OHL/Virslīga

Atklājot Optibet hokeja līgas jauno sezonu “Zemgale/LLU” savās mājās pēcspēles metienos uzvar jaunizveidoto komandu “Olimp” ar rezultātu 4:3 (0:0; 1:1; 2:2; 1:0). Uzvaras vārtus pēcspēles metienos un vārtus pamatlaikā guva uzbrucējs Aleksandrs Novikovs, kurš kopā ar komandu aizvadījis tikai vienu treniņu.

Spēle sākās ātrā tempā, jo katram no komandām centās pārņemt iniciatīvu savās rokās, bet jau pirmajās minūtēs spēlē iestājās pauze. “Zemgale/LLU” viens no vadošiem uzbrucējiem Vladislavs Adeļsons pēc spēka paņēmiena palika guļot uz ledus. Pēc ilgākas pauzes viņš pameta spēli un tika nogādāts uz slimnīcu veselības pārbaudei. Jelgavnieku galvenajam trenerim Valērijam Kuļibabam nācās nekavējoties pārveidot maiņas, lai turpinātu spēli. Neveiksmīgā kārtā “Zemgale/LLU” nonāca lielā mazākumā, kura laikā spēja savus vārtus nosargāt neskartus. Pēc šiem notikumiem ledus saimnieki spēja atgūt iniciatīvu, izveidojot vairākus bīstamus momentus, bet bez gūtiem vārtiem. “Olimp” spēlētāji arī nespēja pārspēt Riharda Cimermaņa sargātos vārtus un trešdaļa noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu – 0:0.

Otrās trešdaļas sākumā “Olimp” komanda guva iespēju atklāt spēlēs rezultātu, jo tika pie soda metiena uz jelgavnieku vārtiem. Rīdzinieku uzbrucējs Aleksejs Širokovs nespēja pārspēt Cimermani un spēles iniciatīva pārgāja “Zemgale/LLU” pusē, jo viesi nonāca mazākumā. Pēc Gata Sprukta un Juliāna Misjusa piespēlēm, spēles rezultātu vairākumā atklāja čehu aizsargs Sebastian Janda – 1:0. Jelgavniekiem bija vēl vairākas iespējas palielināt spēles rezultātu, bet pārspēt “Olimp” vārtsargu Ervīnu Muštukovu nebija tik viegli. Savukārt viesi nekautrējās izmantot ledus saimnieku kļūdas un trešdaļas sešpadsmitajā minūtē pēc Aleksandra Jerofejeva piespēles, rezultātu izlīdzināja Nikolajs Jeļisejevs – 1:1.

Trešajā trešdaļa “Zemgale/LLU” spēlētāji izmantoja savu pārākumu slidošanas ātrumā un pēc Raivja Kurnigina, Nika Bērziņa saspēles jelgavnieku uzbrucējs Aleksandrs Novikovs atkārtoti izvirzīja ledus saimniekus vadībā ar rezultātu – 2:1.  “Olimp” pieredzējušie spēlētāji jau pēc trim minūtēm spēja iespiest “Zemgale/LLU” spēlētājus aizsardzības zonā un pēc zibenīgas Alekseja Širokova piespēles, Georgijs Pujacs ieraidīja ripu Riharda Cimermaņa vārtos, izlīdzinot spēles rezultātu – 2:2. Komandas turpināja spēlēt uzmanīgi, jo rezultāts viegli varēja mainīties, bet rīdziniekiem pietrūka spēles disciplīnas, jo viņi iedzīvojās trīs noraidījumos pēc kārtas. “Zemgale/LLU” spēlētāji izveidoja vairākus bīstamus momentus pie Muštukova vārtiem, bet ripu vārtos tā arī neieraidīja. Savukārt trīs ar pusi minūtes līdz spēles pamatlaika beigām, “Olimp” spēlētāji izmantoja jelgavnieku kļūdu pie saspēlē pie saviem vārtiem un pēc Emīla Ezīša piespēles, Reinis Mārtiņš Lejnieks izvirzīja viesus vadībā ar rezultātu – 2:3.

Jau likās, ka spēles iznākums ir paredzams, bet minūti līdz spēles beigām “Zemgale/LLU” hokejisti spēja parādīt savu raksturu. Jelgavnieki pārņēma ripas kontroli un vārtsargs Rihards Cimermanis pameta laukumu, lai nomainītos pret sesto laukuma spēlētāju. Laukuma saimnieki vairakkārt raidīja ripu uz Muštukova vārtiem, bet rīdziniekiem izdevās nosargāt savu vārtus neskartus. Kad līdz spēles pamatlaika beigām bija atlikušas tiks 35 sekundes, burzmā pie pretinieku vārtiem pēc Gata Sprukta piespēles, uzbrucējs Juliāns Misjus ieradīja ripu vārtos panākot spēles rezultāt izlīdzinājumu – 3:3.

