JAHL/1. līga

Svētdien “Zemgale Juniors” devās izbraukumā, lai aizvadītu “Junioru Attīstības hokeja līgas” (JAHL) regulārā čempionāta spēli pret turnīra trešās vietas īpašniekiem “Brocēniem” un asumu pilnā spēlē izcīnīja uzvaru ar rezultātu 5:3 (0:0; 3:2; 2:1).

“Brocēnu” sastāvā spēlē trīs bijušie “Zemgale Juniors” spēlētāji, ka arī vairāki spēlētāji ar pieredzi Virslīgā. Jelgavnieku sastāvs tika papildināts ar “Zemgale/LBTU” aizsargu Robertu Andersonu un uzbrucējus Kevinu Strādnieku. Papildus komandas sastāvā uz ledus atgriezies divkārtējai Latvijas čempions – uzbrucējs Kristers Brauns.

Pirmajā trešdaļā “Zemgale Juniors” piederēja iniciatīva uzbrukumos, bet vārtos precīzi spēlēja “Brocēnu” vārtsargs Ralfs Donis. Jelgavnieku vārtsargs Lukas Bukatovs arī nepieļāva ripai nonākt vārtos un pirmais spēles nogrieznis noslēdzies ar rezultātu – 0:0.

Vēl pirmās trešdaļas vidū sākās asumi starp abu komandu spēlētājiem, kuru iemeslus no malas grūti noteikt. Daudzi nesportiskie paņēmieni un sitieni padarīju šo spēli saraustītu. Lielu baudu tā nesagādāja ne sportistiem, ne skatītājiem. Saimnieki spēles beigās sakrāja 82, bet jelgavnieki 10 soda minūtes.

Noraidījumi arī izšķīra spēles rezultātu. Otrās trešdaļas sākumā “Zemgale Juniors” uzbrucēji Kevins Strādnieks un Helmuts Spriņģis guva vārtus vairākumā, bet Deniss Vilmans – mazākumā. Mājinieki trešdaļas izskaņā vienas minūtes laikā atguva divus vārtus, kas deva viņiem cerības uz atspēlēšanos – 3:2.

Trešās trešdaļas sākumā “Brocēni” izlīdzināja spēles rezultātu, bet nākošās minūtes laikā Roberts Vītols atjaunoja jelgavnieku vadību, bet vēl pēc 2 minūtēm Kristers Vītoliņš vairoja šo pārsvaru – 5:3.

“Zemgale Juniors” izcīnīja svarīgus trīs punktus JAHL turnīra tabulā un tagad kopā ar “Prizmas” hokejistiem konkurē par pēdējo vietu izslēgšanas spēļu kārtai ar vienādu punktu skaitu.

4. februārī savās mājās “Zemgale Juniors” tiksies ar JAHL turnīra līderiem “HS Falcons”. Spēle solās būt ļoti aizraujoša, jo sestdien vairāki abu komandu spēlētāji aizvadīs savstarpējo spēli “Zemgale/LBTU” un “Mogo/LSPA” rindās.

JAHL turnīra tabula

Vieta

Komanda

Spēles

Punkti

1.

HS Falcons

22

59

2.

HS Kurbads

21

56

3.

Brocēni

22

45

4.

Prizma

21

36

5.

Zemgale Juniors

21

36

6.

HS Rīga

22

30

7.

Liepājas SSS

21

24

8.

HK Tukums

20

13

9.

HC Žalgiris

20

10

10.

Baltu Vilki

22

9

Foto: Ruslans Antropovs / arhīvs

Share