Optibet hokeja līgas fināla izslēgšanas kārtas trešajā spēlē starp HK “Zemgale/LLU” un HK “Kurbads”, jelgavnieki savās mājās piekāpās ar rezultātu 1:6 (0:3; 1:1; 0:2). “Kurbads” ieguva trīs vārtu pārsvaru pirmajā trešdaļā un spēja to vairot līdz spēles beigām, panākot sērijā rezultātu 0:3.

Neskatoties uz to, ka “Zemgale/LLU” spēlētāji sāka spēli ar pārliecību, ka spēs pārņemt spēles vadību jau pirmajā trešdaļā, bet visas cerības sagruva jau otrajā trešdaļas minūtē. “Kurbads” spēlētājiem pirmajā minūtē izdevās iespiest jelgavniekus savā aizsardzības zonā un jau otrā minūtē, vārtsarga Riharda Cimermaņa atsisto ripu, vārtos ieraidīja Sandis Zolmanis – 0:1. Sestajā minūtē “Zemgale/LLU” ieguva iespēju spēlēt lielā vairākumā, bet tā netika realizēta. Rīdzinieku aizsargs Jēkabs Rēdlihs četrpadsmitā minūtē atkārtoja vārtu guvumu scenāriju, ieraidot ripu, kuru atsita vārtsargs Rihards Cimermanis – 0:2. Astoņpadsmitā minūtē Mārcis Zembergs gūst trešos vārtu, gūstot vērā ņemamu pārākumu “Kurbads” labā – 0:3.

Otrā trešdaļā “Zemgale/LLU” spēlētāji uzsāka savu spiedienu, lai atgūtu atšķirību spēles rezultātā. Pirmajā spiedienu kārtā vārtus gūt neizdevās, savukārt rīdzinieku uzbrucējs Sandis Zolmanis sestā minūtē ātrā pretuzbrukumā guva ceturtos vārtus – 0:4. Jelgavnieki turpināja savu spiedienu un astotā minūtē, pēc Mārtiņa Mežuļa piespēles un Artjoma Ogorodņikova metienu uz vārtiem, atlekušo ripu vārtos ieraidīja Lauris Rancevs #25 – 1:4. “Zemgale/LLU” spiediens nedaudz noplaka, spēle kļuva raustīta, līdz septiņpadsmitajā minūtē Olafas Aploks nopelnīja noraidījumu līdz spēles beigām, kas morāli iedragāja jelgavnieku centienus gūt vēl kādus vārtus.

Trešās trešdaļas četrpadsmitajā minūtē “Kurbads” nopelnīja divus noraidījumus un jelgavnieku treneri pieņēma lēmumu nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, lai lauztu spēles ritējumu. Par nelaimi pretinieka aizsardzības zonā tika zaudētā ripa un “Kurbads” aizsargs Aleksandrs Galkins, no savu vārtu zilās līnijas, raidīja ripu pāri visam laukumam un tā ielidoja tukšos vārtos – 1:5. Zaudētie vārti mazināja “Zemgale/LLU” spēlētāju entuziasmu un septiņpadsmitajā minūtē tika izlaists ātrs pretuzbrukums, kuru izmantoja rīdzinieku uzbrucējs Toms Zeltiņš – 1:6. Atlikušās četrās minūtēs jelgavnieki palielināja savu spiedienu un saasināja spēli pie “Kurbads” vārtiem, bet spītīgā ripa vārtos tā arī nenonāca.

Pēc trim fināla izslēgšanas kārtas spēlēm “Zemgale/LLU” sērijā atrodas iedzinēju lomā ar trim zaudētām spēlēm, sērijā, kur uzvaru gūst komanda ar četrām uzvarām. Protams, ka hokejisti ir neapmierināti ar savu sniegumu, bet plinti krūmos nemet, jo nekas nav zaudēts, kamēr pretinieks nav uzvarējis. Ceturtā fināla spēle tiks aizvadīta jau šodien, Jelgavas ledus hallē, plkst.17:10. Spēles tiešraidi varēs vērot LTV7 kanālā, ka arī Internetā ltv.lv un replay.lv