Papildlaikā abām komandām bija iespējas gūt vārtus, bet teicami vārtos stāvēja abu komandu vārtsargi. Pašā papildlaika izskaņā “Olimp” spēlētāji ieraidīja ripu jelgavnieku vārtos, liekot noskumt “Zemgale/LLU” atbalstītājiem, kuri jau devās uz izejas durvīm. Tikmēr tiesneši devās apskatīties šī spēles momenta video atkārtojumu, kurā tika konstatēts, ka viesi guva vārtus ar slidu un vārtu guvums netika ieskaitīts, kas izraisīja neviltotas prieka ovācijas halles apmeklētājiem. Papildlaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu un spēles iznākumu komandām bija jānoskaidro pēcspēles metienos.

Pirmais uz ledus devās “Zemgale/LLU” uzbrucējs Rustams Begovs, kurš ar elegantu paņēmienu ieraidīja ripu Ervīna Muštukova vārtos. Turpinājumā neprecīzus metienus izdarīja Aleksejs Širokovs (Olimps) un Gatis Sprukts (Zemgale/LLU). “Olimp” uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs izlīdzināja rezultātu, ieraidot ripu Riharda Cimermaņa vārtos. Trešo metienu “Zemgale/LLU’ labā devās veikt Aleksandrs Novikovs un viņš bija precīzs šajā elementā, atnesot savai komandai uzvaru sezonas pirmajā spēlē ar rezultātu – 4:3. Pārējie hokejisti, kuri devās izpildīt pēcspēles metienu bija neprecīzi.

“Zemgale/LLU” spēles gaitā izdarīja 38 metienus uz vārtiem, bet viesi uz jelgavnieku vārtiem meta 35 reizes. Krietni labāk jelgavniekiem veicās iemetinos, kuros viņi uzvarēja 40 reizes, bet pretinieks bija veiksmīgs tikai 29.

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Valērijas Kuļibaba pēc spēles atzīmēja, ka svarīgāko uzdevumu hokejisti izpildīja – uzvarēja pirmajā sezonas spēlē. Otrkārt, hokejisti pašaizliedzīgi nospēlēja mazākumos un it īpaši lielā mazākumā spēles sākuma, neielaižot nevienu ripu savos vārtos. Protams komandai ir vēl daudz pildāmo mājas darbu, bet uzvara pret tik pieredzējušiem pretiniekiem ir ļoti labs rādītājs. Trenera palīgs Igors Ļebedevs piezīmēja, ka Jelgavas hokejisti spēja parādīt savu raksturu spēles beigās, nepadodoties un izlīdzinot spēles rezultātu.

Pirms spēles “Zemgale/LLU” sastāvā tika atjaunoti uzbrucējs Aleksandrs Novikovs un aizsargs Danil Dolgushkin. Novikovs aizvadīja vien vienu treniņu un jau šajā spēlē atzīmējās ar diviem svarīgiem vārtiem. Iepriekšējā sezonā Aleksandrs arī rādīja labu sniegumu, bet vārtu gūšana viņam tik viegli nepadevās, jo 36 spēlēs viņš guva vien 3 vārtus. Tik pat atzīstamas ir arī aizsarga Danil Dolgushkin sniegums, kurš burtiski no lidostas ieradās uz spēli, spējot sevi parādīt no labās puses. Arī citi jaunie “Zemgale/LLU” hokejisti parādīja, ka viņos ir potenciāls un kāre pēc uzvarām.

Nākošo spēli “Zemgale/LLU” arī aizvadīs Jelgavas ledus hallē 14. septembrī tiekoties ar HS “Rīga”. Spēle būs interesanta ar to, ka Rīgas hokeja skolas rindas šosezon pastiprināja “Jelgavas ledus sporta skolas” vieni no spēcīgākiem hokejistiem – aizsargi Bogdans Hodass, Ričards Kondrovs, uzbrucējs Klāvs Veinbergs, Kristers Brauns. Kristers Brauns pagājušā sezonā paspēja “Zemgale/LLU” sastāvā debitēt Optibet hokeja līgā. Spēles sākums plkst.17:00.