Hokeja komanda “Zemgale/LLU” šovakar ar rezultātu 3:0 (1:0; 1:0; 1:0) pārspēja “Mogo/LSPA” un izlīdzināja Optibet hokeja līgas izslēgšanas kārtas pusfināla sērijas rezultātu – 1:1. Divus vārtus jelgavnieku rindās guva Ričards Bernhards, bet vienus – Ralfs Jevdokimovs.

Pirms spēles kļuva zināms, ka “Zemgale/LLU” sastāvā pēc traumas sadziedēšanas atgriezās pieredzējušais aizsargs Mārtiņš Porejs, kurš izlaida pusi no regulārās sezonas spēlēm. Pieredzējušais hokejists vienmēr bija kopā ar komandu, bet viņa atgriešanās deva papildus enerģiju un drošības sajūtu uz laukuma.

“Mogo/LSPA” hokejisti bija gana aktīvi pirmās 5 spēles minūtes, bet pakāpeniski viņi sāka atkāpties jelgavnieku fiziska pārsvara priekšā. “Zemgale/LLU” spiediens noveda rīdziniekus pie kļūdas spēlētāju maiņas laikā, kas ļāva uzbrucējam Ralfam Jevdokimovam brīvi ieslidot viņu aizsardzības zonā un izdarīt negaidītu metienu, kurš bija ārkārtīgi precīzs – 1:0.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” spēlētāji prata izmantot “tuvā soliņa” priekšrocības (šajā trešdaļā komanda atrodas tuvāk pretinieka vārtiem un kontrolējot ripu var visu laiku mainīt spēlētājus, neļaujot to izdarīt pretiniekam, kuram ir tālāk jāskrien līdz savas komandas soliņam) un burtiski “nokausēja” pretinieku.

“Mogo/LSPA” vārtsargs Henrijs Ančs pēc spēles atzina, ka viņam šajā trešdaļā sāka pietrūkt elpas, jo uzbrukumi notika praktiski bez apstājas. Jelgavnieki šajā trešdaļā uz viņa vārtiem izdarīja 17 metienus, bet “Mogo/LSPA” uz Riharda Cimermaņa sargātiem vārtiem tikai – 4. Ledus meistars Oskars Ločmelis pastāstīja, ka kad viņš izgāja uz jelgavnieku aizsardzības zonas ledus, tad konstatēja, ka tā ir ārkārtīgi slidena, jo hokejisti ar slidām to nemaz nebija izbraukājuši.

“Zemgale/LLU” spiedienu trešdaļas noslēgumā realizēja uzbrucējs Ričards Bernhards, kurš guva vārtus un palielināja jelgavnieku pārsvaru līdz 2:0.

Trešajā trešdaļā spēles gaita kardināli mainījās. Abu komandu spēlētāji iepriekšējās trešdaļās patērēja tik daudz spēku, ka sāka pieļaut kļūdas un zaudēt disciplīnu. Komandas šajā spēles nogrieznī kopā nopelnīja 12 noraidījumus. Trešdaļas vidū bīstamāka situācija bija priekš “Zemgale/LLU” spēlētājiem, jo viņiem bija četras minūtes pēc kārtas jāspēlē mazākumā. Par laimi mājiniekiem, vārtsargs Rihards Cimermanis spēlēja precīzi un neļāva ripai nokļūt savos vārtos.

Trešdaļas noslēgumā “Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Kādu brīdi šī priekšrocība deva rezultātus, bet “Zemgale/LLU” hokejisti bija ļoti motivēti izmanto šo iespēju savā labā un pakāpeniski nonāca, līdz rīdzinieku aizsardzības zonai, kur pēc Frenka Razgala pašaizliedzīgas cīņas, ripu tukšos vārtos ieraidīja Ričards Bernhards – 3:0.

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols pēc spēles atzina, ka salīdzinot ar iepriekšējo spēli, hokejisti šodien nepieļāva muļķīgas kļūdas, kas arī kļuva par pamatu pārliecinošai uzvari. Abu komandu hokejisti uzskata, ka šis būs viens no interesantākiem pusfināliem, kurā uzvarētājs iespējams tiks noskaidrots tikai pēc septiņām spēlēm.

Nākamos hokeja svētkus varēsim svinēt jau šajā piektdienā, kad “Zemgale/LLU” dosies izbraukumā uz Rīgu. “Mogo/LSPA” spēlētāji solīja, ka centīsies izmantot mājas spēles priekšrocības, lai izvirzītos šī pusfināla vadībā. Vai viņiem tas izdosies, to mēs visi varēsim redzēt “Sportacentrs.com” mājas lapā un TV kanālā. Spēle, kā jau pierasts sāksies pulksten 19:00.

Vārtu guvēji

“Zemgale/LLU”: 16:41 Ralfs Jevdokimovs; 36:45 Ričards Bernhards (Ozols, Jākovsons); 57:28 Ričards Bernhards (Razgals).

Foto galerija

Spēles labākie momenti

Foto: Ruslans Antropovs / Video: Sportacentrs.com