JAHL/1. līga

2017. gada 26. novembrī Jelgavas ledus hallē 1. līgas komanda “Zemgale/JLSS” regulārā čempionāta spēlē panāk uzvaru pār “Mārupe” ar rezultātu 6:2 (2:1; 1:1; 3:0) un pakāpjas turnīra tabulā par divām pozīcijām.

Pirms spēles spēcīgākas komandas status piederēja HK “Mārupe” gan tās sastāva dēļ, gan dēļ tā, ka viņa bija pieveikusi “Venta 2002”, kura ieņem otro pozīciju turnīra tabulā. Mārupiešu sastāvā spēlē 5 bijušie “Zemgale/LLU” spēlētāji, 3 bijušie “Mogo” spēlētāji, ieskaitot tagadējos komandas trenera palīgu Sergeju Durdinu un 2 bijušie “Prizma” spēlētāji. Ņemot vērā spēles nopietnību, “Zemgale/JLSS” treneris Valērijs Kuļibaba sastāvā iekļāva arī piecus spēlētājus no “Zemgale/LLU” sastāva: aizsargus Reini Švēdenbergu, Andreju Kostjuku, Akselu Indrijaiti, ka arī uzbrucējus Rihardu Paškausku un Kristapu Namiķi.

“Zemgale/JLSS” uzsāka spēli ļoti aktīvi un jau pirmajā minūtē pēc Aksela Indrijaiša un Jurija Moiseičenko piespēlēm, spēles rezultātu atklāja Rihards Paškausks #87 – 1:0. Neskatoties uz pretinieku ripas kontroli, septītā minūtē jelgavnieki izmantoja vairākumu un Emīls Balodis #9 panāca rezultātu – 2:0. Trešdaļas pēdējā minūtē “Mārupe” uzbrucējs Andrejs Maslovskis spēja atgūt vienus vārtus un samazināt rezultātu atšķirību līdz minimumam – 2:1.

Otrā trešdaļa norisinājās sīkstā cīņā, jo “Mārupe” kontrolēja spēles gaitu un jelgavniekiem atlika izmisīgi aizstāvēties. Trešdaļas vidū viesu aizsargs Viesturs Cimermanis spēja izlīdzināt rezultātu – 2:2. Trešdaļas noslēgumā “Zemgale/JLSS” spēlētāji atkārtoti izmantoja vairākumu. Pēc Jāņa Ričarda Kārkliņa piespēlēs, vārtus guva Emīls Balodis #9 – 3:2.

Trešā trešdaļa sākās saspīlētā atmosfērā. “Mārupe” pārsvars ripas kontrolē bija tāds, ka skatītāji bija devušies tuvāk pie “Zemgale/JLSS” vārtiem, jo pirmajās divās trešdaļās spēle pārsvarā notika tieši tur. Bet trešdaļas sestā minūtē notika spēles lūzums. Pēc Aksela Indrijaiša un Kristapa Namiķa piespēlēm, caur kreiso malu ātrā uzbrukumā devās Rihards Paškausks un raidīja ripu vārtos. Vārtsargs Toms Broks pacēlis tvērēj cimdu, bet ripa atsitās pret un pārlidoja pāri vārtsargam, piezemējoties tieši vārtos – 4:2. Tieši pēc šiem vārtiem “Mārupe” sastāvā notika psiholoģiskais lūzums. Neskatoties uz to, ka pārsvars uz laukuma piederēja viņiem, ripu vārtsarga Ņikitas Montvida vārtos viņi nevarēja ieraidīt un ar katru minūti mazināja savu spēles ātrumu. Septītā minūtē pēc Jāņa Ričarda Kārkliņa ātrā pretuzbrukuma, no vārtsarga atlekušo ripu vārtos ieraidīja Roberts Pētersons #29 – 5:2. Vienpadsmit sekundes līdz spēles beigām ātro pretuzbrukumu ar Jāņa Ričarda Kārkliņa un Emīla Baloža piedalīšanos, precīzi izmantoja Kristaps Kromans #17, panākot spēles gala rezultātu 6:2.

Rezultatīvākais spēles spēlētājs Jānis Ričards Kārkliņš #10 atzīmējās ar četrām piespēlēm, bet otrais rezultatīvākais  Emīls Balodis #9 ar diviem gūtiem vārtiem un vienu piespēli. Pēc šīs spēles mūsu uzbrucēji strauji kāpuši arī turnīra rezultatīvāko spēlētāju tabulā. Kristaps Namiķis no 28 vietas pakāpās uz divpadsmito, bet Rihards Paškausks ieņem trīspadsmito vietu.

Uzvara nesusi arī kardinālu pārmaiņu turnīra tabulā. Ja līdz šim “Zemgale/JLSS” stabili atradās priekšpēdējā astotā vietā, tad tagad ar deviņiem punktiem ieņem sesto vietu. Septītā vietā ar deviņiem punktiem atrodas “Daugavpils/LDZ Cargo”, kuru mūsējie pieveica iepriekšējās spēlē. “Mārupe” joprojām atrodas trešā vietā ar divpadsmit punktiem un vēl vienu spēli rezervē. Nākamā spēļu sērija noteikti viesīs izmaiņas tabulas izkārtojumā, bet “Zemgale/JLSS” jebkurā gadījumā cīnīsies par uzvaru.

Nākamo spēli “Zemgale/JLSS”  aizvadīs 2017. gada 03. decembrī Jelgavas ledus hallē un tiksies ar “Valmieras HK/BSS/ViA”, kura ar septiņiem punktiem ieņem astoto vietu turnīra tabulā.

Turnīra tabula

Vieta Komanda Spēles Punkti
1 Lido 7 14
2 Venta 2002 7 13
3 Mārupe 6 12
4 HS Rīga 2001 6 11
5 Liepājas SSS 6 10
6 HK Zemgale/JLSS 7 9
7 Daugavpils/LDZ CARGO 7 9
8 Valmieras HK/BSS/ViA 7 7
9 Pārdaugava/Jūrmala 5 2

Spēles galerija

Saistītie raksti

Share