LV izlases

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols vadīs Latvijas nacionālo izlasi “Deutschland Cup” pārbaudes turnīrā, kurš nākošnedēļ norisināsies Vācijas pilsētā Krēfeldā. Izlases sastāvā iekļauti arī divi jelgavnieki –  Gatis Sprukts un Renārs Krastenbergs.

Hokeja komandas “Zemgale/LLU” galvenajam trenerim Artim Ābolam šī būs piektā sezona pēc kārtas, kad viņš strādā ar Latvijas nacionālo izlasi trenera asistenta amatā. Janvārī, kopā ar bijušo komandas galveno treneri Valēriju Kuļibabu, viņi gatavoja hokejistu Pasaules čempionātam, kurš tika atcelts koronavīrusa pandēmija dēļ. Jāpiezīmē, ka Latvija nacionālas galvenais treneris joprojām ir kanādietis Bobs Hārtlijs, bet viņš nevarēs braukt uz pārbaudes turnīru, jo vada Kontinentālās hokeja līgas komandu – Omskas “Avangard”.

Prestižākais Eiropas hokeja pārbaudes turnīrs “Deutschland Cup” šogad norisināsies ar samazinātu komandu skaitu. Covid-19 izplatības dēļ no dalības tajā atteicās Norvēģija, Slovākijas, Šveices un Krievijas izlases un tāpēc tajā startēs tikai trīs komandas – Vācijas, Vācija U-23 (DEB Top Team Beijing) un Latvijas izlases. Turnīra organizatori uzsver, ka tas ir ļoti svarīgs, jo kalpos, kā izmēģinājums visiem drošības pasākumiem 2021. gada Pasaules čempionātam un 2022. gada Olimpiskām spēlēm.

Hokejistiem un komandu personālam 48 stundas pirms ierašanās turnīra norises vietā ir jābūt negatīvām Covid-19 analīzēm. Pēc ierašanās, visi turnīra dalībnieki tiks ievietoti tā saucamos “burbuļos” – viesnīcās un arēnās, kuras gandrīz pilnībā ir izolētas no kontaktēšanas ar ārpasauli. Komandas aizvadīs pa vienai spēlei ar katru komandu, bet fināla spēlē tiksies divas spēcīgākās vienības. Spēles notiks bez skatītājiem, bet visas Latvijas nacionālās izlases tikšanās tiks translētas LTV7.

Latvijas izlases spēļu grafiks pārbaudes turnīrā:

  • 6. novembris 18:00 DEB Top Team Beijing – Latvija;
  • 7. novembris 17:45 Vācija – Latvija;
  • 8. novembris 15:30 Fināls (ja Latvija iekļūs finālā).
Share