JAHL/1. līga

Svētdien, 2018. gada 02. septembrī, Jelgavas ledus hallē savu pirmo sezonas spēli aizvadīja hokeja komanda “Zemgale Juniors”, kura startēja jaunajā Junioru Attīstības hokeja līgā (JAHL). Ledus saimniekiem pretī stājās HK “Pārdaugava” (Rīga), kura sagādāja jelgavniekiem zaudējumu ar rezultātu 0:4 (0:2; 0:0; 0:2).

Rīdzinieki pārsteidza jelgavniekus jau pašā spēles sākumā, kad trīspadsmitajā sekundē ātros vārtus guva uzbrucējs Ričards Stāmurs – 0:1. “Zemgale Juniors” spēlētāji spēja atgūties pēc zaudētiem vārtiem trešdaļas vidū, kad pārņēma spēles kontroli un sāka rīkot savus uzbrukumus uz pretinieka vārtiem. Tomēr pietrūka spēles disciplīnas un sešpadsmitajā minūtē HK “Pārdaugava” vairākumā dubultoja gūto vārtu skaitu ar Ralfa Cimara gūtiem vārtiem – 0:2.

“Zemgale Juniors” patstāvīgi uzbruka gan pirmās trešdaļas beigās, gan arī otrās trešdaļas gaitā. Tika izveidotas daudzas izdevīgas situācijas, bet ripu rīdzinieku vārtos neizdevās ieraidīt. Četras reizes otrajā trešdaļā jelgavnieki spēlēja vairākumā, bet neviena reize nenoveda pie vārtu gūšanas.

Trešo trešdaļu “Zemgale Juniors” uzsāka ar tādu pašu sparu un centību glābt situāciju, bet septītā minūtē rīdzinieks Aleksandrs Sverdlovs guva trešos vārtus un ledus saimnieki salūza psiholoģiski – 0:3. Jau pēc minūtes HK “Pārdaugava” uzbrucējs Kārlis Tiltiņš panāca ceturtos vārtus – 0:4 un jelgavniekiem pazuda kopīga vēlme gūt vārtus. Atsevišķi uzplaiksnījumi bija, bet ar tiem bija par maz, lai mainītu spēles gaitu, kā rezultātā pirmajā spēlē tika piedzīvots nepatīkams zaudējums.

Junioru Attīstības Hokeja Līga (JAHL) tika izveidota 1.līgas čempionāta vietā. JAHL čempionātā atļauts piedalīties 1998. – 2001. gadā dzimušiem hokejistiem. Tāpat katra komanda ir tiesīga pieteikt uz spēli ne vairāk kā 3 spēlētājus, kuri dzimuši 1996.-1997.gadā. Kā arī četras komandas (“Venta 2002”, “Mārupe/AKO”, “Valmiera HK” un “Daugavpils Dinaburg”) var papildus pieteikt trīs 1996.gada un vecākus spēlētājus.

JAHL debijas čempionātā startēs deviņas komandas: HK “Venta 2002”, HK “Zemgale/JLSS”, “Prizma”, “Dinaburg Daugavpils”, HS “Rīga 2002”, HS “Mārupe/AKO”, “Pārdaugava”, “Valmieras HK” un “Liepājas SSS”.

Pagājušā sezonā “Zemgale Juniors” ar nosaukum “Zemgale JLSS” 1. līgā ieņēma astoto vietu no deviņām komandām. Līdz sezonas vidum komandai bija izredzes iekļūt izslēgšanas kārtā, bet viena neveiksmīga spēle pret HK “Mārupe” izšķīra komandas visa turnīra likteni.

Hokeja faniem, kuriem pietrūkst spēļu baudas brīži, noteikti iesakām apmeklēt JAHL spēles Jelgavā, jo šajā līgā spēlē jaunieši, kuri sastāda Latvijas hokeja nākotni un starp tiem var izaugt arī augsta līmeņa zvaigznes. Piemēram, šobrīd sastāvā startē piecpadsmit gadus vecs aizsargs Bogdans Hodass, kurš šī gada augustā startēja Latvijas U-16 nacionālās izlases sastāvā un trijās spēlēs izdarīja 2 rezultatīvās piespēles, noslēdzot turnīru ar rezultativitātes koeficientu +1. Ātrumu un spēka paņēmienu šajā līgā netrūkst, tāpēc spēles nemaz nebūs garlaicīgas.

JAHL turnīra tabula

Vieta Komanda Spēles Punkti
1 Pārdaugava 1 3
2 Dinaburg Daugavpils 1 3
3 HS Rīga 2002 1 2
4 Venta 2002 1 1
5 Zemgale Juniors 1 0
6 Prizma 1 0
7 Liepājas SSS 0 0
8 Mārupe/Ako 0 0
9 Valmieras HK 0 0

Spēles galerija

Saistītie raksti

Share