Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās izcīnīja otro uzvaru “Optibet” hokeja līgas izslēgšanas kārtas ceturtdaļfinālā, pieveicot Lietuvas pilsētas Elektrēnu vienību “Airwell Energija” ar rezultātu 2:0 (1:0; 1:0: 0:0). Vārtus jelgavnieku labā guva Kevins Strādnieks un Kristers Vītoliņš.

“Zemgale/LLU” otrā sastāva treneris Igors Ļebedevs uz šo spēli nebija veicis izmaiņas komandas sastāvā, savukārt viesu komandai nevarēja palīdzēt tās kapteinis, pieredzes bagātais uzbrucējs Donatas Kumeliauskas.

Jelgavnieki pirmajā spēlēs minūtēs pārņēma ripas kontroli un atšķirībā no iepriekšējās spēles, spēja ļoti labi sadarboties savā starpā, veidojot bīstamas situācijas pie ukraiņu vārtsarga Maksima Duve vārtiem.

Tomēr “Airwell Energija” spēlētāji nebija ar pliku roku ņemami, jo brīžos kad ripa nonāca pie viņiem, tie spēja uz ilgākiem brīžiem aizkavēties laukuma saimnieku aizsardzības zonā un apdraudēt Ērika Vītola sargātos vārtos.

Spēles piecpadsmitajā minūtē Rihards Ričards Fomins viesu aizsardzības zonā veica negaidītu virāžu, izslidoja uz zilās līnijas vidu un raidīja ripu uz vārtiem. Vārtu priekšā atradās Kevins Strādnieks, kurš paspēja ar savu nūju mainīt ātri lidojošās ripas trajektoriju un atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” hokejisti centās izmantot tuvā soliņa priekšrocības, bet “Airwell Energija” diezgan braši aizstāvējos, pierādot ka izslēgšanas kārtā viņi cīnīsies par katru laukuma centimetru.

Trešdaļas sestajā minūtē Roberts Vītols ar aktīvu darbību neļāva viesiem iziet no aizsardzības zonas, ieguva ripu un kreisās laukuma malas raidīja to uz vārtu priekšu. Tur atradās Kristers Vītoliņš, kurš bija nolicis uz ledus savas nūjas lāpstiņu tādā leņķi, lai ripa mainītu savu virzienu un ielidotu zem vārtu pārliktņa – 2:0.

Trešajā trešdaļā jelgavnieki visu laiku centās uzturēt ātru spēles tempu, lai neļautu viesiem nonākt pie ripas. Emocionālā cīņā “Zemgale/LLU” divas reizes nonāca mazākumā, bet teicami neļāva pretiniekiem izmantot šo priekšrocību.

Ik pa laikam ripa tomēr nonāca pie “Airwell Energija” spēlētājiem un tie nekavējās ar metieniem, kurus spēja apturēt jelgavnieku vārtsargs Ēriks Vītols. Neskatoties uz aizrautīgo cīņu, pēdējā spēles nogrieznī neviena no komandām vārtus neguva.

Šajā sērijā “Zemgale/LLU” otrais sastāvs izcīnīja otro uzvaru un 6. martā dosies izbraukumā uz Elektrēniem, kur centīsies noslēgt šo čempionāta kārtu ar trešo uzvaru. Bet diez vai tas būs viegli, jo “Airwell Energija” savās mājās ar skatītāju atbalstu pieliks maksimālas pūles, lai sērija turpinātos.

“Zemgale/LLU” – “Airwell Energija” 2:0 (1:0; 1:0; 0:0)

Vārtu guvēji: 14:12 Kevins Strādnieks (Fomins, Gricinskis); 25:09 Kristers Vītoliņš (R.Vītols).

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Deivs Deivids Rolovs; aizsargi – Vitālijs Čerkass, Mārtiņš Vītols, Mārtiņš Krišs Krūklītis, Renarts Džerods Alksnis, Jānis Ķergalvis, Edgars Dīķis; uzbrucēji – Kristaps Kristiņš, Deniss Vilmans, Kristers Vītoliņš, Roberts Vītols, Rinalds Vutkevičs, Daniels Bunkus, Kevins Strādnieks, Pēteris Purmalis, Rūdolfs Muraško, Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis; treneris – Igors Ļebedevs.

“Airwell Energija”: vārtsargi – Maxim Duve (vārtos), Martin Petiul; aizsargi – Sergii Lohach, Matas Mikalauskas, Simonas Valivonis, Arturs Tomsons, Ernests Azarevics, Justinas Vėželis; uzbrucēji – Vakaris Čižas, Karolis Krasilnikovas, Jaromir David Šusterovas, Kipras Grabliauskas, Dovydas Laimutis, Klymentii Lysak, Dominykas Škadauskas, Artem Redko, Yaroslav Panchenko, Nazar Ruzhnikov, Danil Tsarkovskyi; galvenais treneris – Arunas Aleinikovas.

Galvenie tiesneši: Māris Locāns, Jevgēņijs Griškēvičs.