OHL/Virslīga

“Optibet” Baltijas hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē “Zemgale/LBTU” izbraukumā izcīnīja uzvaru pār “Prizmas” hokejistiem ar rezultātu 12:5 (2:2; 4:2; 6:1), revanšējoties par zaudējumu pirmajā savstarpējā cīņā. Gustavs Millers un Daniels Andersons spēlē sakrāja pa četriem rezultativitātes punktiem (1+3).

Spēles rezultāts dažreiz var būt mānīgs. Spēle nebija tik viegla, kas arī tika paredzēts pirms tam. Pirmajā trešdaļā Kristaps Roķis ātri atklāja spēles rezultātu, bet “Prizma” spēlētāji izmantoja mūsu kļūdas aizsardzībā un vairākumu, lai izvirzītos spēles vadībā ar vienu vārtu pārsvaru.

Tomēr nevar noliegt, ka uzbrukumā bijām labāki un daudz metām uz vārtiem. Pirmās trešdaļas izskaņā Artūrs Karaša izlīdzināja rezultātu un varējām doties pārtraukumā, lai pārdomātu, kā uzlabot spēli aizsardzībā – 2:2.

Otrajās trešdaļās šosezon mums padodas izmanto “tuvā soliņa” priekšrocības un šajā cīņā mēs to izmantojām, lai lauztu spēles gaitu. Bet ne uzreiz.

Kārlis Bucenieks ar negaidītu metienu ātri mūs izvirzīja spēles vadībā, bet jau pēc trim minūtēm Elvis Kaimiņš izlīdzināja rezultātu. Divas ar pusi minūtes vēlāk Kristiāns Zelts noslēdza izspēli, raidot ripu vārtu tīkliņā un trešo reizi izvirzot “Zemgale/LBTU” vadībā.

Trešdaļas vidū pielaidām kļūdu spēlētāju maiņā un šo mūsu mazākumu Patriks Zabusovs izmantoja, lai trešo reizi dotu “Prizmai” cerībai uz panākumu. Rīdzinieki ļoti sapriecājās par šo iespēju, bet pavirši nospēlēja aizsardzībā un līdz trešdaļas beigām Gatis Gricinskis un Kristaps Roķis ceturto reizi izvirzīja Jelgavas komandu spēles vadībā – 6:4.

Trešās trešdaļas sākumā “Prizmas” galvenais treneris Ēriks Miļūns nomainīja japāņu vārtsargu Jošihiro Kuroiva pret bijušo “Jelgavas ledus sporta skolas” audzēkni Ņikitu Montvidu. Treneris tādā veidā deva saviem spēlētājiem, ka vēlas no viņiem rezultāta izmaiņas.

Daniels Andersons ar vārtu guvumu pabojāja viņiem noskaņojumu, bet trešās trešdaļas vidū to atjaunoja Emīls Ezītis, kurš Mariusa Bajaruna-Galeja vārtos iemeta piekto ripu. “Prizmas” hokejisti saņēma lielu optimisma devu un spēja jelgavniekus iespiest aizsardzības zonā.

Šajās spēles šūpolēs prāvāki bija “Zemgale/LBTU” spēlētāji. Rīdzinieki laužoties uz priekšu, aizmirsa par pašu vārtu aizstāvību un Gustava Millera gūtie vārti tos salauza. Līdz trešdaļas beigām Bohdans Panasenko, Roberts Andersona, Kristaps Kristiņš un Kevins Strādnieks ielika pamatīgu punktu mūsu revanšam par iepriekšējās spēles zaudējumu – 12:5.

Sestdien dosimies uz Kauņu, lai aizvadītu pirmo spēli ar šīs sezonas spēcīgāko Lietuvas komandu – “Kaunas City”. Lietuvas hokeja federācijas “YouTube” kanālā un “Sportacentrs.com” mājas lapā varēs vērot tiešraidē vai mums izdosies pagarināt piecu uzvaru sēriju.