārbaudes spēles ir lielisks veids, lai hokejisti spētu atgūt savu fizisko formu un atjaunotu cīņas izjūtas. Treneri spēles izmanto, lai pārbaudītu jaunizveidotus uzbrucēju virknējumus un aizsargu pārus. Parasti šajās spēlēs komandu sniegums vēl nav ne tuvu tam, kuru varēsim vērot čempionāta gaitā. Neskatoties uz to jelgavnieku pirmo spēli atnāca pavērot tuvu 80 skatītāju.

Viesi izrādīja sīkstu pretestību, kurā ir raksturīga “HS Rīga” audzēkņiem. Tas piespieda jelgavniekus bieži pārkāpt noteikumus, kas ietekmēja viņu sniegumu. Spēles iznākumus noteica “Zemgale/LBTU” spēlētāju labāka fiziskā sagatavotība un meistarība, kuru tie ieguva iepriekšējās sezonās.

Pirmajā trešdaļā spēles rezultātu atklāja uzbrucējs Kristaps Kristiņš, kurš no vārtu priekšas ieraidīja ripu Linarda Feldberga sargātos vārtos. Trešajā trešdaļā ātrā pretuzbrukumā aizskrēja ukraiņu uzbrucējs Bohdans Panasenko, kurš raidīja ripu vārtu labajā augšēja stūrī, spējot uz maiņu iznākušo vārtsargu Oskaru Gusevu. Bohdanu šos vārtus motivēja gūt tas, ka pirms tam viņš nopelnīja nevajadzīgu noraidījumu.

Minūti vēlāk ar metienu no zilās līnijas “HS Rīga” vārtsargu pārspēja jelgavnieku meistarīgākais uzbrucējs – Gatis Gricinskis.

“Zemgale/LBTU” līdz sezonas sākumam aizvadīs vēl trīs spēles. 24. un 25. augustā komanda viesosies Somijas Turku pilsētā, kur tiksies ar “Mestis” līgas komandu “TUTO Hockey”, bet dienu vēlāk ar to jauniešu komandu – “TUTO Hockey U20). 30. augustā Jelgavas ledus hallē plkst.10:00 jelgavnieki tiksies ar “Optibet” hokeja līgā atgriezušos “Kurbads” vienību.

Pārbaudes spēlēm nav paredzētas tiešraides.