Jaunieši (JLSS)

Mistiskā kārtā LBJČH pirmās vietas īpašniece “JLSS U16” otro reizi sezonā pēcspēles metienos zaudēja “Brocēnu NBJSS” vienībai un pārtrauca savu piecpadsmit spēļu uzvaras sēriju. Zaudējums ļāva arī tuvākiem konkurentiem pietuvoties jelgavnieku pozīcijām čempionāta tabulā.

2018. gada 14. janvārī, Brocēnos, Volkswagen ledus hallē “JLSS U16” tikās ar čempionāta astotās vietas īpašnieci “Brocēnu NJBSS” un pēcspēles metienos zaudēja ar rezultātu 5:6 (2:1; 1:4; 2:0). Pirmo spēles trešdaļu jelgavnieki aizvadīja pārliecinoši. Lai gan mājinieki pirmie atklāja spēles rezultātu, divi vārti kurus guva Klāvs Veinbergs ļāva viesiem izvirzīties vadībā ar rezultātu 2:1. Otrā trešdaļa bija pilnīga sagrāve. Sākumā Kristers Brauns palielināja jelgavnieku pārsvaru līdz 3:1, bet atlikušajā daļā zaudēja četrus vārtus. Brocēniešu sastāvā izcēlās Mārtiņš Šulc, kurš trešdaļas laikā guva trīs vārtus un izdarīja vienu rezultatīvo piespēli. “Brocēni NJBSS” noslēdza trešdaļu ar rezultātu 3:5 un izveidoja labu pamatu priekš uzvaras. “JLSS U16” komandas treneris Mārtiņš Mežulis (Zemgale/LLU aizsargs) bija spiests trešā trešdaļā nomainīt vārtsargu Lukasu Bukatovu pret Artjomu Ļeščenko un likt spēlētājiem izmainīt spēles rezultātu. Piecās minūtēs ar Vitālija Čerkasa un Ričarda Briņeca gūtiem vārtiem, jelgavniekiem izdevās izlīdzināt spēles rezultātu – 5:5. Pēcspēles metienos jelgavnieki nebija rezultatīvi, savukārt “Brocēni NJBSS” uzbrucējs Mārtiņš Šulcs guva savus ceturtos vārtus spēlē un sagādāja savai komandai uzvaru ar rezultātu – 6:5.

2018. gada 28. janvārī, Ogrē, Vidzemes ledus hallē vietējā vienībā “Ogre Juniors” viesos sagaidīja “JLSS U16” jauniešus, kuri sagrāva ledus saimniekus ar “sauso” rezultātu – 0:11 (0:4; 0:4; 0:3). Spēles rezultatīvākais “JLSS U16” spēlētājs Klāvs Veinbergs nopelnīja septiņus rezultivitātes punktus, gūstot divus vārtus un izdarot piecas rezultatīvās piespēles. Pie vērtīgiem punktiem tika arī citi komandas spēlētāji: Ričards Briņecs – 5 (3+2), Edgars Markovs – 3 (2+1); Daniels Goršānovs – 3 (0+3); Bogdans Hodass – 3 (0+3); Artūrs Karaša – 2 (2+0); Jānis Ķergalvis – 2 (1+1); Ričards Kondrovs – 1 (1+0).

Latvijas U16 hokeja čempionāta rezultatīvāko spēlētāju desmitnieka atrodas jau trīs “JLSS U16” spēlētāji – Artūrs Karaša trešā pozīcijā (kritiens par vienu pozīciju), Kristers Brauns – sestajā (kritiens par divām pozīcijām) un strauji uz astoto vietu pakāpies Klāvs Veinbergs. Čempionāta rezultatīvāko aizsargu desmitnieka ir divi “JLSS U16” aizsargi – Daniels Goršānovs (otrais, bija pirmais) un Bogdans Hodass (septītais). Vārtsargam Artjomam Ļeščenko ir viens no labākajiem rādītājiem vidēji spēlē ielaisto ripu rādītājā – 2.61 (bija 2.78), ja ņem vērā aizvadīto spēlēšanas laiku.

Negaidīts zaudējums pret “Brocēni NJBSS” atstāja jelgavniekus bez papildus diviem punktiem un tuvākie konkurenti cieši ir cieši pietuvojušies turnīra tabulā. HK “Mārupe” atpaliek par vienu punktu, bet viņiem rezervē vēl ir viena spēle. Mārupiešu tieksmi uz pirmo vietu “JLSS U16” varēs apturēt savstarpējā spēlē 2018. gada 04. februārī Jelgavas ledus hallē. Trešā vietā esošā “Daugavpils BJSS” atpaliek no jelgavniekiem par četriem punktiem un viņiem rezervē arī ir vēl viena spēle.