OHL/Virslīga

Rezultatīvs sezonas noslēgums

Pēdējā regulārā čempionāta spēlē HK “Zemgale/LLU” izbraukumā izcīnīja pārliecinošu uzvaru pār “Prizma/IHS” hokejistiem ar rezultātu 12:4 (4:2; 2:1; 6:1). Rezultatīvākais uzbrucējs Jegors Kurbatovs guva trīs vārtus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles. Komanda turnīra ieņēma piekto vietu un nākamnedēļ uzsāks cīņu izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā, kur cīnīsies ar HK “Liepāja” līdz divām uzvarām.

“Zemgale/LLU” spēlētāji pārņēma ripas kontroli savās rokās jau no pirmām spēles minūtēm. “Prizma/IHS” pāris reizes bīstami apdraudēja jelgavnieku vārtus, līdz brīdim, kad trešajā minūtē viņi nenonāca mazākumā. Jelgavnieku piecinieks vairāk nekā pusotru minūti veidoja izspēles, lai uzbrucējs Aleksandrs Visockis, pēc Juliāna Misjusa un Sebatiana Jandas piespēlēm, atklātu spēles rezultātu – 1:0. Jau pēc 30 sekundēm uzbrukumā uz “Prizma/IHS” vārtiem devās jelgavnieku rezultatīvākais uzbrucēju trijnieks, kas noslēdzās ar to, ka uzbrucējs Aleksandrs Pavļenko (Alexander Pavlenko) dubultoja savas komandas rezultātu – 2:0. Rīdzinieki nekavējoties nomainīja vārtsargu Klāvu Deimiondu Ošiņu pret Ņikitu Ustinoviču (Nikita Ustinovich), kurš sausajā nostāvēja vien vienu minūti, jo pie vārtu guvuma tika “Zemgale/LLU” uzbrucējs Vladislavs Adeļsons3:0. Pēc ātru vārtu guvumiem, jelgavnieki pavirši nospēlēja aizsardzībā, kas ļāva “Prizma/IHS” spēlētājiem divas reizes apdraudēt Reiņa Petkus sargātos vārtos, kurus izdevās nosargāt neskartus. Ledus saimnieki jau nākošā minūtē otro reizi nonāca mazākumā un šo iespēju izmantoja “Zemgale/LLU” uzbrucējs Jegors Kurbatovs (Yegor Kurbatov)4:0. Pēc vārtu guvuma, jelgavnieki atkārtoti pavirši nospēlē aizsardzībā un pie viena vārtu guvuma tika “Prizma/IHS” uzbrucējs Kārlis Tiltiņš – 4:1. Otrajā trešdaļas pusē “Zemgale/LLU” turpināja dominēt uz laukuma un vairākas reizes tās hokejisti aizmeta ripu garām tukšiem vārtiem. Trešdaļas izskaņā jelgavniekiem piekliboja disciplīna un viņi nonāca lielā mazākumā, ko izmantoja “Prizma/IHS” uzbrucējs Sandis Grīnbergs – 4:2. Dažas minūtes vēlāk “Zemgale/LLU” atkal nonāca lielā mazākumā, bet šoreiz nosargāja savus vārtus neskartus līdz trešdaļas beigām.

Otrās trešdaļas sākumā “Zemgale/LLU” izdevās paspēlēt vairākumā, bet pārspēt rīdziniekus viņiem neizdevās. Turpinājumā jelgavnieki kontrolēja spēles gaitu, kas ļāva Juliānam Misjusam un Gatim Spruktam izveidot divus bīstamus uzbrukumus, bez vārtu guvumā. Trešdaļas astotā minūtē uzbrukumam pieslēdzās “Zemgale/LLU” jaunākais spēlētājs – aizsargs Daniels Goršanovs, kuršu guva piekto vārtus – 5:2. Jau pēc minūtes ātrā pretuzbrukumā devās jelgavnieku rezultatīvākais uzbrucējs Gatis Sprukts, panākot rezultātu – 6:2. “Prizma/IHS” galvenais treneris Ēriks Miļūns bija atkal spiests nomainīt vārtsargus. Trešdaļas vidū “Zemgale/LLU” kārtējo reizi pievīla disciplīna un nācās divas minūtes spēlēt mazākumā, kura laikā uzbrucējam Juliānam Misjusam bija iespēja palielināt spēles rezultātu, bet ripa aizlidoja garām vārtiem. Trešdaļas vidū jelgavnieki divas reizes pēc kārtas spēlēja mazākumā, nosargāja savus vārtus neskartus, bet jau spēlējot pilnā sastāvā izlaida “Prizma/IHS” pretuzbrukumu, kuru rezultatīvi noslēdz uzbrucējs Everts Ozols – 6:3.

Trešās trešdaļas sākumā ripas kontrole nedaudz izlīdzinājās un “Prizma/IHS” spēlētājiem pat bija reālas iespējas samazināt rezultāta atšķirību. Tomēr ceturtā minūtē jelgavnieku aizsargs Semjons Bukarevs (Semyon Bukarev) ar precīzu metienu guva savus pirmos sezonas vārtus – 7:3. Pēc 40 sekundēm uzbrukumā devās Krievijas leģionāru pāris, kas pēc Aleksandra Pavļenko (Alexander Pavlenko) piespēles ļāva Jegoram Kurbatovam (Yegor Kurbatov) gūt vēl vienus vārtus – 8:3. Vēl pēc 40 sekundēm vārtus guva Juliāns Misjus9:3, bet pēc minūtes – Sebastians Janda (Sebastian Janda)10:3. “Prizma/IHS” trešo reizi spēlē nomainīja vārtsargu, kura palīdzēja veselas desmit minūtes, bet tad šo veiksmi pārtrauca Juliāna Misjus gūtie vārti – 11:3. Rīdziniekiem bija iespējas ieraidīt ripu vārtos un vienu pat viņiem neieskaitīja, trīs minūtes līdz spēles beigām vēl vienus vārtus guva Jegors Kurbatovs (Yegor Kurbatov)12:3. Pusotru minūti līdz spēles beigām “Prizma/IHS” aizsargs Artūrs Andžāns izdarīja precīzu metienu uz Reiņa Petkus sargātiem vārtiem, kura precīzi ielidoja vārtos – 12:4. Pēdējā trešdaļas minūtē “Zemgale/LLU” aizsargs Aleksandrs Kovirins (Alexander Kovyrin) iesaistījās dūru cīņā un jelgavnieki palika mazākuma, kura laikā rīdzinieki nomētāja viesu vārtus, bet rezultātu vairs nespēja izmainīt.

Vārtu guvēji: Aleksandrs Visockis, Alexander Pavlenko, Vladislavs Adeļsons, Yegor Kurbatov (3 reizes), Daniels Goršanovs, Gatis Sprukts, Semyon Bukarev, Juliāns Misjus (2 reizes), Sebastian Janda.

Rezultatīvās piespēles: Juliāns Misjus, Sebastian Janda, Yegor Kurbatov (3 reizes), Gatis Sprukts (4 reizes), Aleksandrs Novikovs, Alexander Pavlenko (4 reizes), Aleksandrs Visockis, Vladislavs Adeļsons, Ričards Bernhards, Valentīns Feoktistovs.