Jaunumi

2017. gada 01. novembrī Optibet hokeja līgas spēlē starp Zemgale/LLU un Liepāja/Optibet, jelgavnieki tiek aicināti kopā ar hokejistiem piedalīties labdarības akcijā “Izvēlēties. Noticēt.”, kuras laika visi tiek aicināti ziedot lietas, kuras palīdzētu pavadīt brīvo laiku, pusaudžiem kuri cīnās ar atkarību raisošām vielām.

Biznesa Augstskolas „Turība” sabiedrisko attiecību maģistrantūras studenti sadarbībā ar VSIA Slimnīcu „Ģintermuiža” 5. nodaļu uzsāka akciju, lai aicinātu Latvijas sabiedrību atbalstīt pusaudžu narkoloģiskās motivācijas programmu ziedojot:

  • galda spēles;
  • sporta inventāru;
  • grāmatas;
  • kancelejas preces;
  • saimniecības preces;
  • rokdarbu materiālus

ar ko pusaudži varētu pavadīt savu brīvo laiku ārpus vai starp terapijas nodarbībām.

Narkoloģiskās motivācijas programma paredzēta pusaudžiem, atkarības vielu lietotājiem vecumā no 12 līdz 17 gadiem no visas Latvijas. Programmas laikā ar pusaudžiem katru dienu strādā dažāda veida speciālisti – narkologs, psihologs, ergoterapeits, mākslas terapeits, sporta instruktors, sociālais darbinieks un sociālais pedagogs. 

Tomēr pusaudžiem no programmas brīvajā laikā, kad nenotiek ārstēšanās terapijas, „Jauniešu mājā” nav  kā aizpildīt savu brīvo laiku, jo slimnīcas finansējums neparedz atsevišķus līdzekļus pusaudžu brīva laika pavadīšanai.

Pēc Centrālās Statistikas pārvaldes (CSP) datiem divu gadu laikā bērnu un pusaudžu skaits, kuriem konstatēti psihiski un uzvedības traucējumi psihoaktīvo vielu lietošanas dēļ ir palielinājies. Ja 2014. gadā ārstēto bērnu un pusaudžu skaits kopā bija 425, no tiem 206 personas pirmo reizi, tad 2015. gadā ārstēti 362, no tiem 147 pirmo reizi. Savukārt 2016. gadā ārstēti 412 bērni un jaunieši, no kuriem 275 pirmo reizi.

Ģintermuižas 5.nodaļas pusaudžu narkoloģiskās motivācijas programmas direktore Gunita Januma informē, ka atkarību izraisošo vielu lietošana pusaudžu vidū joprojām ir aktuāla, un pacientu skaitam ir tendence palielināties, vērojams arī sezonāls raksturs, kad rudenī, sākoties mācībām, vērojams lielāks pacietu pieplūdums. Pusaudžu narkoloģiskā motivācijas programma darbojas kopš 2014. gada.

Akcijai gaitai ikviens var sekot līdzi sociālajos tīklos: https://www.facebook.com/IzveletiesNoticet

Informācija par akciju:

Laura mob. 26134954 ([email protected];

Ilze  ([email protected]), mob.27234151;

Linda mob. 28211218  ([email protected]).

Share