Jaunumi

Otrajā Kontinentālā kausa izcīņas “C” grupas turnīra spēlē Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LBTU” pārspēja Beļģijas “Liege Bulldogs” ar rezultātu 2:1 (0:0; 1:1; 1:0). Pretinieku vārtsargu Troju Pasinghemu no 52 mēģinājumiem spēja pārspēt tikai Kevins Strādnieks un Gatis Gricinskis.

Pēc pirmās turnīra dienas daudziem radās iespaids, ka Beļģijas komanda kritīs jelgavnieku priekšā ar grandiozu rezultātu. Par milzīgu pārsteigumu apkārtējiem kļuva “Liege Bulldogs” vārtsarga Troja Pasinghema (Troy Passinghem) sniegum vārtos.

Lielāko daļu spēles laika “Zemgale/LBTU” kontrolēja ripu un uzbruka, kamēr beļģi aizstāvējās. Jelgavniek meta ripas un meta, bet Trojs tika galā ar 50 metieniem no 52 veiktiem. Lai gan savas komandas biedriem pēc spēles viņš atklāja, ka tiesneši visus metienu nesaskaitīja un viņam liekas, ka metienu bija ne mazāk par 90.

Otrajā trešdaļā spēles rezultātu atklāt izdevās Kevinam Strādniekam, kurš vārtu priekšā aizsedza metiena redzamību un mainīja ripas lidojumu. Kad halle pārtrauca svinēt pirmos gūtos vārtus, jelgavnieku aizsardzība zonā ieslidoja Jorens de Smets un ar precīzu, tālu metienu vārtu tālajā augšējā stūrī, panākot spēles rezultāta izlīdzinājumu – 1:1.

Līdz spēles beigām “Zemgale/LBTU” spēlētāji vienkārši “bombardēja” Troja Pasinghema vārtus. Vienā no veiksmīgajiem mēģinājumiem, tiesneši konstatēja, ka vārtsargs tika bloķēts un neieskaitīja vārtus.

Trīs minūtes līdz spēles beigām Mārtiņš Karsums ātri izslidoja no aizvārtes un no viņa ripa nonāca pie Gata Gricinska, kurš vārtu priekšā palika viens. Gatis ātri raidīja ripu vārtu tīklā, kamēr vārtsargs nepaspēja to atvairīt un panāca “Zemgale/LBTU” otro uzvaru turnīrā – 2:1.

Pirmajā šodienas dienā Rumānija “Corona Brasov” ar rezultātu 4:2 pārspēja Slovēnijas “RST Pellet Celje” un kļuva par trešo pretendentu uz uzvaru turnīrā. Rumāņi rīt spēlēs ar “Liege Bulldogs”, bet jelgavnieki ar “RST Pellet Celje”. Katras spēles iznākums var ietekmēt turnīra uzvarētāja likteni. “Zemgale/LBTU” ir nepieciešama uzvara un atbalstītāju palīdzība būs ļoti vajadzīga.

“C” grupas turnīra tabula

Vieta

Komanda

Spēles

Punkti

1.

Zemgale

2

6

2.

Brasov

2

3

3.

Celje

2

3

4.

Bulldogs

2

0

Foto: Ruslans Antropovs

Share