OHL/Virslīga

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” aizvadījusi savu labāko sezonu Optibet hokeja līgas čempionātā, pirmo reizi regulārā turnīrā izcīnot pirmo vietu. Tomēr svarīgākās cīņas par Latvijas čempionu titulu komandai vēl ir priekšā.

HK “Zemgale/LLU”, sastāva komplektācijas laikā 2020. gada augustā, galvenais treneris Valērijs Kuļibaba saņēma AS “Dinamo Rīga” piedāvājumu vadīt Jaunatnes hokeja līgas (MHL, Krievija) vienību HK “Rīga” un viņa vietā komandu tika uzaicināts vadīt Latvijas valstsvienības treneris Artis Ābols.

Pirms sezonas pārbaudes turnīrā “Amber Puck Pro” jelgavnieki vēl neuzrādīja augstus rezultātus, bet viss krasi mainījās Optibet hokeja līgas čempionāta pirmajā mēnesī, kad kļuva skaidrs, ka “Zemgale/LLU” pretendēs uz turnīra medaļām.

Septembra sākumā, turpinot 2019. gadā aizsākto sadarbību, hokeja klubs “Zemgale” noslēdza fārmkluba līgumu ar “Dinamo Rīga”, kura rezultātā Jelgavas komandā šajā sezonā spēlēja četri “dinamieši” – Roberts Mamčics, Jānis Jaks, Davids Levins un Emīls Ģēģeris (kurš turpinās spēlēt līdz sezonas beigām). Savukārt Jelgavas ledus sporta skolas audzēknis – vārtsargs Artjoms Ļeščenko, tika izsaukts uz pārbaudēm valsts svarīgākā hokeja komandā.

Oktobris nāca ar lielu pārbaudījumu – komanda nonāca karantīnā dēļ saslimšanu ar koronavīrusu un uz vienu mēnesi izkrita no čempionāta. Šajā laika posmā, komandas uzbrucēju Raivi Kristiānu Ansonu ar 149. numuru draftēja Nacionālās hokeja līgas (NHL, ASV) klubs “Pittsburgh Penguins”. Raivis līdz janvāra vidus spēlēja Latvijā, bet devās prom uz Ziemeļameriku.

Novembrī komandas galvenais treneris Artis Ābols ar trim spēlētājiem – Ēriku Ševčenko, Hariju Brantu un Ralfu Jevdokimovu, ekipējuma menedžeri Andri Leiti un fizioterapeitu Robertu Opalevu, tika izsaukti uz Latvijas nacionālo valstsvienību, lai pirmo reizi vēsturē pārstāvētu valsti Eiropas prestižākajā pārbaudes turnīrā – “Deutschalnd Cup”. Pār pārsteigumu sev un visiem pārējiem mūsu hokejisti sašaurinātā turnīrā izcīnīja pirmo vietu, ierakstot jaunu panākumu valsts hokeja vēsturē.

“Zemgale/LLU” pēc karantīnas atgriezās čempionātā ar nestabilu sniegumu, bet jau novembra beigās aizsāka savā vēsturē garāko uzvaru sēriju, gūstot panākumus 13 spēles pēc kārtas. Pēc piedzīvotā zaudējuma, jelgavnieki aizvadīja 10 spēļu uzvaru sēriju un trīs spēlēs līdz čempionāta beigām pirmo reizi vēsturē saņēma kausu par uzvaru Optibet hokeja līgas regulārā čempionātā.

Jelgavniekiem šī bija rezultatīvākā sezona visā pastāvēšanas vēsturē. 36 spēlēs “Zemgale/LLU” izcīnīja 26 uzvaras pamatlaikā un 5 pamatlaikā, sakrājot 62 punktus (83 – pēc vecās punktu sistēmas). Līdz šim lielāko punktu skaitu (pēc vecās punktu sistēmas) komandai izdevās sakrāt 2018./2019. gadu sezonā, kad komanda nopelnīja 66 punktus un ieņēma otro vietu regulārā čempionātā.

“Zemgale/LLU” hokejisti bijuši naski arī uz vārtu guvumiem, ieraidot ripu pretinieku vārtos 176 reizes, kas ir par divām mazāk nekā 2004./2005. gadā, kad komanda guva 178 vārtu. Toties šajā sezonā savos vārtos tika ielaistas vismazāk ripas – 68, kas par 19 ripām mazāk, nekā 2016./2017. gada sezonā, kad tika ielaistas – 85. Vārtsargam Rihardam Cimermanim šī sezonā kļuva par labāko viņa karjerā, jo viņš 28 spēlēs spēja atvairīt 93.21% no raidītām ripām viņa sargātos vārtos, ka arī aizvadīt 5 “sausās” cīņas. Otram vārtsargam Mariusam Bajarūnam-Galejam rezultāts vēl labāks – 93.44%, bet viņš aizvadīja krietni mazāk spēļu.

Otro gadu pēc kārtas “Zemgale/LLU” uzbrucējs kļūst par rezultatīvāko spēlētāju Optibet hokeja līgas regulārā čempionātā. Šoreiz lielisku sniegumu uzrādīja Kirils Tambijevs, kurš 27 spēlēs guva 20 vārtus un atdeva 32 rezultatīvo piespēli. Pagājušā sezonā Latvijas čempionāta rezultatīvākā spēlētāju godu izcīnīja jelgavnieks Gatis Sprukts (tagad spēlē “Olimp/Venta 2002”), jo 35 spēlēs guva 19 vārtus un atdeva 33 rezultatīvas piespēles.

Kluba vēsturē vēl bija divas reizes, kad tās spēlētājs kļuva par rezultatīvāko Latvijas čempionātā un abās tas bija Guntis Pujāts (tagad HK “Liepāja” treneris). 2011./2012. gada sezonā 36 spēlēs viņš guva 31 vārtus un atdeva 38 rezultatīvās piespēles, bet 2012./2013. gada sezonā – 28 vārtus un 22 piespēles.

Tomēr svarīgākās “Zemgale/LLU” spēles ir vēl priekšā – izslēgšanas spēļu kārtā par Latvijas čempionu titulu. Jelgavniekiem jau tagad ir garantētas bronzas medaļas, bet hokejistus interesē tikai pirmā vieta un viņi gatavojās pēdējām cīņām atdot visus savus spēkus.

Izslēgšanas spēļu kārtas pusfināls sāksies jau pirmdien, 22. martā un tajā jelgavnieki tiksies ar 2018./2019. gada sezonas čempioniem – “Mogo/LSPA”. Gan pusfinālā, gan finālā vienības spēlēs līdz kādas komandas četrām uzvarām. Spēles notiks bez skatītāju klātbūtnes, bet tās varēs vērot “Sportacentrs.com” mājas lapā un TV kanālā. Visas pusfināla spēles notiks pulksten 19:00. Jelgavas hokejistu atbalstītājus aicina turēt īkšķus par savu komandu, ka arī rakstīt atbalsta komentārus vienības sociālos tīklos.

Otrā pusfināla pārī savā starpā cīnīsies “Olimp/Venta 2002” un “Liepāja”.

Izslēgšanas spēļu pusfināla spēļu grafiks

  • 03.2021. 19:00  Jelgavas ledus halle;
  • 03.2021. 19:00  Jelgavas ledus halle;
  • 03.2021. 19:00  Mogo ledus halle;
  • 03.2021. 19:00  Mogo ledus halle;
  • 03.2021. 19:00  Jelgavas ledus halle – ja vajadzēs;
  • 04.2021. 19:00  Mogo ledus halle – ja vajadzēs;
  • 03.04.2021.  19:00 Jelgavas ledus halle – ja vajadzēs.
Share