Jaunieši (JLSS), LV izlases

Latvijas sieviešu hokeja valstsvienībā no 8. līdz 14. aprīlim startē hokeja pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupā Itālijas pilsētā Asiago. Jelgavas ledus sporta skolu (JLSS) izlasē pārstāv četras mūsu meitenes – Anna Kubliņā (JLSS U-18), Elīza Platā, Māra Trēziņa, Guna Estere Gailīte (visas L&L/JLSS).

Čempionātu sieviešu izlase uzsāka ar spēli pret Itālijas valstsvienību un piedzīvoja smagu zaudējumu ar rezultātu 1:5 (0:1; 0:3; 1:1). Vienīgos vārtus Latvijas labā, pēc Līgas Miljones un Annas Lagzdiņas piespēlēm, guva aizsardze Anna Kubliņa (JLSS U-18).Otrajā spēlē Latvijas valstsvienība tikās ar līdzvērtīgu spēkos Polijas izlasi un dramatiskā cīņā guva uzvaru ar rezultātu 2:1 (0:0; 1:0; 1:1). Vārtus Latvijas labā guva Sarma Ozmena un Kanādā dzimusi latviešu izcelsmes uzbrucēja Krista Jip-Čaka.


Trešā spēle latvietes tikās ar Ķīnas sieviešu hokeja izlasi, kura pirms tam bija pieveikusi polietes ar rezultātu 4-0 un tās droši varēja uzskatīt par spēles favorītēm. Tomēr mūsu meitenes spēja parādīt ļoti cienīgu pretsparu un gūt smagu uzvaru ar rezultātu 2:1 (0:0; 0:1; 2:0). Pirmajā trešdaļā ripas kontrolē dominēja mūsu meitenes, bet viņam vien pietrūka metienu uz vārtiem. Otrās trešdaļas pirmā minūtē ķīnietes izvirzījās vadībā ar vieniem gūtiem vārtiem. Trešajā trešdaļā Latvijas izlases meitenes precīzi izmantoja divus vairākumus un abos gadījumos, asistējot Kristai Jip-Čakai, vārtus guva Līga Miljone. Ķīnietes līdz spēles beigām vienkārši nomētāja vārtsardzes Kristiānes Apsītes vārtus, bet meitenes nosargāja savus vārtus neskartus. Metienu attiecība uz vārtiem šajā spēlē: Latvija – 15 metieni, Ķīna – 30.Latvijas sieviešu valstsvienību priekšā gaida vēl divas spēles. Ar Koreju un Kazahstānu. Korejas izlasei vakar izdevās pieveikt itālietes un līdz ar to šobrīd Latvijas izlase ar sešiem punktiem turnīra tabulā ieņem trešo vietu. Pirmajā vietā atrodas Itālija, bet otrā – Ķīna. Visām trim komandām ir vienāds punktu skaits (seši) un vienīgais, kas viņas šķir ir gūto un zaudēto vārtu attiecība. Ceturtā vietā atrodas Korejas valstsvienība ar pieciem punktiem, bet piektajā – Kazahstāna ar četriem punktiem. Polijas izlase atrodas pēdējā vietā negūstot nevienu punktu. Mūsu meitenēm ir nepieciešams uzvarēt abās nākošās spēlēs ar lielu gūto vārtu pārsvaru, lai pretendētu uz pirmo vietu turnīrā un tieši tāpēc viņām vajadzīgs mūsu atbalsts.

Spēļu tiešraides un ierakstus varēs vērot arī šeit.

Foto: P.B. Photo, Roberto Costa Ebech

Tiešraide: Latvija - Koreja 12.04.2018.

Tiešraide: Latvija - Kazahstāna 14.04.2018.

Latvija - Ķīna 12.04.2018.

Latvija - Polija 09.04.2018.

Latvija - Itālija 08.04.2018.

Saistītie raksti

Share