JLSS

Perspektīvākais Latvijas hokeja aizsargs Kārlis Čukste, kurš savu karjeru turpinās Amerikas hokeja līgas (AHL) Sanhosē “Sharks” sistēmas fārmklubā “Barracuda”, savu pirmo zelta medaļu Latvijas bērnu un jaunatnes hokeja līgas (LBJHL) čempionātā izcīnīja Jelgavas ledus sporta skolas (JLSS) vienības sastāvā, aizstāvot Jelgavas pilsētas godu.

Pirmā sezonā pēc JLSS dibināšanas, U-12 un U-13 vecuma grupu komandas, treneru Lolitas Andriševskas un Evas Dinsbergas (abas bijušas Latvijas sieviešu hokeja izlases dalībnieces) vadībā, izcīnīja zelta medaļas LBJHL čempionātā. Komandās spēlēja daudzi Latvijā un pasaulē pazīstami hokejisti, to skaitā arī Kārlis Čukste.

Viņa tā laika komandas biedrs Ričards Bernhards (tagad “Zemgale/LLU” uzbrucējs) padalījās savās atmiņās par tiem laikiem.

2009. gads. U-12. Jūs dabūjāt zelta medaļu.

Varētu kaut kas tāds būt (smaida).

Tu spēlēji kopā ar Kārli Čuksti, Renāru Krastenbergu, Eduardu Hugo Jansonu. Jums sanāca ļoti laba komanda priekš Jelgavas. Pastāsti nedaudz par Kārli. Kāds viņš bija?

Liels džeks bija. Spēcīgs tajā laikā. Izcēlās uz pārējo fona. Ļoti labs komandas biedrs, kas lielā mērā palīdzēja iegūt to zelta medaļu. Draudzīgs. Izpalīdzīgs.

Jūs pēc tam vēl kaut kā komunicējāt?

Protams. Mēs vēl 3 gadus kopā nospēlējām specklasē. Tas arī ļoti labs laiks, kad viņš izcēlās. Tajā laikā viņš bija liels un spēcīgs.

Vai viņam bija arī kāda iesauka?

Mēs viņu par Kažu visu laiku saucām. Tas no sākta gala bijis.

Kā tu jūties, redzot to, ka viņš draftēts NHL?

Es tikai priecīgs par to, kad džeks, kuru es pazīstu, ka viņam izdodas viss dzīvē un viņš var sasniegt savus mērķus.

Kārlis Čukste arī pats neatteicās padalīties ar savām atmiņām par to laiku.

Tev bija vienpadsmit gadi. Tu spēlēji Jelgavas komanda un guvi savu pirmo zeltu. Tā bija?

Tā varētu būt. Mums tajā gadā un visos gados bija labs treneris un laba komanda, cīnoties mēs izcīnījām daudz uzvaras.

Tas bija tavs pirmais zelts vai pirms tam arī bija kāds?

Es īsti neatcerēšos vai tas bija pats pirmais zelts tas bija, jo piedalījies visvisādos turnīros arī pirms tam, tā kā to grūti pateikt.

Tas bija Latvijas bērnu un jauniešu čempionāts?

Čempionāta tas varētu būt pirmais zelts, ko es ieguvu.

Tu tad dzīvoji Rīgā, nevis Jelgavā?

Jā, katru reizi pēc skolas iekāpu vilcienā, atbraucu līdz “Cukurfabrikas” pieturai, kāpu ārā un nācu uz treniņu. Pēc tam atpakaļ mājās, vilcienā mājas darbus pildīju.

Kādas sajūtas ir atkal spēlēt Jelgavā? Halle praktiski nav mainījusies?

Jā, ir tāda nostaļģijas sajūta, nedaudz kad brauc, nekas daudz nav mainījies. Tās sajūtas ir kā mājas. Tiešām patīkami.

Treneres Eva un Lolita ļoti daudz devušas?

Jā. Diezgan, gan hokeja ziņā, gan arī tādā ziņā, ka jācīnās ir katru dienu. Tā ir viena no būtiskām lietām, ko man iemācīja. Nevar atnākt un negatavs spēlēt. Katru reizi, kad tu uzkāp laukumā, vienalga kāds pretinieks, ir jācīnās. Mums ar uzvedību problēmu nebija un mēs respektējām treneres. Bija disciplīna kārtīga komandā un mēs visi tiecāmies pēc aukstākiem mērķiem.

Kā sanāca, ka Jūsu komanda, ļoti daudzi džeki tālu tikuši hoķi, kas ir ļoti pārsteidzoši priekš jauniešu komandām?

Izjūkot dažām citām jauniešu komandām, mēs savācāmies daudzi no Rīgas, atnācām uz Jelgavu. Es teiktu, ka komanda bija laba un treniņu process bija labs. Es domāju, tos visus sešus gadus pavadot ar labiem čaļiem, tad arī vieglāk izsisties uz augšu un tas treniņu process arī palīdzēja daudziem no mums.

Komunicē vēl ar tās komandas biedriem?

Jā, ar daudziem vēl komunicēju, spēlējam Xbox kopa, ir daži arī no Jelgavas komandas. Mēs ik pa laikam trenējamies kopā Rīgā un vēl izlasei bija ledus. Kontakts mums ir saglabājies.

2009. gadā kopā ar Kārli Čuksti pie LBJHL čempionāta zelta medaļām tikuši sekojoši hokejisti (abu vecumu grupas ir spēlējušas arī kopā, lai nokomplektētu pilnu komandu sastāvu):

  • 1997. gadā dzimušo grupā – Denijs Romanovskis, Filips Buncis, Kārlis Čukste, Eduards Jansons, Ričards Bernhards, Daniils Albornozs, Valts Freibergs, Edvards Kļava, Aleksandrs Smirnovs, Roberts Baranovskis, Valts Peleckis, Anna Kubliņa, Kalvis Dubults, Renārs Krastenbergs, Aleksandrs Smirnovs, Marks Mežsargs, Edvīns Jansons, Hugo Niedols, Gustavs Vuguls;
  • 1996. gadā dzimušo grupā: Toms Nuka, Renārs Freimanis, Elvis Jansons, Krišjānis Reinfelds, Niklāvs Birovs, Gatis Sprukts, Kristaps Liepa, Kristaps Jākobsons, Toms Marcinkēvičs, Augusts Vasiļonoks, Elvis Barkauskis, Nils Svarens, Paula Liepa, Enijs Zukulis, Lelde Hartmane, Kristers Bormanis, Jānis Baško, Dāvis Riekstiņš.

 

Foto: Agris Samcovs/zz.lv/Ruslans Antropovs

Ričards Bernhards un Kārlis Čukste Optibet hokeja līgas regulārā čempionātā spēlē viens pret otru.
Share