LV izlases

Kopumā astoņi Jelgavas hokeja pārstāvji pielikuši savu roku pie tā, lai Latvijas nacionālā izlase izcīnītu Vācijas kausu (“Deutschalnd Cup”) Eiropas prestižāka pārbaudes turnīrā, kurš no 5. līdz 8. novembrim norisinājās Krēfeldā.

Latvijas nacionālā hokeja izlase pirmo reizi piedalījās šajā starptautiskā turnīrā un tajā tika iekļauti astoņi Jelgavas hokeja pārstāvji. No “Zemgale/LLU” uz izlasi tika izsaukti aizsargi Ēriks Ševčenko un Harijs Brants, ka arī uzbrucējs Ralfs Jevdokimovs. Izlases galvenā trenera Boba Hārtlija pienākumus tika uzticēts pildīt Jelgavas hokeja kluba galvenajam trenerim Artim Ābolam, bet par ekipējumu rūpēties –  Andrim Leitim.

Izlases sastāvā startēja vēl trīs jelgavnieki un Jelgavas ledus sporta skolas (JLSS) bijušie audzēkņi – uzbrucēji Gatis Sprukts (HK “Olimp/Venta 2002”), Renārs Krastenbergs (bez kluba) un vārtsargs Rūdolfs Gusts Lazdiņš (HK “Olimp/Venta 2002”).

Latvijas nacionālā izlase turnīrā aizvadīja trīs spēles. Pirmajā spēlē ar rezultātu 4:2 (1:0; 2:2; 1:0) pieveica Vācijas U-23 izlasi, otrā – ar rezultātu 0:2 (0:0; 0:0; 0:2) piekāpās Vācijas nacionālai izlasei. Turnīra finālā, otro reizi tiekoties ar sacensību saimnieku pieaugušo izlasi, Latvijas hokejisti spēles papildlaikā spēja gūt uzvaru ar rezultāt 3:2 (2:1; 0:0; 0:1; 1:0).

“Protams, šādos laikos uzvara jebkādā turnīrā ir nozīmīga. Turklāt uz Vāciju neatbraucām labākajā sastāvā, bet spēlējām pret ļoti spēcīgu pretinieku. Vienmēr ir patīkami uzvarēt, to nevar noliegt. Arī ģērbtuvē pēc spēles valdīja pacilātības sajūta. Mums liela daļa hokejistu bija no “Optibet” līgas, un lielākajai daļai šāda līmeņa spēles bija pirmo reizi. Ģērbtuvē bija vienotība, to šodien parādījām arī laukumā. Cīņasspars un pašatdeve, ko puiši šajā mačā demonstrēja, parādīja labo atmosfēru komandā,” intervijā portālam “Sportacentrs.com” atklāja izlases galvenā trenera amata izpildītājs Artis Ābols.

No jelgavniekiem veiksmīgākais starts turnīrā padevās Gatim Spruktam, kuram šī bija debija Latvijas nacionālā izlasē un kurš fināla spēlē guva savus pirmos vārtus pieaugušo valstsvienībā. Sprukts piedalījās visās trīs spēlēs, izdarījis 4 metienus vārtu rāmī, guvis 1 vārtus, bija uz ledus vēl divu vārtu guvumu laikā un turnīrā izpelnījās pozitīvu lietderības koeficientu.

Jelgavnieks Renārs Krastenbergs arī aizvadīja visas trīs spēles, kurās atdeva 2 rezultatīvās piespēles, izdarīja 8 metienus vārtu rāmī un turnīrā atzīmējies ar pozitīvu lietderības koeficientu.

Pieredzējušais “Zemgale/LLU” aizsargs – Ēriks Ševčenko divās spēlēs atdeva 1 rezultatīvu piespēli, 3 reizes metis vārtu rāmī un kopumā sacensībās nopelnīja lietderības koeficientu +2.

“Zemgale/LLU” uzbrucējs Ralfs Jevdokimovs piedalījās vienā spēlē, kurā atzīmējās ar neitrālu lietderības koeficientu. Jelgavas hokeja komandas aizsargs Harijs Brants piedalījās divās spēlēs un pārsvarā darīja “melno darbu”, kurš statistikā neparādās, bet bez kura uzvara nebūtu iespējama. Arī abiem šiem spēlētājiem šī bija debija valstsvienības sastāvā.

JLSS bijušais audzēknis Rūdolfs Gusts Lazdiņš aizsargāja Latvijas nacionālās izlases vārtus vienā spēlē, atraidot 97% no visiem metieniem. Vienīgajos ielaistos vārtos, atbildība drīzāk būtu jāuzņemas aizsargam, kurš neatradās savā pozīcijā, nevis jaunajam vārtsargam. Lazdiņa debijas sniegums valstsvienībā tika pozitīvi atzīmēts no trenera Arta Ābola puses.

Share