JAHL/1. līga

Latvijas hokeja 1. līgas regulārā čempionāta spēle starp HK “Mārupe” un HK “Zemgale/JLSS” 2018. gada 28. janvārī Inbox.lv ledus hallē, izvērtās par īstu batāliju ar piecpadsmit gūtiem vārtiem un jelgavnieku zaudējumu – 9:6 (1:3; 4:0; 4:3). Abu komandu cīņas intriga aizsākās jau pirmajā savstarpējā spēlē, kad nosacīti vājāka jelgavnieku komanda uzvarēja izteiktus līderus ar rezultātu 6:2.

HK “Mārupe” ir izteikta 1. līgas līderu komanda, kura šosezon divpadsmit spēlēs piedzīvoja tikai 3 zaudējumus – divus pret citām 1. līgas pirmās vietas pretendentēm, bet trešo – pret turnīra tabulas priekšpēdējā vietā esošo “Zemgale/JLSS”. Mārupiešu komandas sastāvs sastāv no bijušajiem Latvijas Virslīgas spēlētājiem, spēcīgākajiem amatieru līgu spēlētājiem un pieciem spēlētājiem no “Mārupe/AKO” U18 jauniešiem. “Zemgale/JLSS” sastāvā šoreiz spēlēja četri Optibet hokeja līgas spēlētāji, bet komandas kodols sastāv no “JLSS U18” jauniešiem.

Pirmā spēles trešdaļa tika aizvadīta “Zemgale/JLSS” panākumu gaismā. Piektajā trešdaļas minūtē mazākumā vārtus guva “JLSS U18” rezultatīvākais uzbrucējs Kristaps Kromans #17 – 0:1. Desmitajā minūtē HK “Mārupe” aizsargs Kristaps Klāvs Veršūns (bijušais “Zemgale/LLU” spēlētājs) vairākumā izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1. Četrpadsmitajā minūtē, pēc Renarta Džeroda Alkšņa piespēles, jelgavniekus spēles vadībā atkārtoti izvirzīja Roberts Mezītis #19 – 1:2. Mazāk nekā pēc divām minūtēm, būdams lielā vairākumā, “Zemgale/JLSS” palielināja gūto vārtu skaitu. Pēc Aleksandra Gordina un Reiņa Švedenberga piespēlēm, vārtus guva Emīls Balodis – 1:3.

Otrās trešdaļas divās minūtēs HK “Mārupe” izdodas izlīdzināt spēles rezultātu ar Arņa Kusiņa un Viestura Cimermaņa gūtiem vārtiem – 3:3. Līdz trešdaļas beigām mārupiešiem izdodas izmantot divus vairākumus un izlīdzināt spēles rezultātu. Ar vārtiem atzīmējās Jānis Brakšs (bijušais HK “Mogo” spēlētājs) un Edgars Bušmanis –  5:3. “Zemgale/JLSS” nopelnīto noraidījumu dēļ, nespēja gūt vārtus un tas iespējams kļuva par spēles gaitas lūzumu.

Trešā trešdaļā HK “Mārupe” bijušie Virslīgas spēlētāji turpināja izrādīt savu meistarību un septiņās minūtēs guva vēl trīs vārtus. Precīzi mārupiešu rindās bija Edgars Lipsbergs (bijušais “Mogo”, “Kurbads” un “Prizma” spēlētājs), Jorens Grauds (bijušais “Zemgale/LLU” spēlētājs) un Dāvis Sprukts (bijušais “Prizma”, Kanādas un Vācijas līgu spēlētājs) – 8:3. Pie tāda graujoša rezultāta jau varētu domāt, ka jelgavnieki ir padevušies. Tomēr hokeja kluba “Zemgale” spēlētājiem nepiemīt roku nolaišana. Nākamajās deviņās minūtēs viņi guva trīs vārtus. Trešdaļas desmitajā minūtē, pēc Reiņa Švēdenberga un Jurija Moiseičenko piespēlēm, lielā vairākumā vārtus guva Latvijā spēlējošais Krievijas leģionārs Valērijs Puškarjovs #7 (Valerii Pushkarev) – 8:4. Trīspadsmitā minūtē, pēc Kristapa Namiķa piespēles, vārtus guva uzbrucējs Jurijs Moiseičenko #16 – 8:5. Spēlējot četri pret četri, sešpadsmitajā minūtē vārtus gūst uzbrucējs Roberts Mezītis #19 – 8:6. Roberts Mezītis pēc Jaunā Gada uzrāda ļoti labus sniegumus “JLSS U18” sastāvā, kur piecās spēlēs guva sešus vārtus un izdarījis piecas rezultatīvas piespēles. Līdz ar to nav pārsteigums, ka spēlē ar HK “Mārupe” viņš kļuva par labāko vārtu guvēju.

Pēc trim zaudētiem vārtiem HK “Mārupe” galvenajam trenerim Nikolajam Grebņevam nekas cits neatlika, kā ņemt 30 sekunžu pārtraukumu, lai mēģinātu sabužināt savus spēlētājus un glābt viņus no jelgavnieku sagādātā vārtu biruma. Tas viņiem līdzēja, jo līdz trešdaļas pēdējai minūtei “Zemgale/JLSS” vārtus neguva. Tad jelgavnieku galvenais treneris Valērijs Kuļibaba nomainīja vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju. Diemžēl mūsu puiši pie vārtu guvuma netika, bet HK “Mārupe” aizsargs Viesturs Cimermanis ieraidīja ripu tukšos vārtos – 9:6.

Patiesi dramatiskā spēlē piedzīvots zaudējums, atmeta “Zemgale/JLSS” atpakaļ uz priekšpēdējo astoto vietu turnīrā. Zīmīgi, ka pēc iepriekšējās uzvaras pār HK “Mārupe”, jelgavnieki bija pakāpušies uz sesto vietu. Tīri teorētiski “Zemgale/JLSS” vēl var mēģināt kāpt augstāk, bet tad atlikušajās četrās spēlēs ir jāizcīna uzvaras pret spēcīgām komandām. Galīgi atmest vēl nevar iespējas cīnīties par ceturto vietu, kura garantētu iekļūšanu izslēgšanas spēļu kārtā, pat ja izredzes liekas minimālas. “Zemgale/JLSS” komanda 1. līgā startē pirmo sezonu un uzrāda labu potenciālu cīņai nākamajā sezonā, kad tai varēs pievienoties jaunākie kluba spēlētāji.

Vieta Komanda Spēles Punkti
1 Mārupe 12 27
2 HS Rīga 2001 11 26
3 Lido 12 23
4 Venta 2002 10 22
5 Daugavpils/LDZ CARGO 12 18
6 Valmieras HK/BSS/ViA 13 16
7 Liepājas SSS 12 13
8 HK Zemgale/JLSS 12 12
9 Pārdaugava/Jūrmala 14 5

Saistītie raksti

Share