Jaunumi

Šopavasar, iegūstot Latvijas hokeja čempionu titulu, Jelgavas klubs «Zemgale/LLU» ieguva tiesības pārstāvēt savu valsti Kontinentālajā kausā, un tieši Latvijas dzimšanas dienā – 18.novembrī – mūsu hokejisti Kārdifā aizvadīs pirmo spēli, laukumā tiekoties ar Alpu Hokeja līgas līdervienību Slovēnijas klubu  Jeseņices «Acroni». Tāpēc uz īsu sarunu pirms svarīgās starptautiskā līmeņa spēles aicinājām «Zemgale/LLU» galveno treneri Arti Ābolu.

 

– Hokeja klubs «Zemgale/LLU» kopš pērnā gada sāka mērķtiecību virzību uz jaunu profesionalitātes līmeni. Kā vērtējiet komandas nonākšanu Kontinentālā kausa turnīrā?

– «Zemgale/LLU» pēdējā gada laikā daudz ko paveica pirmo reizi kluba vēsturē – ieguva Latvijas hokeja čempiona titulu, sāka spēlēt Somijas «Mestis» hokeja līgā, un tagad esam nonākuši Kontinentālajā kausā. Tas ir augsts sasniegums un jauns solis, tuvojoties profesionālajam hokeja līmenim.

– Kā prognozējiet «Zemgale/LLU» izredzes Kontinentālajā kausā?

– Jāsaka godīgi – mēs neesam favorīti. Taču es ticu, ka komanda ir gatava un vēlas parādīt labāko sniegumu, cīnoties no pirmās līdz pēdējai minūtei. Mūsu mērķis nenoliedzami ir izcīnīt «biļeti» uz finālposmu, un, lai to sasniegtu, jāpieveic divas apakšgrupas komandas. Domāju, to saprot arī pretinieki, jo, piemēram, Slovēnijas «Acroni» spēlē latviešu centra uzbrucējs Rūdolfs Polcs, kurš publiski atzinis, ka viņa pārstāvētā komanda  pret «Zemgale/LLU» spēlēs kā līdzīgs pret līdzīgu.

– Kādas ir «Zemgale/LLU» priekšrocības, salīdzinot ar pārējām komandām Kontinentālajā hokeja kausā?

– Esam gados jaunākie, un uzskatu, ka tā varētu būt priekšrocība. Dalība Kontinentālajā kausā ir smaga darba rezultāts un laba iespēja jaunajiem hokejistiem sevi pierādīt citā līmenī un nest Zemgales vārdu hokeja pasaulē. Mēs to noteikti izmantosim un cīnīsimies!

Starptautiskās hokejs federācijas Kontinentālā kausa izcīņas spēles maksas tiešraidēs varēs vērot vietnē https://www.cardiffdevilslive.com/

Saistītie raksti

Share