Jaunumi

No 17. līdz 19. novembrim Francijas pilsētā Grenoblē Jelgavas komanda “Zemgale/LBTU” piedalīsies Starptautiskas hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa 3. posma “E” grupas turnīrā par tiesībām piedalīties fināla sacensībās. Jelgavniekiem priekšā liels izaicinājums.

Kontinentālā kausā piedalās Eiropas valstu labāki hokeja klubi, kuri pagājušā sezonā ieguva savas valsts čempiona titulu vai arī sasniedza citu augstvērtīgu rezultātu (piem.: Francijas gadījumā – kausa ieguvējs).

Par motivāciju klubiem piedalīties šajā čempionātā kalpo iespēja izcīnīt tiesības spēlēt Eiropas augstākā līmeņa turnīrā “Hokeja čempionu līgā” (CHL), kurā savā starpā spēlē sešu līgu 26 komandas.

Jelgavniekus motivē ne tikai iespēja pierādīt sava kluba spējas, bet arī iespēja ievest Latvijas hokeju Eiropas elitē.

“Zemgale/LBTU” pirmo reizi Kontinentālā kausa izcīņā piedalījās pagājušā gadā, kad uzreiz iekļuva 3. posmā un sacentās ar Slovēnijas “Acroni Jesenice”, Francijas “Angers Ducs” un Velsas “Cardiff Devils”.

Pagājušā sezonā jelgavnieki uz turnīru devās taisnā ceļā no Somijas pēc intensīva spēļu grafika. “Zemgale/LBTU” izskatījās cienīgi, bet nerealizēja visas savas iespējas, ka rezultātā nekvalificējās finālam.

Šogad jelgavnieki sacentīsies ar Francijas kausa īpašniekiem “Breuleurs de Loups”, jau pagājušā gadā iepazīto Velsas “Cardiff Devils” un Kazahstānas čempioniem “Nomad Astana”.

Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, “Zemgale/LBTU” nav tik liels rezervistu soliņš un nav pietiekami lielas spēļu prakses. No otras puses par labu nāk komandas spēlētāju pieaugusī pieredze, ka arī protams Mārtiņa Karsuma īpašā, motivējošā enerģija. Mārtiņa karjeras panākumi arī izlīdzina komandu statistikas rādītājus.

Turnīru savās mājās Francijas pilsētā Grenoblē uzņems Francijas kausa īpašnieki “Breuleurs de Loups”. Vakar šīs sezonas kausa izcīņā francūži pārvarēja astotdaļfināla posmu. Aizvadītajā “Ligue Magnus” sezonā turnīra saimnieki izcīnīja sudraba medaļas, bet šosezon pēc 16 spēlēm ieņem trešo pozīciju.

Šī jau būs 9 reize, kad komanda piedalās Kontinentālā kausa izcīņā, bet Čempionu līgā viņi ir spēlējuši 3 reizes.

Komandā spēlē 3 spēlētāji ar “NHL” pieredzi un vēl  3 ar “AHL”. Pieci Francijas valstsvienības spēlētāji, kuri piedalījās pēdējos divos Pasaules čempionātos. Komanda sastāvā 18 francūži, 7 kanādieši, 1 krievs, 1 norvēģis, 1 soms un 1 čehs. Komandu vada Somijas speciālists Jirki Aho (Jyrki Aho). Spēlētāju vidējai vecums 27,5 gadi.

Velsas komandas “Cardiff Devils” spēlētāju vidējais vecums 28,3 gadi. Tās sastāvā ir 14 kanādieši, 7 angļi, 2 velsieši, 2 briti un 2 amerikāņi. “NHL” 1 spēlē piedalījās 1 hokejists, bet “AHL” pieredze ir 10 sportistiem. Septiņiem spēlētājiem ir Pasaules čempionāta pieredze Lielbritānijas valstsvienības sastāvā.

Pagājušā sezonā “EIHL” (Elite Ice Hockey League) komanda izcīnīja sudraba medaļas, bet šogad pēc 10 aizvadītām spēlēm atrodas turnīra otrajā pozīcijā. Kontinentālā kausa izcīņā klubs piedalīsies otro reizi. Pagājušā sezona tā ieņēma trešo vietu šajā turnīrā, bet pirms tam četras sezonas spēlēja “Hokeja Čempionu līgā”.

Kazahstānas “Nomad Astana” ir visjaunākā komanda šajā turnīrā ar spēlētāju vidējo vecumu 21,5 gadi (jelgavniekiem – 22,8). Tā pārsvarā sastāv no Kazahstānas pilsoņiem, bet tas sastāvā ir 3 krievi. To vada Kazahstānas valstsvienības galvenais treneris Gaļims Mambetaļijevs. Seši spēlētāji piedalījušies pēdējā Pasaules čempionātā, bet 11 ir spēlējuši “KHL”, jo komanda skaitās “Baris” fārmklubs.

Šosezon Kazahstānas čempionātā komanda aizvadīja 26 spēles un turnīra tabulā ieņem trešo vietu. Valsts kausa izcīņā komanda nesasniedz izslēgšanas spēļu kārtu. Kontinentālā kausa izcīņā līdz šim piedalījās vienu reizi 2018. gadā un ieņēma otro vietu.

Latvijas televīzijas kanālos šī Kontinentālā kausa tiešraides nebūs redzamas. Savukārt tīmekļvietne “TeleGrenoble” būs redzams 17. novembra spēles ieraksts (pusnaktī), bet 19. novembrī tiešraidi (16:00).

Tiešraides būs redzamas YouTube kanālā https://www.youtube.com/@bdlgrenoble4243

Spēles translēs Francijas TV kanālā “BeInSport 3”, bet tas nav pieejams Latvijā. 

Spēļu tiešsaistes rezultāti būs redzami šeit.

Foto: James Assinder

Share